dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 139 z 139
  1. #121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    Schody wyszły SUPER!
    Z czego masz blat?
    Nie mogę uwierzyć, że wybrałeś kuchenkę gazową, ja tylko czekam, aż się tego koszmaru pozbędę - te ruszty brrr

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał enedue Zobacz post
    Schody wyszły SUPER!
    Z czego masz blat?
    Nie mogę uwierzyć, że wybrałeś kuchenkę gazową, ja tylko czekam, aż się tego koszmaru pozbędę - te ruszty brrr
    Blat jest zwyczajny z płyty wiórowej tej grubszej, tylko ma taką trochę grubszą okleinę kamienno-betonowo podobną. Powierzchnia jest nieco chropowata, a deseń okleiny świetnie kryje wszelkie mazy i okruszki. Byłbym mega szczęśliwy gdyby to mógł być granit, no ale niestety - kasa i nie chodzi mi o to że drogo, tylko koszmarne drogo. Dla zobrazowania dodam, że najtańsza oferta na granit była 2-krotnie wyższa niż cena całej kuchni wraz z montażem. No a cóż to jest kuchnia, przecież to tylko meble, jak nam się znudzi / zniszczy to za 10-15 lat sobie wymienimy, a w międzyczasie skoczymy na jakąś fajną wycieczkę all-in

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta-gazowa-bosch-pcq-715m90e_1517_72193_350x350.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	31,7 KB
ID:	317040

    Palniki są absolutnie świadomym i przemyślanym wyborem. Miałem okazję wypróbować indukcję (i to całkiem dobrej firmy) i już wiem że sposób gotowania na indukcji wybitnie mi nie odpowiada (proszę nie przekonujcie mnie, wiem co mówię). Kuchenka ma cztery zwykłe palniki i jeden mega-duży pod woka, możemy przypiekać, opiekać, opalać, przypalać, podpalać, nic nie zastąpi w kuchni prawdziwego ognia. Wiele z Was pewnie powie że to archaiczne podejście do tematu, no i ten oblepiony ruszt i zabrudzenia - no niestety jak się używa to się brudzi, jak się brudzi to trzeba wyczyścić, prawda oczywista. Mamy kuchnię do używania, nie na pokaz, jak wszystko w tym domu, nigdy nie będzie idealna, za to ma być praktyczna i wygodna. Jak będę chciał żeby się błyszczała i świeciła, to sobie lampki choinkowe na Boże Narodzenie powieszę.
    Ostatnio edytowane przez KMI ; 14-05-2015 o 11:59 Powód: wstawienie adresata odpowiedzi

  3. #123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Nooo...powiem Ci, że świetnie wyszło To kiedy się wprowadzacie?
    I jeszcze pytanko...co to masz za farbę (kolor/firma) na suficie w kuchni? To jest jakiś szaro-beżowy odcień?
    P.S.
    Co do schodów, to tak mi się zdawało, że to jesion - najładniejsze rodzime drewno
    Ale jeśli chodzi o balustradę, to bym chyba nie wpadła na to, że to rurka
    To Twój własny pomysł?
    Ja zastanawiałam się nad linkami stalowymi, ale te rurki, to naprawdę świetny patent
    Kiedy się wprowadzamy ? hmm tego to chyba nikt nie wie Ja tam bym już chciał mieszkać ale bez mebli to trochę ciężko, więc czekamy na meble. Część weźmiemy z obecnego mieszkania ale te najważniejsze, łóżko, stół, krzesła, kanapa mają dopiero przyjechać. A tak poza tym, to nie mam za bardzo czasu teraz na takie zamieszanie z przeprowadzką. Może czerwiec będzie bardziej odpowiedni.

    Farba jest szara, czysto szara, "górski kamień" czy jakoś tak, Śnieżka jak mi się wydaje, nic specjalnego.
    Co do balustrady z linek, sznurków, strun czy innych tego typu rzeczy, to są świetne pomysły, mają tylko jedną wadę - łatwo to rozsunąć, a mając małe dzieci, bałbym się że albo utkną w czymś takim, robiąc sobie niemałą krzywdę, albo co gorsza przecisną się i spadną mi z piętra na schody, przerażająca wizja. Wolę jednak mniej designu, więcej bezpieczeństwa. Projekt jest mój, aczkolwiek podobne rozwiązania widziałem już w sieci, różne rozwiązania jeśli chodzi o detale, natomiast ogólna idea podobna.

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiesz, już nie o ruszt i brud chodzi bo tak jak ty uważam że na ogniu gotuje się najlepiej ale nie cierpię gazu i w tym wypadku wybrałam tak zwane mniejsze zło (w żadnym wypadku nie próbuje Cię do niczego przekonywać, po prostu wyjaśniam że nie zawsze chodzi o to ze ktoś jest leniwy i nie chce mu się kuchenki z tłuszczu sprzątać )

  5. #125
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    aha, ok, mnie się fatalnie gotuje na wszystkimi
    Ale z blatem chodziło mi o to, czy to jedna płyta, czy jest składany z dwóch i jaką ma głębokość?

  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał enedue Zobacz post
    aha, ok, mnie się fatalnie gotuje na wszystkimi
    Ale z blatem chodziło mi o to, czy to jedna płyta, czy jest składany z dwóch i jaką ma głębokość?
    Ponieważ blat ma kształt litery L to siłą rzeczy jest składany. Szeroka część (wyspa) jest z jednego kawałka o szerokości 110 cm (przycięli trochę z blatu szerokości 120cm), drugi kawałek jest też z takiego szerokiego blatu 120 docięty do 60 cm i 80 w miejscu gdzie jest parapet, dzięki temu nie ma tu połączeń, szczególnie że to część ze zlewozmywakiem. Wszystko razem połączone jest na styk, na frezowane krawędzie (zielona linia na zdjęciu).
    Sam jestem ciekaw czy to zda egzamin, czy będzie się coś z tym działo. Na razie wygląda idealnie. Wiem że łączą blaty też na takie listwy aluminiowe ale wygląda to okropnie i nie chciałem takiego rozwiązania u siebie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kopia DSC_1122.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	317627

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Przeprowadzeni
    A w zasadzie to się przeprowadzamy permanentnie od jakiś 3 miesięcy Powinienem raczej napisać, mieszkamy, bo z przenosinami to jest koszmar. Rzeczy przewożę już nie wiem który raz, a w starym mieszkaniu nadal coś jest. A to kwiatek, a to książki, a to jakieś rupiecie zagrzebane w zakamarkach mieszkania, za firankami, pod łóżkiem, w mysiej dziurze i za piecem Rupieciami zapełniliśmy już chyba cały wielki kontener w blokowym śmietniku, a nadal jest coś co trzeba zabrać. Jakieś narty za szafą, sanki z balkonu, do piwnicy na razie nie wchodzę, bo ostatnim razem jak zanosiłem choinkę to musiałem drzwi kolanem dopychać żeby kłódkę zapiąć. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że po przywiezieniu kilku pakunków z ciuchami, książkami i rzeczami z kuchni, w zasadzie stwierdziliśmy że już jest ok, i zasadniczo niczego nam nie brak. Od tego czasu minęły 2 miesiące, a ja nadal wynoszę rzeczy z mieszkania.

    A teraz wrażenia z mieszkania jest bosko, cisza i spokój, i taras, i nawet zarośnięta chwastami działka mi nie przeszkadza specjalnie. No może trochę ale forsy na zagospodarowanie brak, czasu żeby się samemu zabrać też mało. Może na wiosnę... hmm, może.

    Domek cieplutki, nawet bardzo, po letnich upałach nadal się schładza. W blokach, na starym mieszkaniu już grzejniki odpalili bo zimno jak w psiarni, a w domku 23 st. Żona strasznie mnie męczy żebym kominek odpalił, że romantycznie itd. no ale jak, toż w salonie jak w hucie będzie, a my na golasa chyba siedzieć będziemy..... no chyba że to o to chodzi

    Generalnie jestem zadowolony, jasne brakuje jeszcze tego czy tamtego, ale z czasem się dorobi, dokupi. Wentylacja mechaniczna działa bardzo dobrze, to był dobry zakup. Zobaczymy jak będzie z ogrzewaniem, w zeszłym sezonie jeszcze totalnie budowlanym zasadniczo tylko posadzka się wygrzewała i w domu był ukrop. A piec, bo grzejemy nim też wodę użytkową, cóż działa, grzeje i w sumie tak ma być. Nie kręcę, nie badam, nie testuje.

  8. #128

    Domyślnie

    Mimo, że nie ma zdjęć a cały dziennik jest bardzo fajny i wartościowy, to ten post jest po prostu the best! Gratulacje!

  9. #129
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    A jak było w czasie upałów?
    Przyznam się, że myślałam często o Was, umierając w mieszkaniu o oknach na zachód i pamiętając, jakie macie przeszklenia i do obrony tylko żaluzje.

  10. #130
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał enedue Zobacz post
    A jak było w czasie upałów?
    Przyznam się, że myślałam często o Was, umierając w mieszkaniu o oknach na zachód i pamiętając, jakie macie przeszklenia i do obrony tylko żaluzje.
    Żaluzje spisały się doskonale, gdyby nie one umarlibyśmy tam bez dwóch zdań. Na dole, nie powiem żeby było chłodno ale 26st. to max co zauważyłem. Większym problemem była góra, bo niestety moja ukochana żona nie zdecydowała się nadal na powieszenie czegokolwiek w oknach, zatem całe słońce od wczesnego popołudnia, po ostatnie promienie słoneczne zachodu, grzały pokoje na górze. Wystarczyło jednak wieczorem przewietrzyć trochę przed spaniem, a resztę przez noc, wentylacja na by-pasie schładzała dość skutecznie. Tak że dało się to wytrzymać bez większego wysiłku. Zresztą tylko miesiąc, a my w międzyczasie i tak na wakacjach byliśmy, luzik .

  11. #131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Mimo, że nie ma zdjęć .....
    Niech tam, bank mógł oglądać to i Wam pokażę. Nie mam ładnie aranżowanych fotek i trochę domowego bałaganu, ale co tam my tu mieszkamy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1276.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	332025Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1280.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	332028Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1279.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	332026Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1291.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	332027Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1286.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	332030

  12. #132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie


    super, prosto i konkretnie

  13. #133

    Domyślnie

    Super wnętrza, domowo, przytulnie i jeszcze trochę miejsca do zapełnienia
    Widząc te zdjęcia myślę sobie, że chciałbym pracować w banku, ale tylko dla takich zdjeć.
    Pozdrawiam!

  14. #134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Górna łazienka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1261.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	332031Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1263.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	332032Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1264.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	332033Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1082.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	332034

    Hmm, widok z okna nieciekawy, ale co zrobić działka mała.

  15. #135

    Domyślnie

    Nie mogę sobie odmówić jeszcze jednego komentarza: jak dla mnie wyjątkowo ładnie dobrana lazienka łamiąca obecną modę na biało-szaro-czarne. Gratuluję!

  16. #136
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    Kibicowałam,podglądałam
    Piękne okna ,świetne żaluzje i bardzo przytulny dom.
    Wszystkiego dobrego na nowej domowo-ogrodowej drodze życia

  17. #137

  18. #138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał GUMISIOWA Zobacz post
    Kibicowałam,podglądałam
    Piękne okna ,świetne żaluzje i bardzo przytulny dom.
    Wszystkiego dobrego na nowej domowo-ogrodowej drodze życia
    Bardzo dziękuję za ciepłe słowa Tobie i pozostałym komentującym. Przed nami daleka jeszcze droga do kompletnego ukończenia (może raczej wykończenia) domku, ale jest dobrze. Zagospodarowanie trwałe już zrobione, czeka nas jeszcze zagospodarowanie zieleni, może jeszcze w tym roku się uda byłoby super, bo po deszczach brnie się w błocie po kostki, pomimo tego że wszystko pięknie zarosło chwastami i poplonem który siałem wiosną (chyba lucerna i łubin jeśli dobrze pamiętam, podobno miało to dobrze glebie zrobić).
    W załączeniu coś z zewnątrz (hmm podbitki nadal brak, tak jak i kasy. Jak zimy nie będzie, to może na gwiazdkę zrobimy....... a nie na gwiazdkę miały być listwy przypodłogowe, obiecałem żonie )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1294.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	332134 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1295.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	332135 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1296.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	332137 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1298.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	332138 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1299.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	332139

    Na pierwszym zdjęciu nasz ogrodowy stół biesiadny, ekologiczny, z resztek, a jak Jak nas śnieg zasypie, pójdzie na pierwszy ogień, chociaż ja bym go najchętniej na drugi sezon zostawił, tylko małżonka marudzi strasznie. Co zrobić żony należy słuchać.

    Jak kiedyś skończę, pokaże Wam warzywnik ) (to ta dziura w ziemi za wiatą)

  19. #139
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie Zima

    No i zima przyszła niespodzianie, to się meteorologom udało, jak nigdy. Miało sypać i sypie. A było tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1664.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	333775
    A dziś .... ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1670.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	333776
    A to banda "Ćwirka" która skutecznie wyżera mój posiany trawnik od tygodnia. Trudno, trawnika chyba nie będzie w tym roku, niech chociaż sobie brzuchy napełnią.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1671.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	101,9 KB
ID:	333777
    "No sorry, taki mamy klimat"


    P.S. W domku nadal ciepło. Odpaliłem kominek, tak z trzy razy w zeszłym tygodniu, po jednym załadunku drewna. W salonie ukrop, ale po dłuższej chwili rozchodzi się po domu, wentylacja wspomaga nieco ten proces. Podłogówka nadal w stanie spoczynku, zobaczymy jak długo pociągniemy.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony