dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnick Zobacz post
    Moim zdaniem ten "ciepły montaż" nie jest wart 3000zł. Dlaczego?
    -Bo nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie kiedy się to zwróci.
    Nie mam zamiaru Pana namawiać na taki czy inny sposób montażu, ciekawi mnie tylko, dlaczego akurat "ciepły montaż" ma się zwracać. Idąc tym tropem warto zadać sobie pytanie kiedy zwróci się nakład na materiały ścian konstrukcyjnych, fundament albo całość inwestycji pt. budowa domu? Ktoś to liczył? Nie przekonuje mnie wymaganie, aby tylko pewne nakłady koniecznie musiały zwracać się, a inne nie.

    To co ktoś kiedyś idiotycznie nazwał (ze szkodą dla idei) "ciepłym montażem" to forma ubezpieczenia. Czy płacąc jakiekolwiek ubezpieczenie zastanawia się Pan kiedy to się zwróci? Oczywiście nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, więc każdy robi jak uważa, ale nie ubezpieczać się ze względu na nieokreślony okres zwrotu inwestycji w ubezpieczenie wydaje mi się... delikatnie mówiąc źle uzasadnione.
    PRO QUALITY

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lotnick

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    83

    Domyślnie

    A wg mnie porównanie jest nieprawidłowe.
    Ściany wybieram mocniejsze, aby dom się nie zawalił.
    Ubezpieczeniu kupuję, aby w razie czego nie zostać na lodzie.
    Jak się to ma do dodatkowych nakładów w montaż okien? Ja właśnie chcę aby mnie ktoś przekonał do ciepłego montażu i przytoczył argumenty.

    Nie przekonuje mnie wymaganie, aby tylko pewne nakłady koniecznie musiały zwracać się, a inne nie.
    Proponuję, mimo wszystko, spróbować spojrzeć w taki właśnie sposób. No bo dlaczego kupujemy grubszy styropian i cieplejsze okna?
    Aby było taniej. - Tak?


    Czy inwestuje się w ciepły montaż dla estetyki, bezpieczeństwa, komfortu?
    Może ja o czymś nie wiem? ( poważnie pytam)Wydawało mi się, że chodzi wyłącznie o straty ciepła.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnick Zobacz post
    Czy inwestuje się w ciepły montaż dla estetyki, bezpieczeństwa, komfortu?Może ja o czymś nie wiem? ( poważnie pytam)Wydawało mi się, że chodzi wyłącznie o straty ciepła.
    No to chyba jednak Pan o czymś nie wie. Uprzedzając ewentualne pytanie o wyjaśnienie czego też Pan nie wie o "ciepłym montażu" proszę mi darować, ale zagadnienie jest na tyle złożone, że trudno je przekazać kompetentnie w dwóch zdaniach na forum, (moim zdaniem).
    Ostatnio edytowane przez T12345T ; 04-11-2013 o 09:40
    PRO QUALITY

  4. #24

    Domyślnie

    A mi się wydaje że (nie tylko w tym przypadku) dyskutanci zapędzają się dość daleko nie zauważając że popełniony został błąd na sam początku. Mylicie "ciepły" w znaczeniu warstwowy z montażem w warstwie ocieplenia a wtedy niektóre niedorzeczne pytania przestają takimi być.
    P.S. Z całym szacunkiem dla dyskutantów

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    A mi się wydaje że (nie tylko w tym przypadku) dyskutanci zapędzają się dość daleko nie zauważając że popełniony został błąd na sam początku. Mylicie "ciepły" w znaczeniu warstwowy z montażem w warstwie ocieplenia a wtedy niektóre niedorzeczne pytania przestają takimi być.
    P.S. Z całym szacunkiem dla dyskutantów
    Racja IVO, sprawdziłem. lotnick zaczął od montażu w ociepleniu, a ja z lenistwa nie sprawdziłem tego wcześniej tylko rururu i dalej o warstwowym. Posypuję głowę popiołem.
    PRO QUALITY

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lotnick

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    83

    Domyślnie

    Mi też pozostaje posypać głowę popiołem za niejasne wysławianie się.
    Tak czy inaczej można pociągnąć temat dalej.
    W przypadku montażu w warstwie ocieplenia moje obawy są ogromne, jak już pisałem.
    Muszę zapytać oferentów o koszt samego montażu z użyciem folii, bez przesuwania okna w warstwę ocieplenia.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lotnick

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    83

    Domyślnie

    Chciałem tylko dodać jak to na dziś wygląda u mnie.
    Mianowicie dostawcy, z którymi się kontaktowałem nie są chętni stosowaniu montażu z foliami, a tym bardziej nie palą się do montażu w warstwie ocieplenia. Jeden powiedział mi, że to "niepotrzebna ściema", drugi że "lobbowanie producentów folii". Mówiono mi, że wilgoć może przejść przez mur do pianki więc nie ma sensu za bardzo się starać- no tu mnie nie przekonali.

    Dostawca VETREXa chyba zaproponował jakiś wypośrodkowany sposób montażu z częściowym wysunięciem okna w strefę ocieplenia bez zastosowania folii, ale za to z jakimiś dodatkowymi elementami regulacyjnymi i z "pewniejszym mocowaniem".

    No ... to jak zwykle nie wyjaśniło się
    JA chyba zamontuję tradycyjnie i za rok,dwa podam Wam rozkład temperatur wokół okna :-/ Co z pianką będzie się działo później to już nie wiem. Zobaczymy.

    Życzę udanych wyborów :-]

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnick Zobacz post
    Chciałem tylko dodać jak to na dziś wygląda u mnie.
    Mianowicie dostawcy, z którymi się kontaktowałem nie są chętni stosowaniu montażu z foliami, a tym bardziej nie palą się do montażu w warstwie ocieplenia. Jeden powiedział mi, że to "niepotrzebna ściema", drugi że "lobbowanie producentów folii". Mówiono mi, że wilgoć może przejść przez mur do pianki więc nie ma sensu za bardzo się starać- no tu mnie nie przekonali.
    Masakra

    Dostawca VETREXa chyba zaproponował jakiś wypośrodkowany sposób montażu z częściowym wysunięciem okna w strefę ocieplenia bez zastosowania folii, ale za to z jakimiś dodatkowymi elementami regulacyjnymi i z "pewniejszym mocowaniem".
    Jaki to sposób?

    No ... to jak zwykle nie wyjaśniło się
    JA chyba zamontuję tradycyjnie i za rok,dwa podam Wam rozkład temperatur wokół okna :-/ Co z pianką będzie się działo później to już nie wiem. Zobaczymy.
    Życzę udanych wyborów :-]
    Popełniasz błąd.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    nic nie powiem tylko nie rozumiem świata

    pozdrawiam

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    nic nie powiem tylko nie rozumiem świata

    pozdrawiam
    To ja wpakuję kij w sam środek mrowiska
    Jako niewątpliwy fachowiec wytłumacz jak "chłop krowie na rowie" co skłania tą durną parę wodną by "pchała się prosto do pianki" a omijała drogę przez np. ściany z betonu komórkowego? Co i w jaki sposób zapobiega przenikaniu wilgoci "od ściany do piany"? Co daje zabezpieczenie piany warstwą paroszczelną od strony pomieszczenia przy braku jakiejkolwiek ochrony od strony ściany?

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    To ja wpakuję kij w sam środek mrowiska
    Jako niewątpliwy fachowiec wytłumacz jak "chłop krowie na rowie" co skłania tą durną parę wodną by "pchała się prosto do pianki" a omijała drogę przez np. ściany z betonu komórkowego? Co i w jaki sposób zapobiega przenikaniu wilgoci "od ściany do piany"? Co daje zabezpieczenie piany warstwą paroszczelną od strony pomieszczenia przy braku jakiejkolwiek ochrony od strony ściany?
    czują się wywołany więc odpowiem

    NIGDY nie twierdziłem, że stosowanie foli zapobiegnie całkowicie wnikaniu wilgoci do pianki, ale może od początku:

    dlaczego mówimy o połączeniu okno - mur ? a no ze względu na powstawanie w tym miejscu największych mostków termicznych (tak tak wiem bardzo wszyscy kochamy mowy o tych mostkach)
    mostki termiczne występują wszędzie gdzie następuje połączenie materiałów nawet jeżeli są to materiały takie same więc mostek powstaje również na każdym połączeniu bloczka, cegły, pustaka itp - im gorsze te połączenia tym większy mosteczek jednak w przypadku połączenia materiałów o różnej "ciepłocie" wartości tych mostków są po prostu większe, dlatego też w miejscu połączenia okna z murem mostki są większe niż w przypadku połączenia cegły z cegłą np.
    Dlaczego pianka musi być chroniona przed wilgocią nie będę pisał bo to chyba oczywiste ?
    Dla pianki wszak wilgoć w połączeniu z niskimi temperaturami jest zdecydowanie groźniejsza niż dla np cegły.

    Teraz ta przywołana przez Ciepie para wodna i punkt rosy - znane pojęcia mam nadzieję i tak dla przykładu przy temp 20 stopni i wilgotności 50% punkt rosy wynosi ok 9,3 stopnia - zakładając takie właśnie warunki w pomieszczeniu "szukamy" w którym miejscy mamy temp 9,3 stopni - bo tam zacznie nam się skraplać rzeczona para wodna. Z reguły temp taka będzie występować właśnie przy połączeniach okno mur, strop ściana itp.

    Mam nadzieję, że teraz jest jaśniej ?

    pozdrawiam

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Mam nadzieję, że teraz jest jaśniej ?
    Nie bardzo raczej Nie odpowiedziałeś na pytanie, dlaczego trzeba chronić PUR przed wnikaniem wilgoci z powietrza - a właściwie prawie zawsze z warstwy tynku oddzielającej PUR od powietrza) a nie trzeba chronić od wnikania pary wodnej od samej ściany do pianki? Ta para wodna jest tak głupia, że nie potrafi pokonać drogi kilka cm dłuższej nie posiadającej warstwy paroszczelnej?

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Nie bardzo raczej Nie odpowiedziałeś na pytanie, dlaczego trzeba chronić PUR przed wnikaniem wilgoci z powietrza - a właściwie prawie zawsze z warstwy tynku oddzielającej PUR od powietrza) a nie trzeba chronić od wnikania pary wodnej od samej ściany do pianki? Ta para wodna jest tak głupia, że nie potrafi pokonać drogi kilka cm dłuższej nie posiadającej warstwy paroszczelnej?
    Wojtku - wnikanie, ogólnie mówiąc, wilgoci z muru jest niewielkie w stosunku do wnikania jej z zewnątrz - opady lub też z wewnątrz - para wodna - to chyba opisałem dość jasno.
    Dlatego właśnie w połączeniu okno mur stosuje się zasadę "szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz" aby ewentualną wilgoć odprowadzić na zewnątrz.

    A dlaczego należy chronić PUR przed wilgocią ? a dlatego, że zawilgocona warstwa termiczna nie spełnia swojego zadania, proponuję ubrać ciepły wełniany sweterek - ciepło ? a tero proponują go zmoczyć - ciepło ?

    Pozdrawiam

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Jako nie wywołany pozwolę sobie powiedzieć, że nie specjalnie zgadzam się ze zjawiskiem "wnikania wilgoci ze ściany do pianki", bo takowe zachodziłoby tylko wtedy gdyby ściana zawierała w sobie "wodę" i to nie tylko tę z dyfundującej przez ścianę pary wodnej. W tej kwestii clou programu leży w budowie materiału, czyli samej pianki PU.i izotermach o których tak lubi się tu debatować, a także prawidłowości aplikacji pianki w szczelinę vide kawerny.
    PRO QUALITY

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Nie bardzo raczej Nie odpowiedziałeś na pytanie, dlaczego trzeba chronić PUR przed wnikaniem wilgoci z powietrza - a właściwie prawie zawsze z warstwy tynku oddzielającej PUR od powietrza) a nie trzeba chronić od wnikania pary wodnej od samej ściany do pianki? Ta para wodna jest tak głupia, że nie potrafi pokonać drogi kilka cm dłuższej nie posiadającej warstwy paroszczelnej?
    Im dłużej czytam niektóre wypowiedzi tym bardziej dochodzę do wniosku, że czyni nam się jedno wielkie pranie mózgów i nic ponad to.
    Nie znalazłem ani tu, ani w sieci potwierdzenia na Wasze teorie. Jeśli coś się pokazuje to ewidentne błędy tradycyjnego montażu a to nie fair.
    Pokażcie montaż, prawidłowy montaż bez folii i co się z nim dzieje po otynkowaniu.
    Pokażcie te ogromne ucieczki powietrza przez połączenie okno-mur w tych testach z dymem - chyba, że nikt tego nie robił w przypadku tradycyjnych montaży.
    Im dłużej Was czytam tym mniej wierzę w tą konieczność folii, taśm, silikonów itp.
    Udowodnijcie mi także nieszczelność piany dla dymu tym samym dla przepływu przez nią powietrza z zewnątrz czy odwrotnie
    Póki co dalej dla mnie to nabijanie ludzi w butelkę i nie ma dla mnie znaczenia, że Niemcy tak mówią - udowodnijcie mi, laikowi, że nie mam racji.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    ... nie ma dla mnie znaczenia, że Niemcy tak mówią - udowodnijcie mi, laikowi, że nie mam racji.
    Rzecz w tym, że Niemcy mówią, prezentują argumenty i zawsze się dodatkowo zastrzegają, że możesz wybrać inne rozwiązanie o ile potrafisz wykazać, że jest w danej sytuacji wystarczające lub lepsze. Ten wybór u nas się już pomija, bo nie prowadzi do "zysku", a jedynie do poprawności. Jak wykazała nasza wczorajsza wymiana zdań ważniejszy jest jednak zysk, więc się nie dziw i nie irytuj.

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    ...udowodnijcie mi, laikowi, że nie mam racji
    To nie jest niemożliwe. Ale nie tu i nie teraz. Nie mniej zapraszam do dyskusji.
    PRO QUALITY

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    domowy cieciu - nie jesteś przekonany ? twierdzisz, że to bzdury ? nabijanie w butelkę ? - masz do tego prawo - nie uszczelniaj okien i po problemie


    pozdrawiam

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar endodontist
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-000
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    zaraz pewnie mi się dostanie, bo to nie jest najtaniej... ale, zachwycam się montażem okien w ociepleniu, dokładniej systemem MOWO
    [Montaż Okien W Ociepleniu].

    przemawia do mnie estetyka tego montażu, większa powierzchnia parapetu, a przy sporej ilości okien od podłogi nieco zwiększona powierzchnia domu.
    oczekuję, że w ściana w sąsiedztwie okna oraz parapet nie będą takie zimne jak mam teraz

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33421 vetrex_mowo.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	291071 versus Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13-montowanie-okien-na-nierownych-i-nieoczyszczonych-podlozach.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	291072

    jakie widzicie wady montażu w systemie MOWO?

    tylko nie piszcie, że mi się to nie zwróci. to wiem.
    pije wóde, jeżdze na wakacje i uprawiam głupie sporty,
    a auta nie mam na gaz - to też się nigdy nie zwróci
    Ostatnio edytowane przez endodontist ; 25-11-2014 o 23:12

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony