dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Połączenie stal-miedź w instalacji c.o.

    Proszę o pomoc. Chcę wymienić grzejnik w łazience z żeliwnego na drabinkowy. Rury doprowadzające chcę schować w ścianie tak żeby wystawały tylko podłączenia do grzejnika. Fachowiec radzi aby rurki były miedziane (ze względu na mniejszy przekrój). W związku z ty powstanie połączenie stal-miedź przy wyjściu z pionu (mieszkam w bloku) doprowadzającego wode do grzejnika. W jaki sposób zrobić to połączenie aby uniknąć korozji. I druga sprawa - czy jeśli rurki doprowadzające wodę do grzejnika będą z miedzi to grzejnik też musi być miedziany?

  2. #2

    Domyślnie Re: Połączenie stal-miedź w instalacji c.o.

    Cytat Napisał Munch
    Proszę o pomoc. Chcę wymienić grzejnik w łazience z żeliwnego na drabinkowy. Rury doprowadzające chcę schować w ścianie tak żeby wystawały tylko podłączenia do grzejnika. Fachowiec radzi aby rurki były miedziane (ze względu na mniejszy przekrój). W związku z ty powstanie połączenie stal-miedź przy wyjściu z pionu (mieszkam w bloku) doprowadzającego wode do grzejnika. W jaki sposób zrobić to połączenie aby uniknąć korozji. I druga sprawa - czy jeśli rurki doprowadzające wodę do grzejnika będą z miedzi to grzejnik też musi być miedziany?
    grzejnik moze byc stalowy lub zeliwny.
    Poloczenie zrobisz lutujac miedz srebrem
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Na połączeniu zastosuj kształtkę mosiężną to znacznie zredukujesz ogniwo korozyjne.

    Jeśli chodzi o to czy do miedzianych rurek grzejnik musi byc miedziany to odpowiedż brzmi NIE. Zobacz sam - grzejniki płytowe są stalowe a łączy się je z miedzianymi rurami. Ogniwo korozyjne powstaje tam gdzie stykają się materiały o różnej wartości potencjału elektrycznego np. aluminium z miedzią albo miedź z cynkiem. Najwyraźniejszym błędem jest np. (choc to akurat niekoniecznie na ten temat) przybijanie trapezowej blachy aluminiowej na dach przy pomocy miedzianych gwoździ. Po kilku sezonach wszystkie łebki tych gwoździ można zbierać dookoła domu. Odpadły bo na styku z blachą aluminiową zostały przeżarte korozją.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Munch jeżeli będziesz miał w łazience termozawór na grzejniku, to niech go zamontują tak, żeby po odkręceniu głowicy szło zdemontować korpus nie naruszając kafelek.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony