dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie מרכבה buduję dom zeroenergetyczny/autonomiczny.

    Teraz przyszła pora na mnie, kiedyś musiało do tego dojść.
    Część osób która czyta moje wpisy, głównie z energooszczędności, wie lub domyśla się co mam zamiar wybudować.
    Na razie jestem w fazie projektowania, Bogu dzięki wczoraj troszkę uzależnienie od FM przeszło i dało się skrobnąć
    Przynajmniej w 2D jak ma wyglądać dom
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szkic boczny wysokosci budynkku A0-A1.jpg
Wyświetleń:	11142
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	221455
    Wymiary są dobrane pod kostki słomy, dziś przerabiam jeszcze temat pod wełnę mineralną.
    Kostki złe nie są tylko ich lambda oscyluje w okolicy 0,05 W/mK ... przyzwoita wełna
    0,036 W/mK lub EPS grafitowy 0,031 W/mK i to od grubości pierwotnej dla tego EPS'a
    liczonej na 70cm w ścianie dalsze rozważania się toczą.
    Stąd ekwiwalent w kostkach wynosi około 1,1 m (choć z Austrii donoszą link w mojej stronie że kostka słomy schodzi do
    poziomu 0,039 Przewodności cieplnej zwanej lambdą.

    Jednak wrócić trzeba do początku historii, która bez mała trwa od 2010 roku.
    Dostałem od Mamy dom który to Ona dostała po Dziadku i testament mógł zostać wypełniony dopiero 2008 roku .
    Dom drewniany z roku 1938 kryty blachą wymiary 8,07 x 13,05 wedle złotego podziału (miło było odkryć)
    Pokrycie stanowi blacha łączona na rąbek stojący, jeszcze przed wojenna wytrzymała do dziś.
    Z ciekawszych rzeczy to, że dom jest zbudowany na betonowej wysokiej podmurówce, gdzie mieści się piwnica -
    w której z kolei mieściła się stajnia, a obok piwnica na ziemniaki.
    Z ciekawszych rzeczy warto nadmienić iż dach ma rozpiętość 8,07 m jako krokwiowo-jętkowy.
    kąt nachylenia 30st bez żadnych słupów czy płatwi pośrednich.

    Pierwsze założenia, wynikały z dopiero co zdobywanej wiedzy z budownictwa.
    Teraz jak patrzę jaką wiedzę w tedy miałem i jak podchodziłem do sprawy, za głowę się łapie.
    Pierwsze miał być remont, ponieważ będzie taniej, wymiana dachu, na nowy gorszy z blachy , ale świeżo wyglądający.
    Izolacja metodą lekką suchą (teraz to prymitywizm dla mnie), ale w tedy kiedy jeszcze z mitologi czereśniackiej się wyzwalałem
    magicznie 10cm więcej się nie daje gdzieś ciążyło.
    Co owocowało różnymi komicznymi koncepcjami, nadbudówka itp wszystko ładne z bala dom piętrowy izolacja to jakiś tam problem... dalszy.
    Dach ostry 50s, dach 30st wysoka ścianka kolankowa, pomysł na balkon itp teraz tylko
    Wymiana fundamentów oraz wzmocnienie istniejących.

    Pierwsze słowa o budownictwie pasywnym, że dom może być nie ogrzewany, lub potrzebuje bardzo mało do ogrzewania zaświeciły
    lampkę, jako że przygoda ... studia w budownictwie rozwijała się, miałem coraz więcej wiedzy, szczególnie przydatna była
    z fizyki budowli i instalacji sanitarnych, tam posiałem podwaliny wiedzy w tym zakresie co i jak liczyć i na co zwracać uwagę.
    A jako że nie lubię podążać udeptanymi ścieżkami, zacząłem zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi.
    Pierwsze gdzieś na stronie rooclwoola znalazłem program do przeliczania wskaźnika EP.
    Istna zabawa, ile izolacji itp, aż dom osiągnie wartości bardzo niskie.
    W tedy jeszcze nie wiedziałem wiele o oknach, dopiero otrzaskanie się z fizyką budowli i paroma projektami
    Zaczęło mi uświadamiać jak ważne są okna, jednak nadal nie wiedziałem co w nich siedzi, coś tam jakieś strzępki wiedzy ... jakieś powłoki nisko emisyjne, jakieś gazy itp .
    Tylko ze mnie nie mógł ulecieć gaz wiedzy z CzAT (czreśniacka akademia techniczna) i wierzyłem w te gazy okienne.
    Do puki nie wybrałem tematu pracy inż.
    Cel ma być hardcore ! to co ? termomodernizacja do standardu pasywnego, sam promotor pyta się czy wiesz jakie to trudne będzie, a mówię że tak .
    Już troszkę bardziej po przedmiocie jakim było budownictwo enegooszczędne wiedziałem, że budownictwo pasywne to jest to.
    Miałem z tego przedmiotu, dość sporo pomocy typu arkusz do świadectw charakterystyki energetycznej i tam pierwszy raz
    Podałem dom rodziców eksperymentom na ilość izolacji.
    Przyklejenie 30cm wymiana okien itp dawała budynek około pasywny.
    Czyli już przypuszczałem że uda się to zrobić.
    Ale do rzeczy, po zagłębianiu się w temat, szczególnie okna musiałem rozpracować, dzwonienie pytanie, czy pan zrobi pakiet 6 szyb chociażby itp .
    Nie 4 w porywach itp .
    Ciągłe miałem na uwadze, aby faktycznie potem dało się taki projekt zrealizować.
    Trafiłem też na stronę super windows, ale jak sobie takie szyby liczyć i czym, można ręcznie.
    Ale trafiłem na stronie pilkingtona na program do przeliczania szyb, można było sobie sprawdzić, co w oknach gra pierwsze skrzypce.
    Mit gazów padł jak mucha, owszem poprawa jest, ale nie dzięki nim, tylko powłokom nisko-emisyjnym.
    Stąd jest ta szyba Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szyba.jpg
Wyświetleń:	2449
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	221457 Parametry miała obiecujące ponieważ U z programu wychodziło 0,34 W/m^*K
    TR 40% (ilość energii promieniowania słonecznego) Ilość światła Lt 57%
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	glace (2).jpg
Wyświetleń:	1367
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	221458 tutaj przeliczone już po badaniach w laboratorium na Politechnice Rzeszowskiej.

    Jednak ten kierunek choć dobry, pozostawiłem dla budownictwa pasywnego. Tu trzeba czegoś lepszego
    Co będzie miało U 0,2 i przepuszczać kiedy trzeba ponad 70% energii, w tedy wiem że prawdzie pasywny dom uda się zrobić
    tj taki który będzie utrzymywał tylko pasywnie ciepło, czy chłód latem.
    Bez ogrzewania cdn
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szkic boczny wysokosci budynkku A0-A1.jpg
Wyświetleń:	1137
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	221454  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Mozesz podac wiecej danych o jakie dokladnie szklo chodzi?
    To nie o szkło chodzi, nic czego nie ma na rynku, używał nie będę.
    Kwestia, zmontowania w całość.
    Jako że jest to mój projekt dyplomowy na mgr. tj budynek autonomiczny w skrócie bo nazwa jest dłuższa i jednocześnie jest to projekt budowlany.
    Dwie pieczenie na jednym ogniu.
    A z oknami wcale nie chodzi o więcej szyb jak dwie czy trzy.. więcej mogę powiedzieć, to tylko od strony północnej bez okiennic i rolet, ma sens pchanie szyb po 4 szyby w dwóch rzutach,
    przez 7 szyb patrzyłem widać bardzo dobrze jak by się kto pytał.

    Wracając do głównego nurtu, teraz myślę, jak pozbyć lukarn z dachu.
    Niepotrzebnie zwiększają koszt inwestycji, ale puki co nie mam innego pomysłu.

    A wszystko przez ograniczanie w WZ, wysokości budynku 9m
    wysokość okapu 4,5-5,5 m kąt dachu 20-50st mansardowy, dwuspadowy, naczółkowy
    i wypadkowa tych dachów.
    I powierzchnia zabudowy 135 m ten szkic co zapodałem ma 134,9 m^2 .
    Teraz rozterkę mam taką, związaną z grubością, nie to że mi przeszkadza,
    wręcz przeciwnie, cenię sobie wartości izolacji ponad 1m bardzo fajnie miażdży psychikę
    tych fanatyków 10cm nie więcej.
    Tylko przez tą grubość wycofałem się ze złotego podziału, za długi budynek wychodzi
    i za duża powierzchnia rzutu
    Jest jeszcze opcja, dłuższa w czasie, budowa na innej działce, którą trzeba kupić ot gdybanie, jednak działka jest wystawiona na południe, ma drzewa liściaste już też właśnie od południa, i powierzchnię 0,5 h ideał.

    dobrze teraz do boju tj do projektu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koncept AK66.jpg
Wyświetleń:	905
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	221480
    Od tego dziś startuję, myślę nad doborem wysokości oraz czy nie przerzucić stropów
    dźwigarami z drewna klejonego, aby nie mieć słupów, strata wyższy budynek.
    Czerwona linia to graniczna głębokość z jakiej jeszcze uda się odprowadzić wodę z drenażu.

    Małe wtrącenie o oknach http://www.bauweise.net/grundlagen/f.../fenster01.htm
    właśnie oto chodzi w osadzeniu szyby w oknie !
    To co się w Polsce produkuje, pod względem osadzenia w ramie to dziadostwo za masę kasy
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 29-10-2013 o 18:00

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Chwilę myślenia teraz trzeba sprawdzić w 3D jak to będzie wyglądało i do opracowania konstrukcji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koncept AK66-A1.jpg
Wyświetleń:	857
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	221517
    Wariacja na temat pozbycia się tych lukarn i chyba lekki powiew nowoczesności.
    Bardzo mi zależy aby budynek nie był przesadnie wielki, teraz opiera się na złotym podziale, jeśli brać pod uwagę wymiary rzutu,
    Z wysokością i kątem dachu już gorzej.
    Cel aby jak najbardziej wtopić w krajobraz.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pora przestawić już mam nadzieje ostateczny kształt dachu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AK66-A3.jpg
Wyświetleń:	1211
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	223568
    jedyna nowość co do obecnego dachu na "starym" domu to że jest przełamanie "mansardowe"
    z 50st na 20st naczółki zostają i szczątkowy daszek półszczytowy też .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ciut relacji z procesu żmudnego projektowania, najgorszego bo dla siebie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A1-A2 W wersja.jpg
Wyświetleń:	704
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	224309
    Puki co stropy są na wysokość 650 mm ze względu na dźwigary poprzeczne z DK (drewno klejone) chciał bym piwnicę bez słupów
    Na razie jest to kaprys

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Dziś- a raczej wczora z wieczora mnie oświeciło. kolejny punkt i cegiełka do tego iż samogrzejność nie dość że wyniesie mnie taniej niż
    każdy inny dom to jeszcze zmieszczę się w autonomicznym. Hasło ogłoszone teraz wykonać.
    Minimalizacja komercji do szyb i płyty fundamentowej. 95% drewna do budowy klejone - hand made u Merkavy
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 20-02-2014 o 08:32

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SG1.jpg
Wyświetleń:	640
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	285118 pora ruszać z kopyta. Dół był straszny, jakoś dzień po dniu płynął ...
    Przy -30 obciążenie cieplne między 6 a 8 wat bez doliczania zysków bytowych, szarej wody itp ..
    Zostanie w środku lity bal i parcie ku temu http://www.archiblogia.pl/ekskluzywn...domu-w-alpach/
    Czemu tak dziwna izolacja i skok na dachu ? ponieważ mam 135 m2 max z zabudową.
    A postanowiłem ocalić klimat domu z bali i zachować je dla siebie. Z zewnątrz pewnie będzie deskowanie.

    http://www.pinterest.com/adambrockle...on-treatments/
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 18-10-2014 o 18:24

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szyba.jpg
Wyświetleń:	653
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	285185 na pohybel powłokom low E...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szkic domu.jpg
Wyświetleń:	500
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	290989 Naszkicowałem obecny stan, stąd tak prosta forma, z zadaszeniem, dach mansardowy będzie jak w szkicu dachu.
    Położenie jest korzystne na lato, zima to wyższa szkoła jazdy pasywnej.

    A komentować możemy w drugim linku

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    mały update

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom szkic2.jpg
Wyświetleń:	466
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	292084 135m2 zabudowy robi swoje .. trzeba skrócić gada. z 13,05 na 11,5m pierwotnie.
    plus 2x70cm warstw izolacji.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom szkic alp.jpg
Wyświetleń:	497
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	294014 małe update

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    O wiele lepiej

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom szkicz1.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	294506 elewacja 37st odchylenia do południa w kierunku wschodnim
    Na zimne złe, na lato będzie w sam raz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom szkicz2.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	294509 front od drogi, elewacja N-E
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom szkicz3N.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	294510 widok od północy.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom szkic alpAq.jpg
Wyświetleń:	579
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	294858 Kolor dachu pod blachę http://www.rheinzink.pl/jakosc-blach...ha-tytan-cynk/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom szkic alpA1c.jpg
Wyświetleń:	6659
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	295303 zmiana kąta dachu z 50st na 45 st oraz obniżenie
    całości i zagłębienie w gruncie do poziomu posadzki piwnicy na poziomie 1,1m.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 22-12-2014 o 14:40

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkic płyty.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	295305 drobne przymiarki do płyt nad garażem, kawał płyty, w dodatku jeszcze obciążona ścianą od góry..
    prawdopodobnie trzeba będzie nadciąg zapodać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szkic ugięcia.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	295306 ugięcie jeszcze się mieści w L/250 nie mniej dobrze by było koło L/350
    tu jest już zliczone ugięcie płyty w stanie zarysowanym, bez jest raptem 4,7mm ..
    płyta w osiach ma 5,8x7,97m spora .. pod obciążenia użytkowe jeszcze ok, ale ścianę chce też wspierać ...
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 22-12-2014 o 18:36

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Wyszło mi wstępnie, szkicując, płyta już bardzo gruba 20cm, bez nadciągu, płyta ugina się po zarysowaniu 2cm, prętów jest po 11 na mb w środku,
    założyłem fi 10, tylko ze względu na jeden standard pręta, aby nie kombinować z grubościami..
    całość płyty w miejscu ściany obciążyłem szkicowo, 25kN/m oraz obciążeniem użytkowym/ stały wylewka inne -3kPa w zgodnie z osią Z.


    Właśnie, płytę chciałem zatopić do nadciągu, w tedy były by dowie krzyżówki, koło #12-14cm nadciąg koło h=L/12 jakieś 45cm, czyli nad płytę wystawał by koło 31 cm , to oczywiście teraz trzeba ubrać w zestawienie obciążeń.

  18. #18

    Domyślnie

    Boszszszszszsz, nie mógłbyś bardziej skomplikowanym językiem

    Napisz choć jeden post w stylu "biera kelnia, kalfas i ciepia gipsdeka a potyn jada na byzuch"

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post

    Właśnie, płytę chciałem zatopić do nadciągu, w tedy były by dowie krzyżówki, koło #12-14cm nadciąg koło h=L/12 jakieś 45cm, czyli nad płytę wystawał by koło 31 cm , to oczywiście teraz trzeba ubrać w zestawienie obciążeń.
    Nie oszczędzaj wysokości, czemu 31 cm ? Ja bym atakował wyżej tak min ~50-60cm. To idzie zaszalować nawet deskami, wyższa belka mniej zbrojenia głównego i łatwiej wykonać strzemiona. Przy 4 ciętych jak Ci wyjdzie 4-5cm to maskakra to skrecić. Strzemiona z 8 - z AIII lub AIIIN dasz rade wygiąć w domu.

    Co do prętów stropu ja bym szedł w 12, 10 to taka sobie jest - dużo tego wychodzi. Różnicowałem u siebie pręty miałem w sumie 6- AI i 8-AIII strzemiona
    10, 12 i 16 AIII dwa stropy klatka , sporo rdzeni w ścianach (ścianka kolankowa 2,5m) i belka w kalenicy. Wg mnie warto róznicować pręty a nie trzymać się jednej średnicy.

    Będziesz to robił sam czy "tylko" nadzorował? - tak czy tak wyłapiesz blędy

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szkic parteru1.jpg
Wyświetleń:	578
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	295421 tak wygląda parter obecnie, tylko że tu jest już z modem, szersza "sień"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szkic parteru2.jpg
Wyświetleń:	409
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	295422 ta niebieska ściana ma się wspierać na nadciągu.
    Masz rację dobra zasada to wysokość to 1/10 rozpiętości. tylko że trzeba będzie to osłonić drewnem, inaczej będzie surowy beton widać w kuchni i pokoju.
    Teraz widzę że na zdrowie wychodzi założenie utrzymania tego co jest, wodza fantazji jak puści, to później bieda straszna.

    Tylko częściowo kojarzę gatunki stali wg PN .. już EN'owiec żelbetowy jestem, tyle co sam widzę w literaturze odnośnie PN.
    Stal AIII N pewnie tylko B500SP wg EN'a to klasa C stali o podwyższonej ciągliwości.. ważne, bo miałem kręgi na studnię i wsio trach ..(zawiesia uszy jak zwał ..)
    Nie wiem jaki to odpowiednik wg PN ale wg EN klasa A.. zero "elastyczności"

    35% B500 SP ma od końca sprężystości do zerwania rezerwy .. to rozumie, też praca łamana stali na strzemiona, szczególnie z żebrowanego, miałem stal przy remoncie fundamentu, gdzie drugie zagięcie = trach z tą 10 wychodziło dobre zbrojenie przeciw skurczowe wg TBW 4 pręty fi 10 jako zbrojenie konstrukcyjne na 1mb x 1 kierunek ..
    czyli łącznie 16 prętów w przekroju elementu. 4x4 + 4x4 , faktycznie fi 12 na tą płytę wyjdzie sensowniej. Korelacja naprężenia w stali do stanu rozwartości rys np wskazuje im drobniej tym lepiej ... fi 4,5 przenosi pełną swoją wytrzymałość bez rysowania betonu więcej jak v 0,4 mm tam 7,2 EN'a 2.

    Prosił bym w miarę możliwości o komentowanie w komentarzach do DB..
    chyba że cenne techniczne uwagi, później będzie ciężko odszukać konkretne sprawy, a też szkoda żeby się DB rozwlekał.

    Oczywiście Twój Jajmar jest techniczny

    co do wykonania, to 99% wykonam sobie to sam, jako oderwanie od pracy na komputerze.
    Deskowanie wykorzystam później jako pokrycie dachu, myślę deski owijać folią spożywczą, aby mieszanka betonowa nie przywierała do deskowania.
    też myślę nad tym nadciągiem, choć wiele do myślenia nie ma .. b=h/2,5 jako warunek szerokości, przez 3 może i będzie za smukły, 4 fi 16 będą siedzieć ciasno w tedy.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 23-12-2014 o 10:22

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony