dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Ile będzie pokoi (bez salonu)?

Głosujących
79. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    0 0%
  • 2

    2 2,53%
  • 3

    35 44,30%
  • 4

    44 55,70%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie Ile będzie pokoi (bez salonu)?

    Ile ma być pokoi? 1, 2, 3, 4? Salonu nie liczymy.

    Prosimy o uzasadnienie wyboru.

    Można wybrać kilka odpowiedzi.

    Nagrody dla uczestników projektowania, którzy uzasadnią wybór.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #2

    Domyślnie

    To proste: pierwszy pokój dla pierwszego dziecka, drugi dla drugiego, trzeci dla rodziców owych dzieci a czwarty dla: gabinet, prasowalnia, pokój gościa, pokój dla słuzby, bawialnia dzieci, podczas baletów pokój dla palących, magazyn dziwnych dużych rzeczy które nie wiadomo na razie, gdzie schować...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #3

    Domyślnie

    Uzasadnienie praktycznie jak wyżej. Pokój córki, nasza sypialnia i muzyczny/komputerowy/książkowy/zapasowy - w końcu nigdy nic nie wiadomo

    A w praktyce, jak przypuszczam - jedyne miejsce gdzie męska część nicka będzie mogła się schować i brzdąkać na ukulele nie narażając się na impertynencje reszty domowników. Życie...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jako minumum to oczywiście 3 pokoje - osobne dla dzieci po min 12 m2 i sypialnia rodziców - z garderobą sypialnia może być mniejsza (ok 10-12 m2), z szafą większa (min 15 m2).
    Jak wygodnie to przynajmniej 1 więcej na gabinet/pokój gościnny, czyli 4
    Jak komfortowo to przynajmniej 3 więcej czyli min 6:
    - sala kinowa/pokój do grania
    - pokój niani przy pokojach dzieci a jak dzieci podrosną pokój zabaw lub gościnny
    - biblioteka lub pokój bilardowy

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    wystarczą 2 pokoje.teraz mało kto ma więcej niż 2 dzieci. Jak się dzieci wyprowadzą to wtedy zrobi się sypialnie dla rodziców i gabinet. nie widzę sensu budowania pokoi na zapas, które po wyprowadzeniu się dzieci będą stały puste

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jeden pokój dla dwójki dzieci? Masz ochotę na ciągłe awantury?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #7

    Domyślnie

    Wg mnie minimum to 3 pokoje. Każde dziecko powinno mieć swój pokój - w końcu budując dom mamy na celu polepszenie warunków mieszkaniowych. No i sypialnia dla rodziców oczywiście. Przy założonej powierzchni 120 m2 raczej nie będzie miejsca na garderobę, więc wielkość pokoi powinna być taka, żeby można było pomieścić także szafę
    Oczywiście optymalne byłyby 4 pokoje, ale wtedy chyba jednak trzeba by było zwiększyć trochę powierzchnię domu
    Ostatnio edytowane przez agagrusz ; 16-10-2013 o 07:24

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #8

    Domyślnie

    są tacy co potrafią. Znam dom 120 m dwupokojowy i nijak nie mogę Inwestora namowic aby porobil pokoje swoim dzieciom, robi następne dziecko a pokoi niet. ten jeden jedyny pokoik niebędący salonem jest wielofunkcyjny, raz rodzic tam spi raz dziecko raz gosć... W przypływie mobilizacji gdy trzecie dziecko było w drodze na struchu zrobił coś a la pokoj ale z dwoma drzwiami do magazynow strychowych...
    Nie idźcie w jego ślady, niech kazde dziecko ma swój nieprzechodni pokój... amen

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    zagłosowałam na 4 tylko z uwagi na zaproponowany model rodziny (2+2) - 2 pokoje dla dzieci, 1 dla rodziców, 1 dla gości/ hobbystyczny/gabinet: zwał jak zwał

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Zagłosowałam na trzy. Jeden to oczywiście sypialnia dla rodziców. Teraz dwa pozostałe. Mam małe dzieci i na razie dla mnie najwygodniejszym rozwiązaniem (kładzenie spać, ubieranie, sprzątanie) jest "zgrupowanie kadry" w jednym pokoju. Dzieci 4 i 2 lata też wydają się zadowolone. Tym sposobem przez kilka pierwszych lat mamy dodatkowy pokój do dowolnego zagospodarowania (gościnny, do pracy, prasowalnia, bawialnia - co kto chce). Później oczywiście dzieci zajmą każde swój pokój. Zapewne będzie to też czas na odświeżenie wnętrz, malowanie, zmiany wystroju, więc z zasadzie można by rozważyć w projekcie taką opcję, żeby w sytuacji gdy dodatkowy pokój był naprawdę potrzebny i intensywnie wykorzystywany, była możliwość ewentualnego przemodelowania tej części domu - na przykład z dwóch 15-metrowych pokoi zrobienie 11+11+8 (działowa z regipsów i dodatkowe okno).
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda23z

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zagłosowałam na 4 (zakładam, że dla rodziny 2+2). Podpisuję się pod uwagami Semiramidy, Kendry i Kasi i Wojtka. Z obserwacji życiowych wychodzi mi, że dodatkowy pokój - nie będący na stałe niczyją sypialnią - jest jeśli nie niezbędny to przynajmniej bardzo użyteczny (gabinet, biblioteka, gościnny itp). A w razie niespodziewanego powiększenia rodziny będzie jak znalazł

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ineczka71

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    lubelskie/Henley on Thames UK
    Posty
    39

    Domyślnie

    Ja tam głosuję na 3. Miło byłoby mieć dodatkowo pokój gościnny/gabinet, ale ponieważ stawiam stanowcze nie pokojom poniżej 10m2, będą musiały wystarczyć 3 bo nasz domek będzie miał tylko 105m2.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ineczka - ale to ma być dom marzeń a nie minimum finansowego

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    w tym temacie to raczej powstaje dom racjonalny a nie marzeń

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #15

    Domyślnie

    Zagłosowalam na cztery - dla rodziny 2+2 bo taką mam,na parterze salon i gabinet,na poddaszu sypialnia rodziców i pokoje dzieci.
    Dodatkowy pokój na dole na co dzień pełni rolę gabinetu i biblioteki a w razie potrzeby jest pokojem dla tych odwiedzających którzy u nas nocują,takie rozwiązanie sprawdza się znakomicie i salon pozostaje salonem czyli miejscem spotkań i biesiadowania,a nie sypialnią i przechowalnią bagaży,a to wszystko mieści się na 146m (po podłogach ).

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mgk
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Zagłosowałam na 3 pokoje - też tak mam . Dla rodziny 2+2 jest to układ optymalny, sypialnia rodziców, wspólny pokój dzieci (u nas bliźniaczki), trzeci pełni funkcję biblioteki, gabinetu, pokoju gościnnego i telewizyjnego - czyli w gruncie rzeczy jest multifunkcyjny, ale intensywnie wykorzystywany. Nie wyobrażam sobie pokoju, który jest po to tylko, żeby był i spełniał reprezentacyjną funkcję gościnnego. Ile razy w ciągu tygodnia/miesiąca/roku nocują u nas goście? Tak jest dzisiaj, jak dziewczynki zapragną mieć odrębne pokoje - nie ma problemu, telewizor wyląduje w salonie, tam też przenocują nasi szacowni goście - myślę, że się o to nie pogniewają A książki zawsze mogą zostać w pokoju, najwyżej zostaną mocniej zagęszczone, a te mniej używane wylądują na strychu.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Zagłosowałam na 4 pokoje gdyż dla rodziny 2+2 to optymalna ilość:
    - sypialnia rodziców (tak z 12-15m2 by się przydało)
    - dwie sypialnie dla narybku (tak po ok.12metrów)
    - pokój gościnno - gabinetowy (ok.12m2)
    W pokoju gościnnym śpi dalsza rodzinka gdy przyjedzie do nas na wakacje, więc potrzebna będzie rozkładana sofa, szafa i komoda. Gdy akurat nikogo nie gościmy, pokój służy nam jako gabinet - potrzebne biurko i jakieś regały na różne szpargały.

    Dla rodziny 2+0, tak jak w moim przypadku, 4 dodatkowe pokoje to też optymalna ilość: sypialnia, pokój gościnny, pokój hobby/warsztat (Jego) oraz biblioteka (Mój).
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    U mnie jeden pokój jednej córki, drugi pokój drugiej córki, trzeci pokój to nasza sypialnia, a czwarty pokój to tzw.gabinet / biblioteczka. Na początku po przeprowadzce czwarty pokój był magazynem gdzie każdy pakunek przechodził kwarantanne Poza tym że jest to gabinet też spełniać będzie funkcję noclegowni dla gości
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #19

    Domyślnie

    miałam dylemat 3 czy 4 pokoje wiadomo czwarty by się przydał- gościnny, gabinet itp. ale przy 120m i sporym salonie wyszły by 4 klitki dlatego wolę przestronniej , większy salon a pokoje 3 również wystarczą przy dobrej organizacji . 2 dla dzieciaków, sypialnia małżeńska a goście ...jak będą się dobrze bawić to i ze spania w salonie będą zadowoleni . Zresztą dom ma być dla 4 osobowej rodzinki a goście to przecież tylko z doskoku więc dostosują się i lepiej ciaśniej kilka razy w roku niż całe życie w małych klitkach by stworzyć dodatkowy pokój
    anjas

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Też głosowałem na trzy bo ... tak sobie zaprojektowałem. Wolę mieć 3 duże sypialnie niż dodatkowy pokój kosztem metrażu pozostałych pomieszczeń. U mnie 118m2, czyli tak zgodnie z powierzchnią.projektowanego "redakcyjnego" domu .

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony