dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 12
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 230
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ale będzie szpecić wygląd domu.

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Panowie nie zasmicajmy cudzedo DB, sam sie troche do tego przyczynilem-sorry.
    Kamil jest wiele watkow na temat POS-ki. Wystarczy poszukac.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #63

    Domyślnie

    Czy okna już wybrałeś?
    Jeśli tak, to jakie masz g i Lt?

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Okna hand made by Merkava.
    g 57% Lt 0,71

  5. #65

    Domyślnie

    Czy to są okna czy fixy?
    Bo parametry bardzo fajne

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Fixy w przeważającej części, a nie fixy = zrób sobie sam dla mnie nic trudnego, obróbkę drewna poznałem..
    Meble wykonywałem już z drewna, wszystko ma się dobrze po 6 latach.

  7. #67

    Domyślnie

    Hmmm.
    Jak napisałeś... "dla Ciebie"
    Widzę, że raczej się nie podzielisz tematem.

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Okna hand made by Merkava.
    g 57% Lt 0,71
    a jakie do tego ostatecznie Ug?

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Załącznik 292084 135m2 zabudowy robi swoje .. trzeba skrócić gada. z 13,05 na 11,5m pierwotnie.
    plus 2x70cm warstw izolacji.
    70cm izolacji? jak ją ułożysz? masz na to jakiś dobry pomysł? jakiś szkic?
    okna robią wrażenie bo są duże ale co zrobisz z nadmiarem ciepła słonecznego bo będziesz go miał tak dużo że pewnie nawet w zimie bez jakiegoś chłodzenia możesz mieć w domu ponad 25st czyli nie będzie komfortowo.
    ile kondygnacji ten dom będzie miał i jakiej będą wysokości?

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Piwnica 2,2 .. taką chce, mnie starczy 2m .. obecnie u teściów garaż ma tyle .. w piwnicy .. i jest spokojnie na auto.
    Później 0,25m na strop .. i 2,65 parter i później poddasze 2,2 do 3m... Winogron będzie sobie rósł.
    Dziadek jeszcze posadził, ten winogron, gad jeden, ma taką wolę życia że go przesadzę tylko .. dalej i będzie sobie rósł ..
    na winko i cień leni. W DB jest pokazane jak stok w leci będzie mnie osłaniał. idealnie na lato.
    W zimie gorzej. Ale tym się nie przejmuję, Izolacja też pikus. 70cm to łącznie z elewacją . 60cm koło będzie samej treści.
    Dach jest lepszy bo całe 1m.. jeśli płytowa wełna po 1,1 zł 1cm.. to jak barszczyk ... Musi być grubo i ciepło.
    Ciepło słoneczne wygonie wentylacją .. po chałupie.

    Siła tkwi w konstrukcji tego domu, jako że zawodowo poczynam się spełniać jako konstruktor to żadne arkana nie są .. w chwilach wolnych od pracy projektowej
    miło będzie pogrzebać na budowie. Nie wstydzę się robić fizycznie,
    sąsiad, już starszy człowiek, lubi mnie podsumować, oj toś więcej zrobił niż cała twoja ekipa.. no robiło się od 16 do 21 ... szybko z pod Krosna pod Brzozów i jazda ..
    Przy lampie kopać ..zawieść kopać zawieść .. z 60 taczek czasami dało radę ukopać i przewieść.

    Teraz będzie też ciekawie, bo trzeba całe fundamenty wymienić, podbić płytą przy istniejącym budynku, bardzo fajne zadanie. Im trudniej tym lepiej.
    Miałem dawać IPE 300/ 350 pod dom i na nich żeby sobie leżał spokojnie aż to wykonam.
    Ale mam inny napad .. jak to Słowacy mówią ..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 04-12-2014 o 19:47

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Okna hand made by Merkava.
    g 57% Lt 0,71
    Właśnie zamawiam szyby g=62% i Lt 73%, U=0,7
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Właśnie zamawiam szyby g=62% i Lt 73%, U=0,7
    Jeśli możesz to prześlij namiary na priv.

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    ..
    szczerze mówiąc to w dzienniku nie widać co będzie Cię chroniło przed słońcem. jak wentylacja przegonisz ciepło z domu? w jednym dniu jest pochmurno a w następnym może być słonecznie i będzie się robić ciepło. jak wentylację będziesz miał ustawioną na normalną pracę to nie ma szans aby pomogła. no chyba że będziesz wiecznie gonić i jak słoneczko wyjdzie to będziesz ją zwiększać ale to jest bezsensu. nie mówiąc już o normalnym użytkowaniu domu. w jednych pomieszczeniach (południowych) będzie trzeba usunąć nadmiar ciepła ale w północnych już nie a bez jakiś sterowań w każdym pomieszczeniu to nie ma szans tego ogarnąć. więc jak to masz zamiar zrobić? bez dobrej osłony od południa wentylacją nie ochłodzisz domu.
    jedno z tych okien południowych będzie na garaż? a jak izolację podłogi planujesz zrobić? ile tam cm? piwnica będzie robiła mostek cieplny a w autonomicznym domu ich nie powinno być.
    z czego będziesz robił ostatecznie ściany nośne domu? coś o balach drewnianych wspominałeś ale nie wiem czy z tego czy z czego innego.

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Właśnie zamawiam szyby g=62% i Lt 73%, U=0,7
    0,7 to słabe jak na szyby

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Jeśli możesz to prześlij namiary na priv.
    Podaj na priv maila to prześlę Ci kartę katalogową.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    0,7 to słabe jak na szyby
    słabe ? bardzo dobre szyby .. widać nie są oszukane .. ponieważ nie da się
    zrobić ciepłej szyby i jednocześnie przepuszczającej dużo energii, to jest prosty kompromis.
    Polegający na dobraniu takiej szyby która ma najlepszy stosunek niskoemisyjności do transmisji energii.
    od południa wentylacją nie ochłodzisz domu.
    jedno z tych okien południowych będzie na garaż?
    garaż jest od północy, dwustanowiskowy, na dwóch oddzielnych bramach.
    Nie dam rady sam zrobić dobrze jednej dużej. Dzieląc na dwie, da radę też zmniejszyć straty ciepłe przy otwieraniu.
    Choć i na to też lekarstwo jest.

    Teraz gdy są słoneczne dni .. ciepło w granicach koło 25 st w salonie to nic co by mi mogło przeszkadzać.. owszem złapie też wentylacją nadmiar.
    Zwłaszcza że ma jak w prosty sposób wymusić obieg w całym domu. Nawet "grawitacyjnie.

  17. #77

    Domyślnie

    Bryła wygląda okazale, ciekawie się rozwija ten projekt. Myślę, że super by wyglądał w krajobrazie jako jedyny budynek bo w "tłoku" przy innych domach nie będzie miał tego czegoś. Ciekaw jestem jak zrobisz ten 1m wełny w dachu. Czytał bd pilnie i kibicował bo projekt conajmniej odważny.

  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw jak wszystko zrobi. Nie wiem czy dla bilansu cieplnego okna od wschodu jeszcze takie okazałe będą dobre ale fajnie wygląda.

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw jak wszystko zrobi. Nie wiem czy dla bilansu cieplnego okna od wschodu jeszcze takie okazałe będą dobre ale fajnie wygląda.
    Te okna są gorzej niż od wschodu, od północnego wschodu. Ale to są okna poza strefą, tylko 2 szybowe, jako klimat, nad garażem został oryginalny pomysł dziadka, czyli ganek + galeria / krużganek który prowadził do wygódki(WC).
    Myślę, że super by wyglądał w krajobrazie jako jedyny budynek
    akurat to środek wsi, oraz przed południową elewacją nie ma żadnego domu w zasadzie spełnia się to co napisałeś Bob, że będzie samotny choć za nim zabudowa jest, bo i sąsiad, oraz szkoła.

    Najlepsze będzie chyba wykonanie płyt pod istniejącym budynkiem, ale będzie fajna zabawa.. z urabianiem sobie rąk po łokcie. Cały dom ma się wspierać na żelbetowym pudle, a to pudło na 30cm izolacji .. mix XPS/ESP grunt twardo plastyczny/ przechodzący w piaskowiec .. ogólnie pancerny.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 17-12-2014 o 09:18

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    barth, w ilu warstwach będziesz kładł izolację na podłodze?

Strona 4 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony