dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Kuchnia ma być:

Głosujących
77. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • wydzielona

    43 55,84%
  • połączona z salonem, czyli otwarta

    34 44,16%
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie Kuchnia ma być wydzielona czy połączona z salonem?

    Kuchnia ma być wydzielona czy połączona z salonem?

    Prosimy o uzasadnienie decyzji.

    Nagrody dla projektujących, którzy uzasadnią swój wybór.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kuchnia wydzielona. Niekoniecznie od razu jako zamykane pomieszczenie, ale od strony salonu zasłonięta ścianą, kominkiem. Tak by wypoczywając nie było widoku na częśc roboczą.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    też jestem za kuchnią niewidoczną, czyli zamkniętą a jeśli otwarta to tak zrobiona żeby była przysłonięta. W kuchni w czasie imprezy jest masa garnków i talerzy, piekarnik hałasuje, trzeba gdzieś odkładać brudne talerze i mieć miejsce na przygotowanie posiłków. goście nie muszą widzieć i czuć tego co się robi a poza tym nie przeszkadza się innym domownikom.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    ja generalnie wolę zamkniętą , jednak w naszym nowym domku będzie otwarta na salon, częściowo przesłonięta półwyspem z wyższym barkiem , siedząc w salonie nikt w garnki ani talerze nie będzie zaglądała a co do zapachów to mam nadzieję ,że skuteczny okap załatwi sprawę

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Zagłosowałam za otwartą. Skoro dom będzie do 120m, to nie ma co szatkować przestrzeni dziennej ścianami. Fajnie byłoby jednak tak ułożyć trójkąt roboczy, aby z salonu mniej widoczny był zlewozmywak i kuchenka a bardziej widoczna może być część "przechowywawcza" czy jadalna (jeżeli się zmieści). A żeby zadowolić jak najwięcej osób, dobrze byłoby zaplanować kuchnię tak, aby od salonu można ją było odgrodzić wyspą, półwyspem, barkiem, ścianą - wtedy każdy miałby tak jak lubi.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    zdecydowanie wydzielona jak dla mnie.. nie podoba mi się opcja kuchni otwartej z uwagi na unoszące sie zapachy po całej przestrzeni domowej, hałas ( dźwięk garów, talerzy, urządzeń typu miksery itd). W kuchni się pracuje, w salonie wypoczywa i jedno z drugim mi nie odpowiada. nie chciałabym być obserwowana podczas pracy w kuchni w momencie gdy są goście w domu lub krępować sie nieporządkiem gdy ktoś nagle wpadnie, a i takie sytuacje się zdarzają a człowiek nie zawsze ma ochotę latać z ścierką i być przygotowanym na wszystko. salon minimalistycznie umeblowany łatwiej utrzymać w porządku niż kuchnię i z uwagi na powyższe oddzielam te dwie przestrzenie. Wybierając kuchnię zamkniętą analogicznie wybieram większą powierzchnię salonu by uniknąć argumentu większej przestrzeni/ powiększania optycznego pomieszczeń.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też jestem za wydzieloną kuchnią, nie podoba mi się pomysł tworzenia kuchni i salonu jako jednego pomieszczenia. Tak jak napisała Elfir - oddzielenie ścianką czy kominkiem, nie muszą to od razu być drzwi - chociaż np. drzwi przesuwne, chowane w ścianie mogłyby być - kuchnia jest częściowo otwarta, a jak w ruch idzie mikser czy inne głośniejsze urządzenia - można zasunąć drzwi i nie przeszkadza się innym domownikom.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #8

    Domyślnie

    im mniejsza powierzchnia domu tym większa koniecznosć zrobienia właśnie kuchni zamkniętej! Bo inaczej z domu robi sie kawalerka a przecież dom raczej będzie dla kilku osób i każda chce w nim odnaleźć spokój.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mgk
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Według mnie - kuchnia powinna być odrębnym, zamkniętym pomieszczeniem. W kuchni toczy się życie rodzinne i stanowi ona serce domu, tutaj spędzamy najwięcej czasu - gotując, przygotowując posiłki, jedząc, dlatego też uważam, że powinna być duża z miejscem na stół dla wszystkich domowników. A dlaczego zamknięta - bo nie wszyscy muszą i powinni wiedzieć ten artystyczny nieład, który powstaje w trakcie prac kulinarnych, gości powinien zachwycać tylko spektakularny ich efekt . Lubię porządek, ale jak nie starczy czasu i ochoty to można drzwi do kuchni po prostu zasunąć i zaprosić do salonu. Pomimo panującej mody na otwarte kuchnie ja zrobiłam po swojemu i jestem mega zadowolona. Kuchnia zamknięta, ale w bezpośrednim sąsiedztwie salonu - by nie robić za długich przebiegów

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Oczywiście kuchnia wydzielona, lub przynajmniej częściowo zamknięta.
    1. W kuchni bywa dosyć głośno:
    - podczas przygotowywania posiłków stukamy garkami/talerzami, miksujemy, mikrofalujemy itp.
    - po posiłkach zmywamy ręcznie (stukanie) lub mechanicznie (zmywarki przecież też hałasują)
    2. Często mamy bałagan (zwłaszcza podczas imprez), którego z pewnością nie chcemy oglądać odpoczywając w salonie, a tym bardziej nie chcemy tego pokazywać naszym gościom.
    3. Intensywne zapachy smażenia, pieczenia lub gotowania niektórych potraw. Tutaj, tak jak przy kuchennym hałasie, najlepiej sprawdza się kuchnia całkiem zamknięta.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Moim zdaniem powinna być połączona, do tej pory żyłem w domu z wydzieloną kuchnią a teraz w nowym mamy połączoną kuchnię z salonem i jest to świetne rozwiązanie. Nie trzeba latać z talerzami i potrawami przez cały dom. Ogromne ułatwienie logistyczne. Wprowadza trochę życia do części kuchennej. W zasięgu wzroku jest kominek, telewizor, ewentualnie goście, rodzina. Wydzielona kuchnia to taka izolatka. Widzę że niektórzy kuchnię kojarzą z warsztatem który najlepiej zamknąć żeby nikt nie widział co się tam dzieje i ukryć ewentualny bałagan. Jeżeli kuchnia jest odpowiednio zaprojektowana np. zaopatrzona w spiżarkę to wszystko ma swoje miejsce. Brudne gary od razu idą do zmywarki i po kłopocie.
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Pablomoc, no nie zawsze brudne gary idą od razy do zmywarki, zwłaszcza, gdy wcześniejszy rzut jeszcze się myje (np. świąteczny obiad dla całej familii), nie zawsze chodzi też wyłącznie o brudne gary. Podczas imprezy (i nie chodzi o imprezę tylko z herbatą i krakersami) mam totalny rozgardiasz na blacie kuchennym, a kuchnię mam niestety w salonie. Brakuje mi też blatów przy porcjowaniu potraw - w kuchni zamkniętej miałabym do dyspozycji jeszcze stół kuchenny.
    W nowym domu będę miała kuchnię zamkniętą, ale bez drzwi (otwarcie kącika śniadaniowego na hol), a zlokalizowana będzie tuż przy jadalnio-salonie, więc się nie nabiegam
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    tak więc myśle że to tylko i wyłącznie kwestia gustu, mi kuchnia połączona z salonem bardzo do gustu przypadła jak mawia mój teściu: organista lubi ogórki a ksiądz jego córki
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Jednak chyba większość głosujących myśli bardziej praktycznie, niż wizualnie, i głosuje na kuchnie wydzieloną. Z jednej strony jasne, fajnie mieć z wszystkimi kontakt, widzieć co się dzieje w salonie, z drugiej chyba jednak wolę, żeby goście mojego "syfu" w kuchni nie oglądali. Nie zawsze jest tam idealnie czysto, a jednak kuchnia w salonie jest reprezentacyjna. Właśnie mam tak przykład z mojego lokalnego podwórka, kuchnia połączona z salonem, piękna, ale nic w niej nie można zrobić, "bo ona jest do oglądania". Do gotowania jest kuchnia gospodarcza w suterenie.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    brak widocznego nieładu to jedyny argument a jakieś inne argumenty ?
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    po co inne, skoro ten jest koronny i w zasadzie inne nie mają już znaczenia?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    brak widocznego nieładu to jedyny argument a jakieś inne argumenty ?
    na przykłade ten, że robiąc coś w kuchni lubię słuchać radia. A w salonie terkocze telewizor, który ogląda mąż i w pewnym momencie oboje robimy coraz głośniej, żeby słyszeć swoje
    Mam częściowo zamkniętą i od roku myślę, jakby ją zamknąć całkowicie, choć na czas, gdy chcę mieć spokój jak coś robię. Chociaż od salonu się oddzielić ! Ale niestety, nie mam miejsca na suwane drzwi ani na otwierane. O bałaganie już nawet nie wspominam

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    To chyba ważny argument, jasne wizualnie podobają mi się otwarte na salon, wyglądają pięknie, ale kuchnię będę mieć do gotowania, a nie do patrzenia na nią. W sumie drzwi w kuchni nie mam, ale będzie ona u mnie wyraźnie oddzielona od salonu.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    W mieszkaniu miałam kuchnię oddzielną, z wejściem z holu, ale drzwi do niej zostały wymontowane - tak było wygodniej, bo non stop się tam wchodziło i wychodziło.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #20

    Domyślnie

    pablomoc jeszcze się nie nacieszył zaletami otwartej kuchni, oby mu tak zostało. Ja przerobiłam wszystkie rodzaje kuchni, od osobnej zupełnie poprzez wielki kuchnio-salon i mniejszy już z konieczności (wstawilam ciąg kuchenny do salonu żeby pomieszczenie po kuchni przeznaczyć na pokój) oraz cudze: w rodzinie jest gigantyczny kuchnio-salon który chyba dobił mnie ostatecznie. Tak tak, pokój dzienny nie robi nic, kuchnia - mnóstwo, dlatego natychmiast funkcja kuchenna zdominuje całość i mamy po prostu kanapy w kuchni. W małym wydaniu to nawet jest fajne a w gigantycznym - już mniej... To nieprawda że wystarczy kanapy postawić 15 m od ciągu kuchennego żeby było osobno. Robi sie mało domowo... właściciele gigantycznej kuchni-salonu proszą o jakis osobny pokoik wypoczynkowy a ja im nakazuje wymurowanie ściany na środku i po problemie. Nie wiem czy posłuchają ale ja wich przypadku widzę ze 20 zalet tej ścianki....

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony