dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Napęd do bram przesuwnych Hormann - opinie

    Witam, mamy w domu bramę garażową Hormanna i teraz zastanawiamy się nad wyborem siłownia do bramy przesuwnej. Chcemy wszystkim sterować z jednego pilota żeby było wygodniej. Czy macie jakieś spostrzeżenia dot napędu Hormanna, czy warto w niego zainwestować?

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem warto. To niezłe napędy. Mają dobre parametry jeśli chodzi o szybkość, zabezpieczenie przed podważeniem, automatyczny układ zabezpieczający (przeciążeniowy). Jak go połączysz z bezdotykową fotokomórką, to zatrzymuje bramę kiedy pojawi się przeszkoda. Plusem są także możliwości indywidualnej regulacji fazy uruchamiania i wyhamowywania. Unikasz "trzaskania" bramą, dzieki czemu pochodzi dłużej.
    Masz też bardzo praktyczny bajer: przy SupraMaticach jest funkcja odczytu położenia bramy - sprawdzisz, czy brama jest otwarta czy nie.
    Ja zwracam też uwagę na programowanie: czy jest w miarę do ogarnięcia. Hormann ma u mnie plusa za nieskomplikowany system: wszystkie funkcje napędu ustawisz przez wprowadzenie jednej dwucyfrowej liczby. Poza tym prosta a przemyślana rzecz: możliwość włączania i wyłączania oświetlenia garażu jednym przyciskiem na pilocie.
    Oczkiem w głowie Hormanna jest system sterowania radiowego BiSecur. Bezpieczny. Nowy sposób transmisji sygnału wykorzystuje w systemie sterowania radiowego 128-bitowe kodowanie. Praktycznie nie do skopiowania przez osoby trzecie. No i mniejsze ryzyko zakłóceń.
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtsw466 Zobacz post
    Witam, mamy w domu bramę garażową Hormanna i teraz zastanawiamy się nad wyborem siłownia do bramy przesuwnej. Chcemy wszystkim sterować z jednego pilota żeby było wygodniej. Czy macie jakieś spostrzeżenia dot napędu Hormanna, czy warto w niego zainwestować?
    Kiedyś rozmawiałem z dealerem Hormanna i sam powiedział, że do napędów ogrodzeniowych tej firmy nie jest przekonany. Z jednego pilota to mając nawet inny napęd możesz sterować, wystarczy zainwestować w radiolinię.

    Cytat Napisał 78konopiel
    Mają dobre parametry jeśli chodzi o szybkość, zabezpieczenie przed podważeniem, automatyczny układ zabezpieczający (przeciążeniowy).
    A co Ty chcesz podważać w bramie przesuwnej ?

  4. #4

    Domyślnie

    Hormann to dobra marka, ale za lepszą uważam np. Benincę. Przy swojej bramie mam automatykę Bull8 i działa bez zarzutu. Kupiłem cały zestaw, razem z fotokomórką i jestem bardzo zadowolony. Montaż też nie był skomplikowany – zainstalowaliśmy to sami ze szwagrem. Więc jeśli nie oryginalny napęd Hormanna to zastanowiłbym się nad Benincą na Twoim miejscu.

  5. #5

    Domyślnie

    nawet nie wiem co mam od kwartału gdyż guzik mnie to obchodziło - ma się przesuwać i tyle
    A w nawiązaniu do tematu - sprzedawca powiedział mi wprost, każdy ale nie Horman gdyż są od niego lepsze co wcale nie oznacza, że tańsze. A że znam gościa, zaufałem mu

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jak ważna jest jakość za nie cena to polecam Tousek'a. A tor radiowy to najmniejszy problem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony