dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 139
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    beatagl witaj w moim dzienniku, zapraszam ponownie.

    Przechodząc do spraw bieżących, dekarze wzięli się wreszcie za zrobienie pokrycia. Na dachu blacha na rąbek stojący Ruukki clasic, kolor RR23 (grafit).
    Na razie wygląda bardzo ładnie, zobaczymy jak pójdą im obróbki.
    A oto już prezentacja:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0213.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	265189 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0211.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	265193 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0210.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	265192 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0207.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	265190 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0208.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	265191

    Nareszcie domek zaczyna nabierać kształtów

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Hej KMI, bardzo sparwnie idzie budowa Twojego domu, a sam dom zapowiada się ciekawie - zwłaszcza przeszklenia
    Planujesz stolarkę alu, drewno czy PCV? Ja właśnie się rozglądam i z aluminium, ze względu na cenę, chyba jednak zrezygnuję (za wyjątkiem wysokich drzwi tarasowych, których w plastiku podobno nie idzie zrobić).
    Podoba mi się pomysł Twoich schodów "betodywanowych"
    Czy masz może jakieś fotki jak cieśle łączyli krokwie z murłatą - zacios (jaki?) czy jakieś blachy?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Witam w moich niskich progach moniss
    Budowa wcale sprawnie nie idzie, tzn, może i idzie ale wolno. Trudno, wszystkiego mieć nie można, pomiędzy zabójczym tempem, a świętym spokojem, wybieram to drugie


    Planujesz stolarkę alu, drewno czy PCV? Ja właśnie się rozglądam i z aluminium, ze względu na cenę, chyba jednak zrezygnuję (za wyjątkiem wysokich drzwi tarasowych, których w plastiku podobno nie idzie zrobić).
    A propos, przeszkleń, to wróciłem właśnie ze spotkania ze szklarzem, zdjął miarę i ma ostateczną cenę podać, zobaczymy. Stolarka będzie PCV, lakierowana, na wzorach wygląda super, idealny kolor w każdym zakamarku ramy (aż się zastanawiam czy będą pasowały do "nie-idealnego" domu )
    PCV ze względu na cenę, niestety alu pod tym względem strasznie boli, a i tak na stolarkę wydam chyba 2x tyle co planowałem.


    Podoba mi się pomysł Twoich schodów "betodywanowych"
    Mi też się podoba, nadal, choć widziałem w jednym z dzienników (niestety nie pamiętam u kogo) ciekawy patent ze zwykłymi schodami płytowymi i dekoracją od spodu zrobioną z karton-gipsu. Też fajnie, tylko że wtedy proporcje grubości stopni do ich długości i wysokości są dla mnie nie do przyjęcia. Przynajmniej zbrojarz im nie klął jak szewc przy robocie.... a zaraz oni i tak klną, co zrobić taka rasa


    Czy masz może jakieś fotki jak cieśle łączyli krokwie z murłatą - zacios (jaki?) czy jakieś blachy?
    Krokwie są łączone tradycyjnie na zacios, tak z 3-4 cm (licząc prostopadle do krawędzi) i krokwiak 8x300 (albo 250, nie pamiętam). Mogę pstryknąć fotę ale to naprawdę najzwyklejsze połączenia, znajdziesz w każdej książce, poradniku, magazynie i zeszytach szkolnych

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Pytam o te zaciosy, bo mój grek, przestudiował z grubsza temat i doszedł do wniosku, że jak nie znajdziemy cieśli, który potrafi postawić więźbę wg. starej szkoły czyli na zacios kurpiowski (?) lub galicyjski (?), to sam będzie to robił
    A swoich cieśli polecasz?
    Jeszcze co do okien, to zbieram wyceny z BB i okolic. Ciężko jest zmieścić się w zaplanowanym budżecie, a ja wymyśliłam jeszcze szyby samoczyszczące
    Jak wielkie masz te duże przeszklenia?

    P.S.
    Wygooglowałam Twoją działkę (obecnie plac budowy). Jest rzut beretem od mojego obecnego miejsca zamieszkania (po drugiej stronie Andersa), więc jeszcze przez jakiś rok/półtorej będziemy sąsiadami, a później uciekam do innej dzielnicy.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 13-06-2014 o 23:52 Powód: literówki
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    (...) więc jeszcze przez jakiś rok/półtorej będziemy sąsiadami, a później uciekam do innej dzielnicy.
    No to wpadnij na budowę, pooglądasz sobie co Cię interesuje "live" że tak powiem


    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Jak wielkie masz te duże przeszklenia?
    Przeszklenie w całości od ściany do ściany ma 860x240cm (285x240 fix + 290x240 HS dzielony symetrycznie + 285x240 fix), tak zgrubsza bo wiadomo luzy montażowe, słupki etc, czyli wszystko ciut mniejsze będzie ale niewiele mniejsze.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Dzięki za zaproszenie, zapewne wpadniemy - tylko daj znać na priv kiedy

    Co do tych wielkich fixów, to sprzedawcy nie namawiali Cię na zastosowanie słupka, że niby bez niego będzie się wypaczać itp.? Pytam o to, bo kiedyś tu na FM czytałam, że ktoś miał problemy aby znaleźć firmę, która mu zrobi z PCV takie wielkie szklenia.
    A takie ogromne fixy są przecież świetnymi oknami na świat
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Dzięki za zaproszenie, zapewne wpadniemy - tylko daj znać na priv kiedy

    Co do tych wielkich fixów, to sprzedawcy nie namawiali Cię na zastosowanie słupka, że niby bez niego będzie się wypaczać itp.? Pytam o to, bo kiedyś tu na FM czytałam, że ktoś miał problemy aby znaleźć firmę, która mu zrobi z PCV takie wielkie szklenia.
    A takie ogromne fixy są przecież świetnymi oknami na świat
    Z moich doświadczeń wynika, że takie obawy i uwagi mają jedynie sprzedawcy, którzy w większości robią typówkę, a takie zlecenia na duże przeszklenia trafiają im się bardo rzadko. Ci co robią tego dużo, zawsze potrafią znaleźć rozwiązanie, nie komplikując Ci przy tym życia. Na X ofert które dostałem, zasadniczo tylko jeden gość wzbudził we mnie zaufanie, właśnie swoim profesjonalizmem. Zgodził się że to dość trudne rozwiązanie ale jak najbardziej możliwe, co więcej jako jedyny stwierdził że sposób w jaki chce mocować to duże przeszklenie nie stanowi dla niego żadnego problemu (u innych wykonawców zawsze było coś nie tak, czego nie mogli zrobić, bo albo za trudne, albo oni tak nie robią, a w ogóle to czego ja wydziwiam tak).

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał KMI Zobacz post
    Przeszklenie w całości od ściany do ściany ma 860x240cm (285x240 fix + 290x240 HS dzielony symetrycznie + 285x240 fix), tak zgrubsza bo wiadomo luzy montażowe, słupki etc, czyli wszystko ciut mniejsze będzie ale niewiele mniejsze.
    Witaj.

    Wracając z "zakupowa" wpadłem do Ciebie na wizytacje. Faktycznie przeszklenie na zachód masz ładne. Nie pytam ile to będzie kosztować bo się boję Wygląd dachu całkiem, całkiem no i dobrze, że dałeś piorunochron. Dom co prawda nie jesteś na samym szczycie ale to dużą połać blachy.

    Element mocowania balkonu ciekawy, nie przyglądałem się z bliska tylko przez płot ale jest interesujący. Te zwały ziemi ... gliny z pomieszanym kamieniem i rozpierducha budowlana coś mi przypomina. Zwózka ziemi blisko (choć nie wiem czy aby legalną).

    ps. Jeśli masz dużo tego pół łupka kamienia i nie potrzebujesz go to chętnie powybieram co większe kawałki do umocnienia moich skarp.
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 07-07-2014 o 09:00

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorbb Zobacz post
    Witaj.

    Wracając z "zakupowa" wpadłem do Ciebie na wizytacje (...).
    Miło Cię gościć , choć zaocznie
    Przeszklenie spore, kosztowało chyba więcej niż wszystkie pozostałe okna, no ale trudno kompromis w tym przypadku jest absolutnie wykluczony. Już się pogodziłem, zapłaciłem, czekam na montaż.

    Piorunochron w tym miejscu uważam za obowiązek, sąsiedzi nie mają, blachy na dachu sporo, po co ryzykować.

    Z tym balkonem trochę nie-idealnie wyszło, ale kto tam się patrzy na takie detale, zasadniczo jestem zadowolony, trzeba go tylko dopieścić, doszlifować, skończyć malowanie i położyć pogłogę. Niestety w chwili obecnej absolutnie brak mi czasu, nawet po działce nie mam kiedy się przechadzać.

    Kamienia nie ma w tych zwałach zbyt dużo, jakieś pojedyncze kamienie, reszta jest mocno pokruszona przez koparkę jak się wgryzała w podłoże, zresztą ten łupek tylko w jednym narożniku budynku był, do tego słabo eksploatowany

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Dach - cd.

    Dekarze zwinęli się już jakiś czas temu. Czekam jeszcze na zamontowanie drabin do komunikacji dachowej i podbitki i dach będzie gotowy Ale to dopiero za jakiś czas, jak elewację będę robił.
    Efekt końcowy jak niżej. Generalnie jestem zadowolony, choć nie obyło się jak zwykle bez małych zgrzytów, normalka.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0267.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	269210 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0270.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	269209 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0241.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	269208 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0243.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	269207 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0242.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	269206


    W międzyczasie przeprowadziłem mały casting na instalatorów. Oferty instalacji rurowych (sanitarne i CO) bardzo zbliżone i dość profesjonalnie przygotowane, muszę znaleźć chwilę żeby dograć szczegóły i będzie można ruszać. Rozmawiając z wykonawcami WM mam nieodparte wrażenie, że zależy im po prostu na sprzedaniu swojego produktu bez zagłębiania się w to czy się to wogóle da u mnie zastosować i jak to ostatecznie będzie wyglądać. Na szczęście nie wszyscy tak paskudnie wypadli, jest nadzieja że uda się to rozwiązać z głową.
    Poważnie jestem rozczarowany elektrykami. Zakładałem że podejście do roboty w stylu "ile ? hmm, to się okaże jak skończymy" odeszło już bezpowrotnie do przeszłości, otóż niestety nie. Panowie wstyd. Całe szczęście istnieją tacy którym nie jest obcy kalkulator i linijka.

    Na budowie mały przestój, czekam na montaż okien i kredyt... no niestety. Potem ruszamy z instalacjami i resztą zamieszania. Jak tylko będą okan, na pewno się pochwalę

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie W międzyczasie

    Na budowie mały zastój. Czekamy na zamknięcie budynku oknami.
    W międzyczasie dograłem też wszelkich instalatorów, którzy czekają już w blokach na wspomniane okna. Mam nadzieję że po ich zamontowaniu wszystko nabierze tempa. A narazie spokój najwyraźniej jeżom się to podoba znalazłem parkę pod tują.
    Zmajstrowałem też tymczasowe drzwi z resztek desek po szalunkach. Trochę to śmiesznie wygląda, z jednej strony domu drzwi "zabite dechami", z drugiej mega otwór od ściany do ściany. Jak ktokolwiek przychodzi na działkę, wszyscy włażą przez te okna, nikt nie korzysta z drzwi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0271.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	103,9 KB
ID:	272013 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0272.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	272014 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0279.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	272012

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Okna

    Żeby zamontować stolarkę do słupków stalowych, trzeba było zrobić w nich wypełnienie. Oczywiście można było kotwy spawać do stali, albo samowiertami kręcić, ale to skomplikowałoby cały montaż (montażyści okien raczej nie jeżdżą ze spawarką). Wypełnienie z brusów dębowych (specjalnie z twardego drewna, żeby w czasie użytkowania nie robiły się luzy w miejscach kotwienia). Luzy pewnie niewielkie ale przy wadze tych okien (300-400 kg) każdy milimetr to problem, a ja chciałbym mieć spokój na lata. Ponieważ nie mogłem dostać takich kantówek z wyfrezowanymi ścięciami narożników (dwuteownik ma zaokrąglenia na wewnętrznych narożach), musiałem sobie poradzić sklejając dwie dechy o różnych szerokościach (szersza na zewnątrz, węższa w środku). Całość skręcona śrubami przez przygotowane wcześniej dziurki w środniku dwuteowników. Montaż poszedł szybko i bez problemu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0299.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	272015 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0300.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	272016 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0301.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	272017 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0303.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	272018

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Okna c.d.

    W oczekiwaniu na okna, małe prace przygotowawcze. Po dokładnym rozmierzeniu wszystkiego, szerokości ram, wysokości posadzek, luzów montażowych itp, itd. trzeba było obniżyć nadproże okienne. Nie dużo, ciut ciut, jakieś 6-7cm. Przy okazji trochę je podrównałem, okazało się że jeden narożnik nieco budowlańcom opadł, tak o 1 cm, w sumie detal.
    Technologia dość prosta - przykleić bloczek z betonu komórkowego. No ale sam trzymać się nie będzie, do czasu więc związania zaprawy, każdy bloczek przymocowałem kotwami do nadproża, przyznam że bardzo to usprawniło cały montaż. Wcześniej były plany ze stemplowaniem, podkładaniem jakiś desek itd. Tak wyszło szybko i sprawnie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0277.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	272021 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0276.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	272020 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0275.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	272023 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0278.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	272022

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Hej KMI,
    Nurtuje mnie pytanie, dlaczego musiałeś obniżyć nadproże o te 6-7cm?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Nurtuje mnie pytanie, dlaczego musiałeś obniżyć nadproże o te 6-7cm?
    No cóż, jeśli powiem że "tak wyszło" to chyba będzie zbyt skompa odpowiedź
    Po pierwsze, dlatego że nie wiedziałem do końca jakie okna, na jakich profilach będą montowane, zatem jakiej szerokości będą.
    Po wtóre, jakie luzy montażowe będą potrzebne, no i jak sam system montażu będzie wyglądać, dlatego kazałem zrobić nieco wyższe nadproże z myślą, że w razie czego zawsze da się obniżyć. Gdyby okazało się za niskie, to już podnieść nie dałoby rady.
    Po trzecie zaś, umyśliłem sobie trochę inny sposób montażu, który w brutalny sposób został sprowadzony na ziemię, no i została szpara

    Ale nic to, dziś już są panowie od montażu i działają. Na pierwszy ogień idą właśnie te duże okna, tak że relacja niebawem.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Okna c.d...

    Trwa montaż....
    Wczoraj przywieziono wszystkie okna i rozładowano je. Do wieczora panowie obsadzili wszystkie okna na parterze.
    Strasznie dużo czasu zajmuje im poobklejanie okien taśmami, ale radzą sobie dzielnie. Miałem obawy jak dadzą radę uporać się z tymi dużymi oknami i HS-em ale poszło dość gładko.... chociaż rozładunek zabrał im jakieś 2 godziny z kawałkiem.
    Pierwsza sesja zdjęciowa po rozładunku i pierwszym montażu :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0305.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	272384 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0312.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	272387 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0310.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	272386 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0307.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	272385

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Okna c.d....

    I kolejne fotki zamontowanych okienek. Na zdjęciach okna wyglądają na białe, ale to tylko folia zabezpieczająca, w rzeczywistości są grafitowe. Profile PCV lakierowane. Fajnie to wygląda, bo kolor jest wszędzie taki sam, na zewnątrz, od środka i we wszystkich zakamarkach profilu po otwarciu okna. Zobaczymy jak się to w eksploatacji sprawdzi, podobno to jest lakier typu samochodowego, skoro więc na samochodach daje radę i warunkom atmosferycznym i czasowi, da i tu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0315.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	272479 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0322.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	272481 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0318.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	272480 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0323.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	272482 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0326.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	272478

    Jest jedno małe ale którego absolutnie nie przewidziałem, a szczerze mówiąc nawet nie pomyślałem o tym. Okna mają 3-szybowe ciepłe pakiety i ta potrójna szyba daje efekt rozmycia obrazu odbijającego się w szybie, dobrze widać to na 4 i 5 zdjęciu (to nie wina aparatu, to po prostu tak wygląda). No niby nic ale trochę to dziwne uczucie, bo same szyby świetnie odbijają otoczeia, prawie jak lustra.

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Instalacje

    Na budowie praca wre, instalacje wod-kan skończone. Pracują jeszcze elektrycy ale i oni już kończą. Zarówno jednych jak i drugich mogę spokojnie polecić. Szczególnie elektryków
    Nie mam jakichś spektakularnych zdjęć ale zawsze to lepiej się czyta jak można coś zobaczyć.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0334.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	273627 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0330.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	273626 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0337.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	273625 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0335.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	273628 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0336.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	273629

    Tynkarze już prawie umówieni, zaraz za nimi ciąg dalszy instalacji CO i WM. Wylewki jeszcze przed wyborem ale wykonawców zatrzęsienie na rynku. Jakoś to idzie, myślę że do zimy zakończymy wszystkie grube roboty. Zostanie elewacja - tu się jeszcze zastanawiam, czy przed zimą, czy zostawić ją sobie na wiosne. Trochę szkoda mi przemrozić tynków, więc chociaż styropianowe ubranko ?

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Ooo... szybko lecisz z budową - już instalacje, a ja jeszcze nie przespacerowałam się aby oglądnąć jak wygląda z oknami zamiast dziur w murze
    No właśnie, co do okien, to jakie one są (firma/profil/szyba/U)? Nie wiem, czy nie pisałeś, czy może nie pamiętam...
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    No właśnie, co do okien, to jakie one są (firma/profil/szyba/U)? Nie wiem, czy nie pisałeś, czy może nie pamiętam...
    Producentem stolarki jest duża krakowska firma (myślę że każdy sie domyśli), natomiast montażem zajął się lokalny przedstawiciel (Partyzantów 72), z czystym sumieniem polecam. Profil Kommerling 88+ lakierowany na grafitowo, pakiety 3-szybowe Ug=0,5. Co do U okien to dla każdego jest inny współczynnik, generalnie od 0,7 dla fixa w kuchni do 0,96 dla HS, a może to te duże fixy w salonie, nie pamiętam dokładnie. Generalnie wszystko poniżej 1,0. To nie dom pasywny, więc nie ma sensu pakować kasy w super niskie współczynniki. Osobiście uważam że i tak jest nieźle.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony