dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zrówniważone ocieplenie piwnicy

    Założyłem nowy temat ponieważ w poprzednim nie uzyskałem do końca satysfakcjonującej odpowiedzi.
    Tak więc pewnym jest fakt że ocieplam storop piwnica-parter 10cm i 15 cm styropianu graf. 0.31(I i II cześć domu)
    Miałem w planach ocieplenia ścian piwnicy 10cm graf. =U 0.24 + ściana, a podłóg najprawdopodobnie nie.
    Ale piwnicy prawie na pewno nie będę ogrzewał. Czy opłaca się dawać na ściany tak dużo jeśli i tak będzie gruba izolacja piwnica-parter
    Czy może na ściany i stop po równo np. ściany 12, strop 12cm?

  2. #2

    Domyślnie

    Piwnica jest w zagłębiona całkowicie/częściowo w gruncie, czy jest wysoka a fundamenty są na poziomie gruntu ?
    O ile dobrze zrozumiałem, to zewnętrzne ocieplenie będzie/ jest ciągłe od dachu do poziomu gruntu ?
    Samo ocieplenie stropu nad piwnicą to za mało. Pozostaje przecież grubość murów. Dlatego najważniejsze jest
    ciągłe ocieplenie zewnętrzne, które pokryje swoją warstwą połączenie ścian piwnicy i parteru. Skoro piwnica nie będzie
    ogrzewana, to wewnętrzna warstwa ocieplenia na jej ścianach jest mniej ważna, ale można ją dać , aby ściany były równe.
    Jednak obustronne ocieplenie ścian przyziemia budynku wymusza inspekcję izolacji przeciwwilgociowej między fundamentem a ścianami.
    Jeśli zachodzi obawa że wilgoć może kapilarnie podciągać z fundamentów do murów ścian, to taka izolacja z obu stron może być niebezpieczna,bo
    uniemożliwi obsychanie murów w cieplejszych okresach roku i wilgoć permanentnie będzie pięła się do góry.

  3. #3

    Domyślnie

    Mury to pustak 24cm? żużlobetonu i pół pustaka żużlobetonu 12cm. Z wodą od 25 lat nigdy nie bydło problemów i nigdy jej nie było w piwnicy, nawet wilgoci. Wszędzie jest sucho
    Dom jest na stoku, wschodnia ściana jest całkowicie na powietrzu, zachodnia prawie całkowicie w ziemi. Chodzi mi o to czy izolację jako jedną całość dać na ściany np, "1/4" a na stop "3/4 czy po równo bo 3/4 na ściany nie dam bo ogrzewać piwicy nie będę. Izolację piwicy chcę połączyć z izolacją parteru graf. 12cm. No i piwnicę chciałem ocieplić od strony ziemi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony