dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dak

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    Wiele napisano na temat rolet, za i przeciw. O ich wadach i zaletach. Nic jednak na temat rolet zewnętrznych z drewna.
    Ja w swoim budowanym domu zamontowalem własnie takie rolety ponieważ:
    1.oszczędność ciepla przy drewnianym pancerzu dochodzi do 30% co
    wynika z wewnętrznej budowy surowca,
    2.profil drewniany jest bardziej sztywny od profilu aluminiowego
    i dlatego bardzo trudno wyłamać roletę z prowadnic,
    3.rysunek i faktura drewna nadają elewacji budynku piękna,
    estetyki i szczególnego klimatu.

  2. #2

    Domyślnie

    a jakie sa koszty? szczegolnie serwisu i "utrzymania". tutaj aluminiowe chyba wyjda korzystniej?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dak

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    Koszt zamontowania drewnianych pancerzy jest na naszym rynku porównywalny z pancerzami aluminiowymi.A wyrób jest, wiadomo tak, jak porównanie okien drewnianych oraz PCV czy alu. Koszt utrzymania i konserwacji jest podobny do utrzymania okien z drewna.W moim rejonie jest wiele rolet drewnianych zamontowanych jeszcze w okresie międzywojennym. Te, które są właściwie konserwowane funkcjonują do dzisiaj i nadal doskonale prezentują swe piękno.

  4. #4

    Domyślnie

    A czy okiennice drewniane w jakims stopniu tez zapewniaja te efekty, tzn, polepszaja izolacje termiczna ?

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Napisz, gdzie kupiłeś drewniane rolety, ile kosztowały, jak długi jest czas gwarancji.
    Możesz dać namiar na firmę?
    Dzięki!
    Mariusz

  6. #6

    Domyślnie

    Ryszard1, ja tez myślę o drewnianych okiennicach do WierzbyII. Okna będą w ciemnym drewnie więc okiennice bardziej będą pasowały niż alu rolety...taką mam koncepcję

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dak

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    RYSZARD1- uważam, że okiennice drewniane też zabezpieczą okna przed utratą ciepła w podobnym stopniu jak rolety drewniane pod warunkiem jednak, że będą pełne a nie lamelowe.

  8. #8

    Domyślnie

    >Okna będą w ciemnym drewnie więc okiennice bardziej będą
    >pasowały niż alu rolety...taką mam koncepcję

    Tez mam brazowe, a domek jasno-tikowy

    >uważam, że okiennice drewniane też zabezpieczą okna przed
    >utratą ciepła w podobnym stopniu jak rolety drewniane pod
    >warunkiem jednak, że będą pełne a nie lamelowe.

    Moje sa pelne, wiec bede mial troszke cieplej i latem chlodniej.
    Faktycznie, bedac we wloszech wszedzie stosuja grube , drewniane okiennice,


  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dak

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    RYSZARD1-gratuluję decyzji dotyczącej okiennic drewnianych.Jestem za naturalnymi materiałami dlatego wybrałem dla siebie drewniane rolety.Aluminium mi nie odpowiada i pasuje najbardziej do biurowców.Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam domek z drewna, wiec okna tez sa drewniane, do tego byly od razu w komplecie z okiennicami. Ladne i proste w montazu sa takie okna.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dak

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    W mojej miejscowości pojawiły się następne domy z drewnianymi roletami zewnętrznymi. Czyżby powrót piękna i natury? Ja jestem bardzo zadowolony ze swoich drewnianych rolet. Moi znajomi mi trochę zazdroszczą.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andbi

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    4

    Domyślnie

    Buduję dom w technologii szkieletu drewnianego. Chcialbym zamontować w nim rolety zewnętrzne ale również drewniane. Czy ktoś móglby podzielić się ze mną informacjami na ten temat? Jak funkcjonują i gdzie można ich szukać - bo to chyba jeszcze nowość. Pozdrawiam wszystkich.

  13. #13

    Domyślnie

    Ostatnio przeglądałam w internecie ofertę firmy okniarskiej Gebauer i migneła mi informacja o drewnianych roletach jako nowości oferowanej przez tą firmę (to mniej więcej tak jak spodnie-dzwony ze trzy lata temu - kiedyś to już było ale ludziom się zapomniało i teraz jest jak znalazł NOWOŚĆ).

    Pozdrowienia!

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andbi

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    4

    Domyślnie

    MagdazMichalem! Dzięki za informację. Brak mi tylko wieści od użytkowników na temat funkcjonowania rolet drewnianych i ich trwałości. Powodzenia.

  15. #15

    Domyślnie Rolety drewniane-namiary

    Witam
    Czy moze mi ktos dac namiary na producenta rolet drewnianych. Chodzi mi o rolety w kasetach do przymocowania w nadprozu, cos takiego jak z profili aluminiowych, ale zeby plaszcz byl drewniany, nie drewnopodobny. Podobno sa takie rolety
    Krzysiek

  16. #16

    Domyślnie

    Witam!
    Chyba na pewno takie rolety robi Gebauer www.gebauer.com.pl

  17. #17

    Domyślnie

    Dzieki
    Czy ktos zna jeszcze jakis producentow?
    Krzysiek

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    akarolak

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie rolety zewnętrzne drewniane

    witam,

    Mam dylemat co do wyboru zewnętrznych okryć okiennych.
    Najpopulraniejsze tzn roelty aluminiwe lub pcv jak dla mnie sa koszmarnie brzdkie, nijak pasują do drewnianych okien i elewacji, które będę montował i zwyczajnie szpecą budynek.
    Okiennice które zawsze chciałem zainstalować stały się problematyczne gdyż mam dość durzo okien w domu i niewystarczające przestrzenie między nimi aby zmieściły się na elewacji złożone okiennice- mam na myśli sytuację gdy mam okna 2,7 szerokości- aby zmieściły się rozłożone okiennice potrzebuję zatem miedzy oknami również 2,7 tak aby zmieściło sie 1,35 czyli połówka okiennicy od jednego okna i analogicznie od drugiego-tymczasem mam np. 90 cm między oknami - na razi eprzynajmniej nie znalazłem rozwiązanai tego kłopotu.
    Zastanawiam się więc nad innym rozwiązaniem i tak skłonny byłbym zaakceptować rolety zewnętrzne gdyby byly to tradycyjne drewniane a nie pcvki- mi rodzice maja takie w domu od kilkudziesięciu lat i zarówno fajnie przysłaniają światło, jak i zabezpieczają.
    Czy ktoś takie jeszcze produkuje? Wiem że sa zewnętrzne rzaluzje ale to jest tylko przesłoniecie od słońca i dość delikatna konstrukcja, a nie pełnią funkcji ani trochę antywłamaniowej. Sa też wewnętrzne drewniane shtersy, czy rzaluzje ale to znów nie to. Najchętneij widziałbym rolety zewnętrzne zwijane do ukrytych kaset ale z drewna a nie pcv/aluminium.
    Stąd pytam gdzie takowe nabyć?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie pamiętam by rzuciły mi się w oczy rolety z pancerzem drewnianym.
    Raczej mało realne by utrzymać minimum szczelności tak jak przy zwykłym płaszczu aluminiowym.

    Popytaj o okiennice w firmach które się w nich specjalizują. Wydaje mi się że łatwiej będzie znaleźć okiennice składane w "harminijkę" .

    Za to temat antywłamaniowości chyba musisz odłączyć na stałe od tego typu osłon. Zabezpieczą przed amatorem który pójdzie do następnego domu, przypadkowym kamieniem, ale dla fachowca nie są żadną przeszkodą.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    woj33tek

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-311
    Posty
    17

    Domyślnie rolety zewnętrzne drewniane

    Nie wiem czy sprawa jest nadal aktualna, ale jakby co to podaję
    Rolety zewnętrzne drewniane produkuje się nadal choć nie w Polsce.
    Ale są wykonawcy w Polsce, którzy je montują.
    Coprawda są one drogie, bo szwajcarskie lub niemieckie ale zawsze.
    Najczęściej montuje się je w skrzynkach nadprożowych, takie bywają jeszcze w starych kamienicach,
    ale również można w tradycyjnej skrzynce aluminiowej.
    Gdyby sprawa była aktualna proszę o kontakt dam namiary.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony