dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wiolka2013

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    1

    Domyślnie Filary zamiast nadproża ?


    Potrzebuję porady jak prawidłowo poszerzyć otwór okienny.
    Ściana z pustaków od strony szczytu, stare okno - szerokość 145x145 cm, nowe okno ma mieć 200cm szer. i wys. 135-140cm
    Nad starym oknem o wysokości 145cm jest tylko około 15cm do betonowego stropu, pod oknem jest też niewiele miejsca na grzejnik około 65cm.
    Okna nie opuszczę niżej, bo chcę zamontować wyższy grzejnik (stary jest za mały i nie dogrzewa kuchni połączonej z jadalnią i pokojem dziennym)

    Czy można nadproże zastąpić dwoma filarami z grubych drewnianych belek?
    Takie rozwiązanie podobałoby mi się najbardziej i pewnie załatwiłabym je najtaniej.
    Jeśli można, to jaką grubość powinny mieć takie belki, w jakiej odległości od tego dwumetrowego otworu okiennego ?
    Czy można odsunąć takie belki na około 40cm od ściany (mogłabym tam zamontować półki pod kwiaty, książki itp)

    Jeśli takie belki nie zdadzą egzaminu, to czy muszę kupić nadproże o szerokości 250cm ?
    Jakie nadproże polecacie ?
    Ile będę musiała zapłacić majstrowi za montaż takiego długiego nadproża ? (tak orientacyjnie)

    Proszę poradzić samotnej mamie najlepszą opcję
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Wiola

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rudzik_

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kępno
    Kod pocztowy
    63-600
    Posty
    180

    Domyślnie

    Powiem tak- pomyslu z belkami nie bardzo rozumiem, nigdy sie tez z czyms takim nie spotkalam. Na moje niewprawne oko nie jest najlepszy- drewno pracuje zepelnie inaczej niz zelbet, do tego kwestia polaczenia 2 materialow, konserwacji....Krotko mowiac ja bym sie w to nie bawila.

    W tej sytuacji trzeba zastosowac nadproze z ksztaltownikow stalowych - teowniki badz ceowniki - najpierw usuwa sie czesc grubosci sciany, wstawia ksztaltownik- zapas po bokach po 20 cm z kazdej strony, betonuje, na nastepny dzien - to samo z druga polowa sciany. Jak zwiaze usuwamy nadmiar sciany, rowniez pod nadprozem. Mozna cala ta kostrukcje wykonad nad istniejacym otworem okiennym- wowczas cale okno sie podniesie i nie bedzie problemu z wysokoscia grzejnika.
    -A czym byliby ludzie bez miłości?
    GINĄCYM GATUNKIEM, odparł śmierć.

    (Terry Pratchett, Czarodzicielstwo)

    Codziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...zamaina-miejsc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony