dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tofel3
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Otwock
    Posty
    175

    Domyślnie EkoGroszek a zakazy.

    Witam.
    Jak wiadomo w niektórych miastach jest zakaz palenia weglęm, i w roku 2020 ma być całkowity zakaz.
    Ekogroszek też jest węglęm.
    Chociaż nazwa mówi EKO.
    Ale czy też nie będzie zakazu palenia Eko groszkiem ?

  2. #2

    Domyślnie

    Co to za miasta gdzie jest zakazany całkowicie palenie węglem ?
    orcz
    Ja nie znam takiego ...

    Są miejsca (np. ścisłe centra duzych miast) gdzie miasta dopłacają aby ludzie przeszli z węgla na gaz albo chociaż wymienili piec na nowocześniejszy ale przymusu nie ma , bo nie może być ...

    Co do tego zakazu do 2020r to na razie jeden z setki pomysłów UE które w większości nigdy nie zostają uchwalone i lądują szybko w śmietniku ...

    Nie ma szansy na wprowadzenie takiego czegoś w PL. Skończyło by się to tragicznie dla każdej władzy ...

    Oczywiście można promować grzanie gazem lub prądem , znosząc całkowicie opodatkowanie tego paliwa ...

    Ludzie którzy palą węglem w większości mają stare domy i stare kotły i nie stać ich na grzanie innym paliwem , więc nawet jakby im się podłączyło gaz i nie mogli by palić węglem to zaczną palić śmieciami , oponami , butelkami i tyle będzie z ekologii ...

    Ci co mają śmieciuchy i palą węglem nie robią tego z zamiłowania ani nie mają takiego hobby ...
    Ciągle węgiel i drewno są najtańszymi źródłami ciepła ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #3

    Domyślnie

    EKO oznacza ekonomiczny.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    No tak sobie myśle, że te gminy które wciąż jeszcze w ramach PONE dopłacają do zamiany śmieciucha na kocioł z podajnikiem to jednak też mogłyby się lekko wkur..ć gdyby wprowadzić całkowity zakaz spalania węgla. To jednak konkretna dość kasa na te dopłaty już poszła i wciąż idzie.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tofel3
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Otwock
    Posty
    175

    Domyślnie

    Z tego co wiem to Kraków.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał tofel3 Zobacz post
    Z tego co wiem to Kraków.
    Kraków dopiero przygotowuje się do głosowania na temat zakazu palenia po 2020r po tym jak znajdą pieniądze na dofinansowanie na wymianę kotłowni i dofinansowanie do rachunków dla najbiedniejszych którzy będą ogrzewać np. gazem.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak dla mnie to bzdura i chyba ma to służyć "sondażowi" nastrojów ...

    Już widzę jak uszczęśliwiają babcię która ma śmieciucha i przełączają ją na gaz i babcina zamiast płacić 600zł miesięcznie będzie płaciła za komfort 2000zł , bo chałupa stara i dziurawa jak druszlak ...
    A dofinansowania do rachunków ? Już to widzę ...
    Dorzucą na początek 100zł a potem powiedzą że kasy brak i że radź sobie sam ...

    Nie przejdzie. Tak jak pisałem Ci co grzeją węglem nie robią tego z przyjemności ani z wygody a robią to z powodu kosztów ...
    Odebranie ludziom możliwości palenia węglem skończy się palenie tym co się da i spowoduje tylko jeszcze większy smród i zanieczyszczenie ...

    Politycy też wiedzą że taka ustawa to dla nich strzał w głowę i natychmiastowe odsunięcie od władzy ...

    Ja jestem za wymianą kotłów (śmieciuchów) na nowoczesne kotły z elektroniką i podajnikiem , ale najpierw całkowity zakaz sprzedaży śmieciuchów ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 14-10-2013 o 07:40
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #8

    Domyślnie

    A ja mam śmieciuch i sobie bardzo chwalę. Palę 100% drewnem z termostatycznym miarkownikiem ciągu.
    Brachol ma taki sam piec z "elektronicznym sterownikiem/dmuchawą", taki sam dom i jednak więcej drewna spala. A czemu tak? Ano dlatego, że jak mu dmuchawa się wyłącza do drewno się zgazowuje i leci przez komin nie wytwarzając ciepła. Poza tym wszystko jest pięknie oklejone. Także z tą elektroniką troszkę ostrożnie.

  9. #9
    Banned
    dynamical

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    bytom
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Ekogroszek jest teoretycznie bardziej ekologiczny, bo podczas produkcji jest odsiarczony i odkamieniony przez co wydziela mniej siarki w trakcie spalania...

  10. #10

    Domyślnie

    dynamical-Zdradź mi tajemnicę, w jaki sposób idzie odsiarczyć i odkamienić ekogroszek bardziej, niż przykładowo orzech. Bo z tego co wiem, to płuczka na kopalni jest jedna i metoda odzielania kamienia od węgla, to dla każdego węgla jest taka sama. Natomiast odsiarczanie i odsmolanie węgla, dokonuje się w koksowni, gdzie uzyskuje się czysty węgiel, zwany koksem. Ekogroszek nie oznacza "ekologiczny' tylko ekonomiczny. Znaczy że spalisz go znacznie mniej, oczywiście jak będziesz miał do tego odpowiedni kocioł. Spalanie mniej opału znaczy oczywiście też to, że taki opał jest bardziej ekologiczny, bo mniej się go spali a co za tym idzie, to jest lepsze spalanie takiego opału, niż w kotłach bez podajnika. Natomiast węgiel ekogroszek, zawiera tyle samo lub nawet wiecej siarki, od orzecha.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zakaz palenia węgla w Polsce to największa głupota jaką można by wymyślić. Pprzecież jako kraj , mozna powiedzieć że śpimy na węglu . Więc jaki interes mamy brać gaz od Rosji skoro mamy swój węgiel ?
    Jeśli UE martwi się złym stanem powietrza a konkretnie duża emisją CO2 i innych substancji szkodliwych to niech lepiej się zajmią tymi co palą śmieci albo jeszcze lepiej naszymi elektrowniami którę też są na węgiel. Może pasowałoby stopniowo przechodzić na energię odnawialną ?
    Prawda jest taka że w naszym kraju najłatwiej jest karać i gnębić tego najbiedniejszego...
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałbym dodać swoje 3 grosze, ja wobec tych chorych pomysłów mam dylematy mieszkam pod Krakowem ale poza granicami miasta
    Właśnie stoję przed kupnem pieca, myślałem o ekogroszku ew o piecu na miał, na gaz mnie nie stać.
    Mam spory, stary sad i myślałem o jego stopniowej wymianie i paleniu drewnem w okresach cieplejszych nie wymagających
    dużej ilości energii.
    Ruchy ze strony miasta i sejmiku są ale nie wiadomo co dokładnie z tego wynika. Póki co sejmik przegłosował zakaz z zapisem
    z wyjątkiem urządzeń spalających węgiel w sposób ekologiczny. Nie do końca wiadomo które urządzenia
    takie są a które nie więc kłopot dla potencjalnego nabywcy.
    Powiem szczerze sam nie potrafię zinterpretować tego co uchwalili.
    Jeśli kupię piec np Ogniwo na EKG odbiór budynku będę miał za rok to czy będzie OK
    czy mi nie odbiorą?

    Przy okazji również uważam że to bezsens przechodzić na drogi gaz który Polska importuje
    skoro mamy własny węgiel. Nie wydaje mi się by nowoczesny piec na EKG lub inny węglowy
    wytwarzał dużo zanieczyszczeń spalanie jest prawie całkowite.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rayden Zobacz post
    Witam,

    Chciałbym dodać swoje 3 grosze, ja wobec tych chorych pomysłów mam dylematy mieszkam pod Krakowem ale poza granicami miasta
    Właśnie stoję przed kupnem pieca, myślałem o ekogroszku ew o piecu na miał, na gaz mnie nie stać.
    Mam spory, stary sad i myślałem o jego stopniowej wymianie i paleniu drewnem w okresach cieplejszych nie wymagających
    dużej ilości energii.
    Ruchy ze strony miasta i sejmiku są ale nie wiadomo co dokładnie z tego wynika. Póki co sejmik przegłosował zakaz z zapisem
    z wyjątkiem urządzeń spalających węgiel w sposób ekologiczny. Nie do końca wiadomo które urządzenia
    takie są a które nie więc kłopot dla potencjalnego nabywcy.
    Powiem szczerze sam nie potrafię zinterpretować tego co uchwalili.
    Jeśli kupię piec np Ogniwo na EKG odbiór budynku będę miał za rok to czy będzie OK
    czy mi nie odbiorą?

    Przy okazji również uważam że to bezsens przechodzić na drogi gaz który Polska importuje
    skoro mamy własny węgiel. Nie wydaje mi się by nowoczesny piec na EKG lub inny węglowy
    wytwarzał dużo zanieczyszczeń spalanie jest prawie całkowite.
    Prawo ma obowiązywać dla nowych pozwoleń na budowę.Jeśli pozwolenie dostałeś,możesz kupywać piecyk na eko..
    A Polska dziwny kraj,na węglu jest a chcą gaz .Myślę ze z 2 razy Górnicy zajada do stolicy to wszystko wróci do normalności
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    @wuwok na pewno ? Ja czytałem że mogą zostać kotły na paliwo stałe w Krakowie które nie emitują pyłu przy spalaniu więcej jak 40mg/m3 (do 2018 okres przejściowy)

    -> http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/1017611,krakow-zakaz-palenia-weglem-drewno-dopuszczone,id,t.html

    ... jak się rozniesie na Polskę to wszyscy jesteśmy w czarnej du.ie
    To dostanie dotacje!!!! spokojnie.. Kolejna sprawa pisał ze poza Krakowem mieszka .U nas w gminie była akcja "solary" ..I wyglądało tak ze ..no właśnie,tragedia. Gminy nie maja kasy na tego typu bzdury.A gazety,media lubią takie tematy ponieważ wzrasta oglądalność,liczba sprzedanych nakładów
    Ostatnio edytowane przez wuwok ; 22-10-2013 o 15:43
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    U nas też akcja solary ... 6K PLN trzeba było wpłacić drugą "połowę" gmina ... na necie zestaw bez montażu 5,6K PLN - takie są u nas dotacje ...


    Miejmy nadzieję że skończy się na art. w prasie ...

    Miałeś wpaść pooglądać WM ?
    Podjadę na 100% .Na razie mnie z czasem goni..ogólnie jakaś niemoc mnie naszła
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  16. #16

    Domyślnie

    Media mediami ale za taką zmianą w przepisach idą spore konsekwencje finansowe dla potencjalnych inwestorów.
    nie daj Boże ustawa przejdzie i obejmie cały kraj - część z nas będzie płacić za gaz jak za zboże reszta będzie palić
    czym popadnie. Pobudki do zmian są bardzo szczytne jak zawsze tylko w efekcie nic z tego nie wychodzi i jest
    'drożej i gorzej' .
    Myślę że sensownie z punktu widzenia obywateli byłyby ulgi podatkowe dla osób które zdecydują się ograniczyć emisję
    zanieczyszczeń i pyłów. Nic nikomu nie trzeba dawać ważne by nie zabierać....
    A co do mediów to akurat dobrze że nagłaśniają takie rzeczy bo to nie 7 tatuaż na d... Dody czy życie prywatne Kasi Cichopek
    sprawa dotyczy sporej części z nas.

  17. #17

    Domyślnie

    polak cwaniak i obejdzie zakazy. zawsze piece z podajnikiem można zastosować do opalania czymś innym np pelletem z trocin czy słomy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony