dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ekani

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-572
    Posty
    57

    Domyślnie blacha na rąbek - falowanie

    Witam wszystkich. Właśnie położyliśmy na nasz dom blachę na rąbek Ruukki Classic. Firma Ruukki zapewniła także ekipę montującą. Myślałam, że w ten sposób będę miała pięknie położony dach. Niestety - tam, gdzie panel był cięty i wyginany (czyli przy lukarnach i na końcu przy wiatrownicach), blacha bardzo faluje. Mam też sporo zastrzeżeń do obróbek przy kominach i przy oknach. Czy naprawdę najlepszym sposobem montażu jest rozcinanie paneli? Proszę, popatrzcie i powiedzcie, czy mam się domagać poprawek, czy sobie odpuścić.

    Tak wygląda dach z daleka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA132183.jpg
Wyświetleń:	2706
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	218339
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA132187.jpg
Wyświetleń:	1736
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	218340

    Jak popatrzeć z boku, wiatrownica odstaje w kilku miejscach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odstająca wiatrownica od frontu.jpg
Wyświetleń:	2456
Rozmiar:	47,3 KB
ID:	218338

    Przycinane panele falują
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pofalowanie przy lukarnie od frontu.jpg
Wyświetleń:	2482
Rozmiar:	54,5 KB
ID:	218342
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pofalowana blacha przy lukarnie z tyłu.jpg
Wyświetleń:	2471
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	218343

    O obróbkach przy kominie i wyłazie nie wspomnę, bo całość wygląda tak, jakby zabrakło materiału.
    Na razie nie podpisaliśmy protokołu odbioru i prosimy o poprawki, ale czy można coś poprawić?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Łukasz CIN
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kuj-Pom
    Kod pocztowy
    88-153
    Posty
    66

    Domyślnie

    Nie wygląda to najlepiej! Ja bym poprosił o poprawki. Nie może tak być że ktoś spieprzy montaż a Wy będziecie na to patrzeć całe życie i żałować. Płacicie za to i ma być zrobione dobrze!!!
    Z140v1 ze zmianami - dobudowane 50m2 parteru (+ przyszłościowo poddasze 50m2, Póki co nieogrzewane). Razem grzanych około 170m2 na dziś (220m2 w przyszłości). Fundamenty 20cm XPS. Podłoga 25cm styro 0,39 , ściany silka E24 + 25 styro 0.031, dach wełna 40cm docelowo. Podłogówka wszędzie. Ogrzewanie to PC 10kW gruntowa (kolektory spiralne 800m rur) Buderus WPS 10-1 + MAXI 300l . WM + Reku przyszłościowo.
    Dziennik bydowy: http://z500.pl/plac-budowy/Z140_v1/6...ga-lukasz.html

  3. #3

    Domyślnie

    Ta blacha wymaga idealinie przygotowanego podłoża tj. idealnie prostych łat lub pełnego deskowania.

    U mnie po wizycie przedstawiciela producenta i cennych radach forumowiczów blacha (położony fragment) była odkręcana i montowana ponownie (po poprawie podłoża).

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pwrenowa

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz CIN Zobacz post
    Nie wygląda to najlepiej! Ja bym poprosił o poprawki. Nie może tak być że ktoś spieprzy montaż a Wy będziecie na to patrzeć całe życie i żałować. Płacicie za to i ma być zrobione dobrze!!!
    Witam.
    A co według Ciebie jest źle? Nie sztuką jest rzucić tekst typu: "Nie wygląda to najlepiej..." I w jaki sposób wg Ciebie montaż został "spiepszony"???
    usunięto - Regulamin 2.4

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ekani

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-572
    Posty
    57

    Domyślnie

    Zastanawiam się, czy można coś zrobić teraz z panelami przy lukarnach - przedstawiciel Ruukki twierdzi, że tak musi być, bo blacha była zginana na miejscu, a bez wielkiej zginarki nie da się tego zrobić idealnie. No i nie mogę patrzeć na obróbki przy kominie i wyłazie dachowym - dekarze wstawili tam blachę płaską zamiast panela. Gdyby o 10-15 cm przesunąć wyłaz w stronę komina, nie trzeba by ciąć panela nr 6, a łatanie byłoby trochę mniej widoczne. Z kierownikiem budowy poprosiliśmy o zmianę - czekamy na decyzję.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Dach został pokryty bardzo dobrze żeby nie powiedzieć profesjonalnie. Takie pofalowania to normalność i nie ma tu żadnego błędu dekarza. To są uroki pokryć blaszanych i jak komuś się to nie podoba to nie powinien decydować się na takie pokrycie. Krycie zostało zakończone i żądanie zmian jest bezpodstawne. Wszystko wygląda bardzo OK. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    bo ta blacha to takie samo dziadostwo jak produkcji budmat, mam to samo na dachu i niestety juz teraz to tylko zostaje ubezpieczyc i czekac az wichura zerwie. na latach bedzie sie wyginac a sprzedawcy przedstawiciele beda mowic ze to normalne. moim zdaniem tylko pelne deskowanie pod taki produkt.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał gramnet Zobacz post
    ... ta blacha to takie samo dziadostwo jak produkcji budmat,.
    To, że Twój dach Cię nie zadowala nie upoważnia do czynienia takich uwag. Przed zakupem należy się zastanowić co się kupuje i przed zakupem obejrzeć kilka dachów. Jak się kupuje imitację a nie oryginał to do kogo pretensje. Z resztą oryginalny rąbek też zafaluje.Po prostu taki jest urok blachy. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 08-01-2014 o 22:22
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    jak widac blacha na rabek nie tylko mnie nie zadawala, a tak przy okazji moze fachowiec wyjasni ktora firma robi oryginaly a ktora imitacje bo nie bardzo rozumiem, w sumie nie wiem czy jest potrzeba bo dwa ostatnie zdania poprzedniego postu

    cytat : Z resztą oryginalny rąbek też zafaluje.Po prostu taki jest urok blachy.

    powinny zakonczyc ten temat.

    pozatym forum jest od tego zeby ludzi informowac, ja za malo czytalem i teraz mam za swoje.
    Ostatnio edytowane przez gramnet ; 09-01-2014 o 19:39

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Klik to imitacja rąbka. Są firmy,które produkują i jedno i drugie np. Lindab ma produkt PLX (zaciskany rąbek) i klik. Zaciskany rąbek jest materiałem bardziej plastycznym a "klik" mocowany na zatrzask bardziej sprężystym i dlatego bardziej faluje.
    W ostatnim stwierdzeniu doskonale ująłeś sedno sprawy. Niestety taki błąd popełnia wielu forumowiczów. Bądź dobrej myśli. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Witam

    Czy ktoś może mi powiedzieć jak ma się koszt pokrycia dachu blachą na rąbek do dachówki?
    Robiliście porównanie takich kosztów?
    Planuje realizować projekt Z229 z pracowni Z500 i zastanawiam się jaki to koszt.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar T0MII
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    powiat wołomiński
    Posty
    179

    Domyślnie

    Porównywać można tylko takie same dachy!
    Idź z projektem dachu do jakiegoś składu, czy nawet na allegro poszukaj kogoś kto wyceni Ci dach. No i już orientacyjnie będziesz wiedział.
    Generalnie blacha na rąbek nie wychodzi najtaniej. Łacenie połaci musi być stosunkowo gęste. Pytanie co z więźbą. Jeśli ta była by przeliczona pod blachę to może coś byś tam oszczędził na mniejszych przekrojach, ale jako że projekt typowy to pewnie nie zmieniał byś tego.
    W dachówce cenę głównie robią dodatki. Mi przy prostym dachu 2 spadowym przy zakupie ceramiki wyszło że 6,5 kzł to cena podstawowej dachówki vs reszta 4 kzł. W reszcie masz dachówki skrajne, gąsiory, denka gąsiorów, dachówki wentylacyjne, kominek wentylacyjny.
    W wycenie wychodziło że rąbek będzie minimalnie droższy, tyle że decydowałem się na tanią dachówkę.
    150 m2 PUM + przyklejony garaż, parter + poddasze użytkowe, dach dwuspadowy, gwc żwirowe pod budynkiem, 1 i 2 rząd pustaka zasypany perlitem, WM - centrala wykonanie własne (EBM + Klingenburg), V82 - Vetrex na foliach + ciepły parapet, ściany 20 cm grafitu 0,031; podłogi 16 cm 0,036; a w dachu jeszcze nie wiadomo co będzie. Podłogówka + kocioł gazowy.

  13. #13

    Domyślnie

    dzięki za odp.

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Izek00

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Żabai Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    3

    Domyślnie strasznie pofalowana blacha:-(

    Cytat Napisał sid226 Zobacz post
    dzięki za odp.
    Błagam podpowedzcie czy to rzeczywiście wina blachy? nie mogę patrzeć na ten dach płakać mi się chce ratunku
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016-05-12_10.42.11.jpg
Wyświetleń:	897
Rozmiar:	19,0 KB
ID:	355580  

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To nie wina blachy. Takie wykonanie to porażka. Część materiału została bezpowrotnie zniszczona. Wykonawca nie miał elementarnej wiedzy o wykonaniu takiego pokrycia. Jak jeszcze nie zapłaciłaś to nie płać. Jak zapłaciłaś żądaj naprawy na koszt wykonawcy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Izek00

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Żabai Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    3

    Domyślnie

    serdecznie dziękuję za odpowiedź wykonawca próbuje nam też wmówić, że drzewo nie było dosuszone. Deski po zakupie na składzie położone były i przykryte papą schły jeszcze dwa lata więc nie sądzę żeby to była ta przyczyna. Zapłacone niestety Pozdrawiam

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Twój wykonawca być może krył dachy blachodachówką i myślał, że "klik" to to samo. Obrobienie okien to żenada. Wezwij go pisemnie do poprawienia pokrycia zgodnie ze sztuką i zagroź, że skierujesz sprawę do sądu a poprawę zlecisz innej firmie i obciążysz go kosztami. Zaproś przedstawiciela technicznego producenta i poproś o opinię na piśmie. Taką opinią możesz podeprzeć swoje roszczenia. Warto na wszelki wypadek rozejrzeć się za prawnikiem. W bardzo wielu przypadkach pismo z kancelarii adwokackiej skutecznie pomaga. Kierownik budowy też nie powinien odebrać tak wykonanego pokrycia i odnotować ten fakt odpowiednim wpisem do dziennika budowy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Izek00

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Żabai Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    3

    Domyślnie

    tak będę musiała zrobić dziękuję Panu bardzo za pomoc

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mikabepe

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, tak wygląda nasz dach, mogę prosić o jakieś sugestie w błędach wykonawczych i co z tym zrobić?

    DziękujKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0948.jpg
Wyświetleń:	955
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	386816Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0949.jpg
Wyświetleń:	720
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	386817ę

  20. #20
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Masakra...

    Ile sezonów ma ta blacha ? Od razu była kładziona po zrobieniu wieźby ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony