dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacol15

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    44

    Domyślnie

    też jestem użytkownikiem pompy ciepła w układzie mieszanym z grzejnikami- wcześniej miałem " olejak"- pierwszą zimę mam za sobą, może nie była najmroźniejsza, ale póki co jestem bardzo zadowolony z komfortu cieplnego jak i ekonomicznie. Grzejniki mam tylko na górze i są dostosowany wielkością do parametrów 45 stopni.
    Dom pow użytkowa 121 m2, kubatura 461m3,ocieplenie ściany 15 styro grafitowe, poddasze 30 wełna, pompa gruntowa VITOCAL 242-G 7,7 KW+ 100l buforek, odwierty pionowe 2x105m, parter podłogówka, piętro grzejniki+pralnia i łazienka podłogówka. Reku Vitovent 300-W - 400m3/h

  2. #42

    Domyślnie

    Czy pomp wysokotemperaturowych również dotyczy kwestia min ilości wody w instalacji jak ma to miejsce w przypadku niskotemperaturowych?
    Siłą rzeczy przy grzejnikach tej wody w układzie jest dużo mniej niż przy podłogówce.
    Tak na szybko licząc jest u mnie może z 50l...

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał juki1920 Zobacz post
    Czy pomp wysokotemperaturowych również dotyczy kwestia min ilości wody w instalacji jak ma to miejsce w przypadku niskotemperaturowych?
    Siłą rzeczy przy grzejnikach tej wody w układzie jest dużo mniej niż przy podłogówce.
    Tak na szybko licząc jest u mnie może z 50l...

    Jestem prosty chłop z pompą gruntową on/off, więc nie wiem dokladnie jak tam sobie powietrzne inwertery radzą, ale na mój rozum to tym bardziej dotyczy. Im mniej masz wody w górnym źródle, tym trudniej pompie rozwinąc skrzydła, gdyż musi pracowac na odpowiedniej delcie. Gdy jest jej mało, to na powrocie szybko zacznie dostawać zbyt wysoką temperaturę. U mnie jest około 1800mb podlogowki plus dobiegi, co daje ponad 200 litrow i problemu z taktowaniem pompy nie ma, bufor nie jest potrzebny, a to stałe 10kW. Jednak np. na CWU pompa miała fabrycznie limit 42 stopnie - tak tez bylo napisane w katalogu - serwis tłumaczył, ze to dlatego, że im wyzej bede grzał, tym większe ryzyko taktowania. Ostatecznie odblokowlai do 47 stopni i jest ok, grzejąc CWU temp zasilania dochodzi do 52 stopni i również bez taktowania w jednym cyklu nagrzewa CWU - dizęku duzje powierzchni węzownicy.
    Na grzejnikach z małym zładem wody, może być własnie taki problem ze grzejniki tego ciepła nie odbiorą
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony