dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie UPS (zasilacz awaryjny) do kominka wodnego

    Witam.
    Chciałbym zamontować UPSa do układu kominka z płaszczem wodnym, żeby można było śmiało zostawić zapalony kominek i wyjść z domu.
    Macie jakieś sprawdzone modele godne polecenia?
    Hydraulik poleca mi to http://www.sklep.orvaldi.pl/product-...300W-UPS-.html z akumulatorem żelowym ~75Ah. Gdzies znalazłem że ten model pobiera ~20-25W przy typowej pracy tj. napięcie w sieci + naładowany akumulator, wydaje mi się że można mniej, zwłaszcza że specjalnie pompy kupowałem oszczedne, a tu okaże się że sam zasilacz do pomp ciągnie więcej..

    300W spokojnie wystarczy - odbiorniki: 2 pompy obiegowe nowej generacji WILO ~5W, cyrkulacyjna ~4W, sterownik Tatarek 5W, ew. piec gazowy i pompa w piecu gazowym - tu pewnie najwiecej ale nie wiem ile. No i chciałbym przetwornicę pełny sinus.
    Kominek co prawda w układzie otwartym i wyjscie z naczynia wzb. bezposrednio w wentylacji, ale wole nie ryzykować

    (może to: http://allegro.pl/awaryjny-zasilacz-...580196330.html ?)

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Na starcie możesz odrzucić wszelkiej maści "chininę" reklamowaną jako "pełny sinus" tudzież "prądnicę sinusoidalną" albo inne określenie mające w opisie coś podobnego. Kup coś co ma niepełny sinus i realną moc maksymalną do 200 W w miejsce reklamowanych i nierealnych 300 - 1000 W, ma mniej światełek ale za to rzeczywisty serwis w razie jak padnie w tym byle jaka pierdoła i jest robione u nas w kraju.
    Zobacz co ma w ofercie np. sprawdzony już w setkach (tysiącach ?) domów Tatarek ...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 03-10-2013 o 20:56
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    tak sobie szukam i ten dobrze się zapowiada, polski: http://www.volton.pl/pl/p/Awaryjny-z...NUS-VOLTON/142
    ma tylko 2W strat
    Tatarek też nie wygląda żeby się grzał, w przeciwieństwie do tego z pierwszego linka, z tego co widziałem w teście to właściwie cały czas wiatrak chodził
    Jednak sinus to dobra sprawa, pompy nie buczą, jest mocno wskazany dla nowych indukcyjnych pomp podobno
    Dla takiego zasilacza zakładam że nie powinno sie podłączac więcej jak połowa deklarowanej mocy.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roadking

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1
    Kod pocztowy
    94-042
    Posty
    1

    Domyślnie Ups

    Cytat Napisał orcio_kr Zobacz post
    tak sobie szukam i ten dobrze się zapowiada, polski: http://www.volton.pl/pl/p/Awaryjny-z...NUS-VOLTON/142
    ma tylko 2W strat
    Tatarek też nie wygląda żeby się grzał, w przeciwieństwie do tego z pierwszego linka, z tego co widziałem w teście to właściwie cały czas wiatrak chodził
    Jednak sinus to dobra sprawa, pompy nie buczą, jest mocno wskazany dla nowych indukcyjnych pomp podobno
    Dla takiego zasilacza zakładam że nie powinno sie podłączac więcej jak połowa deklarowanej mocy.
    Witaj,
    A nie myślałeś o Specline firmy Ever ? z tego co wiem, to zajefajny sprzęt bo ma sinus na wyjściu i można do niego podłączać moduły bateryjne a nawet akumulator. No i żadne małe żółte rączki się do tego nie dotykały. Produkcja jest w Swarzędzu.
    Pozdr.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ze Swarzyndza ino bida i nyndza ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał roadking Zobacz post
    Witaj,
    A nie myślałeś o Specline firmy Ever ? z tego co wiem, to zajefajny sprzęt bo ma sinus na wyjściu i można do niego podłączać moduły bateryjne a nawet akumulator. No i żadne małe żółte rączki się do tego nie dotykały. Produkcja jest w Swarzędzu.
    Pozdr.
    kupiłem i używam tego z mojego linka voltON z akumulatorem AGM 80Ah (wiem że dużo za duży ale w razie czego mogę sobie podłączyc cokolwiek)
    aż sobie sprawdziłem co to jest ten Ever, i tak:
    - kosztuje to min 600zł, podczas gdy ja zapłaciłem 300 + aku
    - ma min 700W, zmierzona moc mojego układu kominkowego to 62-66W (pompa kominkowa - 20W, pompa CO+CWU - 40W, sterownik+zasilacz+ładowanie - reszta), chciałem 300W żeby mieć duży zapas, ale 700 to już spora przesada
    - nie podają mocy strat więc pewnie nie ma się czym chwalić, z reguły takie zasilacze maja ~20W, mój ma 2W
    - ever 2 lata gwarancji, volton 3
    - mój ma pełen sinus na wyjściu, podłączony akumulator jw., nie wiem czy żółte rączki dotykały ale produkowany we Wrocławiu
    - przetestowałem, czas przełączenia 1 - 3s
    - jeszcze jakies pytania? cos słabo ta reklama wyszła
    Ostatnio edytowane przez orcio_kr ; 10-12-2013 o 23:08

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał orcio_kr Zobacz post
    - jeszcze jakies pytania? cos słabo ta reklama wyszła
    Ever akurat to stara całkiem dobra marka i reklamowac się na forum nie musi ....
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Jeśli ktoś w jedynym poście na forum zachwala jakiś konkretny produkt to tak to wygląda.
    Ever znam, robią UPSy do komputerów/serwerów. Ale w tym dziale są trochę inne wymagania - nie są potrzebne takie czasy przełączania : sekundy vs milisekundy ani moc 700W jak wspomniany produkt.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam. Chciał bym sie podpiąć pod temat i dopytac ponieważ potrzebny mi zasilacz do pieca ze stałą fazą czy ktos cos takiego ma albo może cos godnego polecić?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony