dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 139
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    No ja też biorę pod uwagę (m.in.) firmę z spod nr 72 Mają porządne (masywne) kotwy, dzięki którym można zamontować okna całkiem w ociepleniu (chociaż przy ostatniej rozmowie zaproponowano jeszcze inne rozwiązanie na jedna z elewacji). Na razie mam wycenę na profilach Veka 84, ale jednak będę zmianiała na coś cieplejszego, bo na tym profilu mam Uw od 1,1 do 0,8 a chciałabym dostosować dom do norm, które będą obowiązywać od 2021r.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Sporo czasu minęło, wakacje po drodze, więc czas szybko zleciał. Z budowlanych relacji, pojawiła się instalacja elektryczna, skończone i spięte odgromy, no i tynki... pojaśniało nareszcie )
    Z tynkarzy jestem zadowolony, przeciągnęli bardzo mocno start (pewnie chłopaki za dużo zleceń nabrali) ale robota poszła im sprawnie i szybko. Teraz sobie schnie, a że na dworze już i chłodno i pada, no to schnie wolno.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0448.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	280523 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0496.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	280524 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0497.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	280525 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0498.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	280526 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0499.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	280522

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Jeszcze parę fotek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0501.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	280529 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0500.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	280528 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0505.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	280531 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0504.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	280530 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0506.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	280527

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Ocieplenie

    Jesień w pełni, idzie zima czas na nowe ubranko dla domku Grafitowa Genderka 0,032 20 cm, sporo. Może wreszcie się cieplej w środku zrobi.
    Fotki kiepskie, bo pogoda zgniła jak w Londynie. Musiałem na działce poukładać palety i deski w bardziej uczęszczanych miejscach, bo błoto po pachy. A na dworze non-stop pada, z małymi przerwami

    Z innych ciekawostek elektryk zrobił rozdzielnię, a panowie z elektrowni przenieśli wreszcie licznik z prowizorki do gotowego od pół roku złącza kablowego w ogrodzeniu. Super - jest ŚWIATŁO
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0517.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	282765 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0519.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	282767 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0521.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	282764 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0520.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	282768 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0518.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	282766

    Grube prace kończą się, wykończeniówka przed nami, a pomysłów wyjątkowo mało. Jakoś nie udaje mi się zagonić żony do choćby małej współpracy. Gdzie te wzorniki, materiały, kafelki, meble, firanki, kolory ? nic ? Jakiś defekt modelu ??? Generalnie wiem co i gdzie bym chciał, ale liczyłem na ciepły i miękki pierwiastek kobiecości, a tu zonk. Może ktoś z podglądających rzuci jakiś pomysł ?

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Wentylacja mechaniczna i podłogówka

    Na budowie pojawiła się ekipa instalatorów. Muszę przyznać że panowie się uwijają aż miło patrzeć. Rozłożyli i zamontowali prawie całą instalację wentylacji, prawie bo jednak jeszcze brakuje tu i tam ale idzie im nieźle. Na zdjęciach głównie nawiewy na dół, żeby można było rozłożyć podłogówkę i zrobić posadzki.
    Zamontowali też ocieplenie podłóg, zapiankowali. Na parterze zrobili już rozdzielacz podłogówki i trochę dziur na instalację gazową. Trochę wszystko na raz, ale jest ich trzech więc każdy ma się czym zajmować.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0530.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	283322 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0534.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	283319 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0531.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	283323 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0529.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	283321 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0533.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	283324

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Byłam ostatnio looknąć na Twój domek i w związku z tym mam pytanie. Co dawałeś na nadproża pod styropianem (i ile grubości), poliuretan?
    Zdradź też proszę, co za firma robi wentylację (może być na priv, jak najbardziej), bo podobają mi się te rurko-kanały Jakiej średnicy są te rurki?
    Projekt też oni robili?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Co dawałeś na nadproża pod styropianem (i ile grubości), poliuretan?
    To co widziałaś to był XPS i nie na wszystkich nadprożach, tylko na dwóch, na których będą montowane kasety do żaluzji. Tak żeby jednak trochę docieplić nadproże, na więcej nie ma miejsca.

    Zdradź też proszę, co za firma robi wentylację (może być na priv, jak najbardziej), bo podobają mi się te rurko-kanały Jakiej średnicy są te rurki? Projekt też oni robili?
    To są standardowe rurki Termokontrol (zielony znakiem rozpoznawczym ) śr. zew/wew 75/63 mm. Na razie trochę bezładnie wiszą, bo trzeba najpierw poddasze ocieplić i dopiero potem będą mocowane na gotowo (po cieplejszej stronie dachu).

    Projekt zrobiłem sobie sam, przy wydatnej pomocy forum i wątkowi o wentylacji, instalator trochę tylko podpowiedział co on by zrobił i jak, no i dopracowaliśmy cały projekt. Nie pytałem ale pewnie może zrobić Ci taki projekt, to nie jest wielki problem.

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Podłogówka c.d.

    Na budowie ruch jak w ulu. Hydraulicy kończą podłogówkę. Zrobili też instalację gazu - na razie w środku ale rura na zewnątrz już sterczy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0543.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	283736 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0545.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	283737 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0546.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	283738 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0539.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	283739

    A tu jeszcze wywiew WM z kuchni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0542.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	283735

    Jeżeli posadzkarz dotrzyma słowa, w przyszłym tygodniu będą wylewki )

    Elewacja też się robi, choć jak patrzę na gościa co to robi i jego rusztowania z łat i desek, to mi skóra cierpnie, ale robi dobrze i dość dokładnie. Mam nadzieję że utrzyma poziom wykonawstwa do końca.

  9. #69

    Domyślnie

    Gratuluję, bardzo fajny domek! Mnóstwo pracy, ale efekty są imponujące. Podziwiam też Twoją odwagę na tak duże przeszklenie. Fajnie jest mieć "ogród w domu" dzięki takim oknom, ale mają one też swoją specyfikę: ich mycie, aranżacja wnętrza aby wykorzystać to światło, a ale też gdzieś poustawiać meble, itd.
    Jaki to pierwotnie montaż okien planowałeś - wysunięte w izolację?
    W obecnym mieszkaniu mamy właśnie okno i balkon na zachód. Osobiście nie przepadam za tą stroną. W zimie jest fajnie, ale jednak przez połowę roku jest to dość uciążliwe - słońce jest nisko i osłona balkonem od góry niewiele pomaga. Dlatego zachęcam do solidnej osłony. Wdzięczne wydają się żaluzje, gdyż możesz nimi regulować dopływ światła. Ale wg mnie mają też szereg wad. Jakie planujesz zacienienie tej elewacji i jak montowane?
    Powodzenia życzę i z przyjemnością będę śledził postępy pięknego domku w naszym województwie.
    Zapraszam również do mojego, na razie koncepcyjnego dziennika.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez nk ; 18-10-2014 o 13:49

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Jaki to pierwotnie montaż okien planowałeś - wysunięte w izolację?
    (...) Jakie planujesz zacienienie tej elewacji i jak montowane?
    Witaj w moim dzienniku nk, fajnie przekonać się że jednak ktoś to czyta i ogląda, budujące

    Wracając do pytań, to okna montowane są w licu ściany, uszczelniane specjalnymi taśmami od środka i od zewnątrz. Pomiędzy uszczelnienie wchodzi pianka montażowa. Nie planowałem ich wysuwać w warstwę izolacji, bo to dodatkowy koszt i to nie mały, a i tak na okna wydałem ze trzy razy tyle co początkowo chciałem. Uważam że montaż w warstwie izolacji nie jest jakimś super rozwiązaniem, a źle wykonany może przysporzyć sporo problemów na przyszłość. Przy moich ścianach z ceramiki poryzowanej to dodatkowy kłopot, bo wszelkie kotwy dość słabo się w tym trzymają i trzeba znowu kombinować, wzmacniać, itp. itd.

    Przeszklenie w salonie będzie przysłonięte żaluzjami fasadowymi. Pokazałbym fotki, bo w piątek przyjechali panowie je montować, ale okazało się że są za krótkie, więc zabrali do poprawki
    Z tym oknem to nie jest do końca tak że chciałem je mieć na zachód, po prostu to jest jedyne miejsce gdzie wogóle jest sens montowania okien, na dodatek jest też kawałek "oddechu" w postaci ogródka, więc gdzie indziej ? Słoneczko w żaden sposób nam nie przeszkadza, oboje z żoną bardzo lubimy ciepełko, "z uwagi na ciepło, wybieramy piekło" A tak swoją drogą, tu nie Włochy, Grecja czy Hiszpania, ileż tych ciepłych i słonecznych dni w roku jest ? 4-6 tyg. lata na 52, szkoda zawracania głowy.

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Rura z gazem

    Mimo zmieniających się okoliczności, brniemy z gazem w zaparte. Rury przygotowane, instalacja wewnętrzna też. Teraz już tylko czekam z niepokojem kiedy szanowna gazownia wreszcie zrobi przyłącze. Na razie 7 tyg. opóźnienia i nie zanosi się na rychły koniec
    Może uwierzycie, może nie ale poniższy rów zasypałem gołymi rękami, poszło szybciej niż łopatą, która non stop oblepiona była gliną, co za przeklęty grunt.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0551.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	285520 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0552.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	285519

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Wylewki

    Trudno uwierzyć ale posadzkarze przyjechali zgodnie z umową, bez wykrętów, tłumaczeń i przesuwania terminu (wcześniej robili tynki i tak różowo nie było z rozpoczęciem).
    - To kiedy będziecie ? - pytam, zirytowany że znowu muszę się przypominać.
    - No wie Pan, nie było mnie, ten, tego.... - (myślę sobie no ładnie to się znowu zaczyna) - Jutro o 7:00 jesteśmy.

    Przyjechali, wpadli do środka, przemierzyli sobie wszystkie pokoje, porobili znaczki, rozłożyli śniadanie w salonie i zasiedli do posiłku
    W międzyczasie dojechał piasek i cement. Przed 15:00 spakowali się, umyli i tyle ich było widać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0576.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	285525 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0577.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	285526 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0578.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	285527 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0575.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	285524

    W następnym dniu sprawdziłem łatą poziom podłogi... niemal idealnie. Drobne różnice w normie. Żeby wszyscy tak robili, budowanie byłoby czystą przyjemnością.

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Pielęgnacja wylewki

    Po wejściu do domku, uderzyło mnie ciepło, którego nigdy w budynku nie było. Na dworze chłodno, w środku można by w koszulce chodzić. Hydratacja cementu w toku . Po weryfikacji powierzchni, zgodnie z zaleceniami posadzkarzy, sztuką budowlaną, etc. przystąpiłem do polewania. Posadzka pierwszą porcję wody wpiła zanim dojechałem do połowy pomieszczenia. Polałem drugi raz i nie czekając aż wyschnie przykryłem wszystko folią, żeby nie wysychała za szybko. Folia malarska dała fajny efekt, bo się ładnie przykleiła do mokrej podłogi. Na piętrze zastosowałem recycling i podłogę przykryłem folią z paczek styropianu. I tak będzie sobie leżało puki nie zacznę wygrzewać posadzki, co przy braku grzewczego medium, chyba prędko nie nastąpi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0589.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	285532 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0590.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	285528 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0587.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	285530 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0588.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	285531 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0586.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	285529

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Żaluzje fasadowe

    Doczekałem się
    Nareszcie przyjechali panowie od montażu żaluzji fasadowych. Po falstarcie jaki zrobili dwa tygodnie temu, przyjechali gotowi i zwarci... i już już wydawało się że będzie sielanka.... ale niestety, rzeczywistość skrzeczy. Wczoraj prezentowało się to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0622.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	286912 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0624.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	286914 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0623.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	286913 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0625.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	286915 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0621.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	286911

    Kiedy zadzwonili wieczorem, że wszystko gotowe, cieszyłem się jak dziecko na Mikołaja. Ponieważ mamy jesień i szybko robi się już ciemno, co łatwo zauważyć zerkając za okno, na budowie niewiele było już z zewnątrz widać. Całe szczęście zamontowałem już jakieś prowizoryczne światło w środku, więc spoko - zapraszam do środka. Pan zaprezentował automatykę z pstryczkami, objaśniając jak się dźwiga, jak obraca, co robić czego nie, i tylko moje naiwne pytanie na zakończenie wzbudziło w nim niepokój.
    - A mógłby Pan pokazać mi jak się teraz te lamele obraca w drugą stronę ? - zapytałem naiwnie.
    - No jak obraca, no pokazuje Panu przecież, o tu do góry i przytrzymać i się obracają.
    - O fajnie, ale tylko 90 stopni, a przecież obrócone są do środka a nie na zewnątrz. Muszą się obrócić o 180 stopni.
    - Ale one się tylko tyle obracają - już całkiem zbaraniały monter odparł.
    - Aaa, w takim razie mamy problem, zamontował je Pan na odwrót - podpowiedział mi mój techniczny umysł.
    - Jak na odwrót, my wszędzie tak je montujemy - upierał się on.
    - No może wszędzie tak, ale nie u mnie. Zamontowane są tyłem do przodu lub przodem do tyłu, proszę wybrać sobie co bardziej Panu pasuje. Przykro mi ale trzeba to obrócić - zakończyłem swoje wystąpienie i pożegnaliśmy się.
    Musiał się zdenerwować, bo poczerwieniał trochę, a zapewniam gorąco w środku nie było, ale po chwili ochłonął, stwierdził że oczywiście niezwłocznie to poprawią. No i dobrze, każdy może się pomylić ale trzeba ten błąd dostrzec i umieć go naprawić. Dziś poprawka, niestety nie mogłem pojechać zobaczyć, dlatego relacja jutro.

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Żaluzje fasadowe c.d.

    Żaluzje zamontowane we właściwą stronę wyglądają tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0626.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	287601 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0628.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	287603 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0629.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	287604 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0640.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	287600 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0627.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	287602

    Oczywiście teraz wymagają odpowiedniego obrobienia ale z tym poradzi już sobie tynkarz.
    Nie do końca wyszedł im chyba ten montaż, na mój gust trochę za nisko to zrobili, chodzi mi o żaluzje przy tarasie. Zobaczymy czy to da się poprawić, byłbym spokojniejszy ale i tak nie jest źle - choć nieidealnie

    W środku też coś się dzieje. Kończona jest instalacja wentylacji, kotłownia, szczątkowe zabudowy z płyt GK na parterze. Z poddaszem czekam jeszcze, bo tam nadal strasznie mokro i skrapla się woda na skosach, musi to jeszcze trochę wywiać.

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Kominek

    Jako że nie mogę doczekać się aż szacowna gazownia pociągnie wreszcie rurę z gazem, postanowiłem działać na drugim froncie aby zapewnić sobie odrobinę ciepełka. Tym oto sposobem w salonie stanął kominek w zasadzie to tylko wkład. Na razie postoi sobie tak samopas, na obudowę przyjdzie czas później (muszę się albo przyzwyczaić do wyceny albo sam ją sobie zrobię).
    Zawsze chciałem żeby miał duże palenisko i wielgachną szybę, wiadomo takie cudeńka kosztują krocie. Ten jest całkiem spory, może nawet trochę za. Jak napaliłem w nim, to się w domu zrobił ukrop. Z boku stanęło prowizoryczne DGP w postaci wentylatora.
    Szyba okopciła się już ale nic to, wyczyści się. Wiadomo drewno nie to co powinno, niezbyt suche i w ogóle, a pod płotem cała sterta - co robić, palę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0642.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	287937 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0646.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	287935 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0643.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	287933 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0644.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	287934 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0641.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	287936

    Poddasze zaczęło ładnie wysychać, mam nadzieję że zapowiadane deszcze nie przeciągnął się na cały tydzień.

    Poszukuję jakiejś inspiracji jak i czym oświetlić dom. Znacie jakieś fajne sklepy lub hurtownie w pobliżu z oświetleniem ?


    SUPLEMENT (dla moniss)
    Kominek to Hajduk VOLCANO 2P bez szprosa. Jest wiele miejsc gdzie można go zdobyć, ja poszedłem na łatwiznę, bo jedno podwórko przed firmą z oknami są kominki, wszedłem po drodze że tak powiem.
    Ostatnio edytowane przez KMI ; 08-11-2014 o 19:04

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Wentylacja

    Powoli panowie od wentylacji spinają swoją instalację, powoli bo nigdzie się nie spieszy, a do zakończenia brudnych robót wykończeniowych i tak nie da się jej uruchomić. Na dzień dzisiejszy prace są już nieco dalej posunięte ale że wpadam na budowę zwykle późnym popołudniem, to wszędzie już ciemno, a moja komórka nie radzi sobie z brakiem dobrego oświetlenia.
    Srebrne rury na zdjęciach to wyrzutnia powietrza. W jednym rogu kotłowni zamontowane wsporniki pod reku, a w drugim samo urządzenie zapakowane dla niepoznaki stoi i czeka na lepsze czasy tzn. na montaż
    Na ścianie zawisł już też kocioł do CO i CW ale gazu dalej niet, zatem i tego odpalić się nie da.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0651.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	290214 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0652.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	290215 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0648.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	290216 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0649.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	290217 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0650.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	290213

    Po wielomiesięcznych bojach z miejscową spółką odpowiedzialną w mieście za wod-kan (marzec-listopad: najdłużej toczące się postępowanie na jakie natrafiłem w swoim życiu) udało się uzgodnić nową lokalizację przyłącza wodnego do budynku. Dzięki temu nie będę musiał przekopywać całego ogródka i robić kilku zakrętów po drodze od istniejącej studzienki. Każdorazowy odczyt wodomierza kończy się w chwili obecnej odpompowaniem 3 kręgów wody ze studzienki. O awaryjnym odcięciu wody bez takiej gry wstępnej nie ma nawet co marzyć. Dlatego zdecydowałem się na likwidację obecnego przyłącza i zamontowanie licznika w domu. Szkoda tylko że wykonanie przypadnie na mokrą i błotnistą porę roku.

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Obróbki blacharskie filarków

    Zdjęcia kiepskie ale i tak się pochwalę, bo to mój pomysł i częściowo wykonanie, wespół w zespół z panem Edwardem, moją prawą i lewą ręką na budowie - gdyby jeszcze chciał słuchać, byłby ideałem, no ale ostatecznie to jest "dom nie-idealny" czego więc więcej oczekiwać ?
    Na zdjęciach poniżej obróbki blacharskie otworów okiennych w których zamontowane są żaluzje. Pierwotnie miały być zwykłe tynkowane ościeża ale ze względu na ciasnotę montażu i likwidację węgarków na ościeżnicach okien, trzeba było rozwiązać ten problem w inny sposób.
    Całe ościeże wraz z węgarkiem, wyprofilowane jest z blachy, dodatkowo ocieplone styrodurem od środka i przyklejone pianką niskoprężną. Może tego nie widać ale wygląda teraz bardzo elegancko. Na pierwszym zdjęciu fotomontaż po lewej przed, po prawej ze zrobionym filarkiem międzyokiennym. Dwa ostatnie to ościeża z węgarkami.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Filarek.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	290224 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0697.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	290221 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0696.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	290220 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0698.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	290222 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0700.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	290223

    Jak będzie lepsza pogoda zrobię zdjęcia po zasłonięciu żaluzji.

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Żaluzje fasadowe c.d.

    Żeby zakończyć temat obróbek i żaluzji, wrzucam ostatnie zdjęcia. Jak zwykle raczej niskiej jakości ale z mojego telefonu nic więcej nie wyciągnę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0732.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	291285 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0731.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	291288 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0730.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	291287 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0729.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	291286


    We wnętrzach trwa docieplanie poddasza. Nadal czekam na gazownię, która miała robić przyłącze, a w zasadzie fragment sieci. Bez uruchomienia ogrzewania i wygrzania posadzek, nie dam rady robić nic dalej, podłogi, izolacje w łazienkach, płytki w łazienkach, biały montaż ... wrrrrrrrr A im to lotto, nie ma jak być monopolistą. Jakieś pomysły jak gamoni oskubać za 3-miesięczne opóźnienie ??

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Elewacje

    Dla poprawy humoru wkleję sobie elewacje. Jeszcze nie całkiem gotowe ale już, już prawie. Brakuje podbitki, desek na szczytach i balustrady na balkonie ale nie mam czasu i inwencji żeby się za tą balustradę zabrać. Całość nabierze wyglądu jak się jakieś zagospodarowanie pojawi, a to jeszcze trochę potrwa. Z braku frontów robót w środku, robię nareszcie nowe przyłącze wodne i przepompownię do ścieków. W sumie nic ciekawego, relacji zdjęciowej niet, bo rozgrzebana działka i góry glinianego błota wywołują u mnie depresję.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0725.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	291292 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0726.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	291293 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0728.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	291289 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0721.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	291291 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0720.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	291290

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony