dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie Działka na której kiedyś stała stacja benzynowa

    Witam, co myślicie o działce na której kiedyś stała stacja benzynowa? Oczywiście pod budowę domu.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madejo

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-214
    Posty
    60

    Domyślnie

    Czy działka pod dom, w miejscu, gdzie stała stacja benzynowa będzie dobra? Jest jeden wielki minus, na pewno ta działka jest przy drodze, co za tym idzie, hałas, niebezpieczeństwo itp, itd. Z drugiej strony grunt powinien być prosty, media doprowadzone.Tylko jak to się ma od strony biologicznej? Ja myślę, że nie powinno to być przeszkodą, ale może ktoś wyrazi inną opinię. Pozdrawiam!

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jeśli bliskość drogi nie przeszkadza to nie wiedzę specjalnych problemów poza jednym - możliwością skażenia gruntu produktami ropopochodnymi. W porozumieniu z laboratorium oddałbym kilka próbek gruntu do analizy aby sprawdzić czy nie przekroczone są normy skażenia co czasami się zdarza(choć na małych stacjach rzadko, częściej jakieś przepompownie, składy paliw itp.) Sprawdzić dla spokoju nie zaszkodzi a potem tylko kupować.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Czy działka pod dom, w miejscu, gdzie stała stacja benzynowa będzie dobra? Jest jeden wielki minus, na pewno ta działka jest przy drodze, co za tym idzie, hałas, niebezpieczeństwo itp, itd
    Akurat nie jest przy drodze w sensie ruchliwej i nie sasiaduje typowo z drogą ruchliwą, tylko jest przy drodze wewnętrznej.

    W porozumieniu z laboratorium oddałbym kilka próbek gruntu do analizy aby sprawdzić czy nie przekroczone są normy skażenia co czasami się zdarza(choć na małych stacjach rzadko, częściej jakieś przepompownie, składy paliw itp.)
    Co do sprawdzenia gruntu czy nie jest skażony to gdzie można tego dokonać i jakie koszta itp? orientuje sie ktos?
    Ostatnio edytowane przez MateuszMateusz ; 09-10-2013 o 19:55

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Popytać można w firmach które wykonują laboratoryjne badania gruntu. Co prawda standardowo oni takich badań nie wykonują bo to nie ich "liga" ale pewnie są jakieś specjalistyczne laboratoria które to robią i ci pierwsi mogą mieć namiary na tych drugich.
    Jeśli nie to odezwij się na priv a chyba znajdę kogoś kto jest w stanie zrobić takie badania.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Ma ktoś z Was jeszcze jakieś sugestie ? zdanie na ten temat? : )

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    A zbiorniki wykopane ?
    Bo jeśli tak to sprawdziłbym czym zasypano wykop po nich i czy jest to obecnie stabilne. Przydatna może też być wiedza jaka była pojemność zbiornika/ów ?
    WARTO? WARTO!

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zapominalski88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-015
    Posty
    5

    Domyślnie

    Z tymi zbiornikami to racja, też bym radził bliżej się temu przyjrzeć, no i j/w próbki gruntu do badania.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Wyjęte na 100% widziałem je na zewnątrz. Na planach też już nie widnieją. No tak badanie próbki, ale nadal nie wiem gdzie z tym się udać... niestety.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A weź w paru miejscach wykop odrobinę ziemi (z wierzchu, ale może warto i też sięgnąć z 10cm wgłąb), wrzuć każdą taką porcję do wiadra wody, zamieszaj, poczekaj aż się dokładnie odstoi, a ziemia opadnie i zobacz, czy lustro wody się nie robi kolorowe. Badania gruntu w laboratorium warto zrobić, ale na sam początek taki "test dla ubogich" możesz zrobić sam. Tęczowe kolorki na wodzie da nawet śladowa ilość olejów, więc coś by Ci to dało.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Tak jak myślałem brak tęczowych kolorków...

    Bardziej niż zanieczyszczenie martwi mnie jakość zasypania i utwardzenia gruntu w którym znajdowały się pojemniki. Jak to miejsce powinno być zasypane? I czym? aby w przyszłości można było coś na takim terenie wybudować?

    Jestem w trakcie umawiania się z firmą badającą grunt, ale mimo to proszę o odpowiedź i kontynuacje wątku, każda opinia jest dla mnie bardzo ważna.
    Ostatnio edytowane przez MateuszMateusz ; 29-10-2013 o 03:53

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alphabetaa

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    32-504
    Posty
    3

    Domyślnie

    jak trafi się taki teren, to trzeba serio poważnie się za to zabrać, żeby nam potem dom nie runął
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Kiedy to było zasypywane? Jeśli niedawno, to musisz się liczyć z tym, że w miejscu pokrywania się fundamentów ze zbiornikiem trzeba będzie to rozkopać i zasypać od nowa. Albo robić solidniejszą, mocniej zbrojoną ławę. Po prostu nie wierzę, żeby ekipa demontująca tą stację bawiła się w trakcie zasypywania w zagęszczanie warstwowe, po prostu wpierdzielili parę wywrotek ziemi, rozgarnęli spychaczem i tyle.
    Druga sprawa, to czym oni to zasypali. Zwykle używa się do tego piachu, ale o różnych rzeczach już słyszałem...

    Prawda jest taka, że forumowe gdybanie nic tu nie da, potrzebny ci geolog i porządne badanie geotechniczne.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony