dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    now77ak

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    79

    Domyślnie Oświetlenie "sceniczne" w mieszkaniu

    Witam,

    W dziedzinie ekektryki i oświetlenie jestem kompletnym laikiem, dlatego moje pytanie prawdopodobnie wyjdzie głupio, ale mam taką wątpliwość.

    Chciałbym zamontować w mieszkaniu oświetlenie, które imitować będzie takie studyjne. Tzn reflektory przykręcone do szyny lub sufitu. Cos takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eurolite-par-16-spot-mr-16-black_0_b.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	13,0 KB
ID:	219987

    Tylko większość (jak nie wszystkie, ale tego nie wiem), posiada normalny kabel z wtyczką do kontaktu na końcu.

    Czy sprzedawane są takie, bez tej wtyczki - tak aby można je było zamontować w tradycyjny sposób do sufitu? Widziałem, że te mniejsze mają normalne złącze "Edisona", więc można wkręcić tam zwykłe żarówki.

    Dzięki za pomoc,

  2. #2

    Domyślnie

    Są. Szukaj np firmy EUROLITE reflektorów PAR 16. Są one na 12V z gniazdem na żarówkę MR16. Są też większe PAR20/30/36/56/64, przy czym te ostatnie dają bardzo dużo światła (żarówka przeważnie od 300W-1000W

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    now77ak

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    79

    Domyślnie

    Tylko pytanie, jaki mają kąt padania światła? Czy można je zastosować jako oświetlenie główne w salonie? Czy raczej tylko jako dekoracyjne?

    Salon ma ponad 25m2, niecałe 6m na niecałe 5m..

  4. #4

    Domyślnie

    Głównie stosuje się małe pary jako oświetlenie punktowe. Kąty zależą od żarówki jaka jest wsadzona, bo znajdziesz takie co mają 10st, 30 st jak i 60st.
    Duże (56 i 64) może by się nadały na główne ale zabiły by jasnością (oślepiają gdy patrzysz w reflektor) i ciepłem jakie produkują. Miałbyś dodatkowy grzejnik w salonie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał now77ak Zobacz post
    Tylko większość (jak nie wszystkie, ale tego nie wiem), posiada normalny kabel z wtyczką do kontaktu na końcu.

    Czy sprzedawane są takie, bez tej wtyczki - tak aby można je było zamontować w tradycyjny sposób do sufitu? Widziałem, że te mniejsze mają normalne złącze "Edisona", więc można wkręcić tam zwykłe żarówki.

    Dzięki za pomoc,
    Normalną wtyczkę zawsze można uciąć. Dla osoby, która będzie Ci podłączała oświetlenie nie będzie to problemem. Stracisz gwarancję.

    To co prezentujesz na zdjęciu to akurat wtyczki nie ma.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony