dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie zabudowa wkładu kominkowego Unico Hermes 1

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników FM. To jest mój pierwszy post, ale czytam zawartość forum już od dawna.

    Od kilku lat posiadam wkład Unico Hermes 1, z racji przeprowadzki poprzednia zabudowa została rozebrana (ytong + wełna z folią, nie wykonywana przeze mnie) i kominek trafił do producenta celem przeprowadzenia renowacji. Obecnie kominek wrócił i planuję go samodzielnie zabudować.

    Przewertowałem wiele obszernych postów na temat zabudowy kominkowej, wiele burzliwych dyskusji, lecz mimo wszystko posiadam pare pytań które mnie dręczą. Chcę aby obudowa się nagrzewała i promieniowała ciepłem na pomieszczenie, chcę ją zrobić z prostek szamotowych, a sam kominek będzie z systemem DGP. Obudowa pod sam sufit z komorą dekompresyjną nad wejściem rury dymowej w ścianę. Prostki wybrałem z racji dostępności w lokalnych sklepach.

    Czy konstrukcja obudowy z prostek o takich wymiarach będzie stabilna?
    Czy takie prostki będą dobrze się nagrzewały, a może za mocno?

    Proszę o wskazówki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	103,8 KB
ID:	217349  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    ...producent jest niemową?...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    ...producent jest niemową?...
    producent mimo że miły i rzeczowy - przynajmniej jeśli chodzi o wykonanie renowacji wkładu, to odnośnie zabudowy nawet się nie zająknął i kazał skontaktować się z " kimś kto buduje obudowy".
    Mnie po wyczerpującym finansowo remoncie hacjendy niestety nie stać na skorzystanie z usług takiej osoby dlatego chcę wykonać obudowę samodzielnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony