dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zalecana wilgotność powietrza.

    Na jakim poziomie powinna być utrzymywana wilgotność powietrza w domu ? Jak nią sterować - szczególnie w dół ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #2

    Domyślnie

    60-70% - ale to zalezy od wlasnego samopoczucia bo nie kazdy lubi to samo

    A sterowac, w dol to tylko poprzez ogrzanie pomieszczen a dokladniej to poprzez skuteczna wentylacje wraz z ogrzewaniem.

    Sa jeszcze takie pochlaniacze wilgoci ... ale to wg mnie bajer i za malo wydajny.

  3. #3

    Domyślnie

    Żeby wiedzieć jak jest wilgotność, trzeba ją zmierzyć - ile kosztuje urządzonko do pomiaru takie bez wodotrysków?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kon111
    Żeby wiedzieć jak jest wilgotność, trzeba ją zmierzyć - ile kosztuje urządzonko do pomiaru takie bez wodotrysków?
    Ja znalazlem ladna stacje z termometrem, barometrem i wilgotnosciomierzem za 140 zl.

    Parenascie lat temu kupilem cos podobnego ale w gorszym wykonaniu na bazarze od naszych sasiadow ze wschodu za 20 zl

  5. #5

    Domyślnie

    zalecana dla człowieka wilgotność to 40 - 60 %, w lecie często przekracza 65% wtedy jest "duszno". W zimie w domu spada nawet do 15% i to jest dopiero koszmar.

    Aby uniknąc problemów z wilgotnością, należy odpowiednio zaprogramować nawilżanie i osuszanie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał neptunek
    Sa jeszcze takie pochlaniacze wilgoci ... ale to wg mnie bajer i za malo wydajny.
    Ooooo, wcale nie!
    Mieliśmy w pracy to ustrojstwo. Po godzinie od włączenia trzeba było wylać zbiornik (2-3 litry) na skroploną wodę - był pełen. Potem jeszcze przez kilka dni - co godzinę. Po kilku dniach wilgotność się ustabilizowała i można było maszynę wyłączyć. Na szczęście, bo nasza wydajność w wylewaniu wody była znacznie mniejsza - szczególnie w nocy!

  7. #7

    Domyślnie

    Kiedyś mialam w pracy wilgotnosc 13% - tak dziwnie mi oczy wysychały, serio

    Norma to rzeczywiscie 40-60%, natoniast odczuwalnie
    duszno sie robi jak wilgotnosc jest powyzej 80%

    Jest takie cos, Humi-no - ustrojstwo do osuszania i dehumidyfikacji (?)pomieszczen.
    Pozdrawiam,
    Jaśka
    -------

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Mieliśmy w pracy to ustrojstwo. Po godzinie od włączenia trzeba było wylać zbiornik (2-3 litry) na skroploną wodę - był pełen. Potem jeszcze przez kilka dni - co godzinę. Po kilku dniach wilgotność się ustabilizowała i można było maszynę wyłączyć. Na szczęście, bo nasza wydajność w wylewaniu wody była znacznie mniejsza - szczególnie w nocy!
    Masz racje ale wlasnie pod tym warunkiem ze wilgotnosc sie ustabilizowala, co u mnie w bloku nie nastepuje nigdy, a przez to leje sie po oknach i pochlaniacz nie daje rady

  9. #9

    Domyślnie

    [quote="neptunek"]
    Cytat Napisał Kon111
    Żeby wiedzieć jak jest wilgotność, trzeba ją zmierzyć - ile kosztuje urządzonko do pomiaru takie bez wodotrysków?

    Ja znalazlem ladna stacje z termometrem, barometrem i wilgotnosciomierzem za 140 zl.
    A gdzie znalazłeś ... może w Internecie ? Jeśli tak to podaj linka.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    takie urządzenie kupiłam w Makro 2 lata temu za ok 100zł ( termometr, barometr i wilotnościomierz). W tej chwili ( sprawdzam ) jest 61% wilotności- po południu padało
    Ja również pracowałam kiedyś w pomieszczeniu o 15 % wilgotności- używałam różnych nawilzaczy i do twarzy i do pomieszczenia, ale to nie są normalne warunki dla człowieka ...........

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony