dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Siłownia na stropie teriva I ???

    Witam
    dawno mnie tu nie było, mam mały dylemat , ponieważ w piwnicy nie mieszczę sie już ze sprzętem na siłowni , a mam pokój nad garażem dosyć duży ,pomyślałem
    by tam sie przenieś ,
    tylko mam jeden problem , nad garażem mam strop teriva I ,strop jest podzielony na dwie powierzchnie pierwsza- rozpietosc 575cm długosc 500 ,druga to -rozpietosc 475cm na 400cm , dwie powierzchnie łączy belka żelbetonowa szerokości 40cm
    belka rozdzielcza jest w obu stropach,dozbrojenie płyt w 1/3 po bokach jest ,(mam zdjęcia mogę wstawić)

    wiem że dopuszczalne obciążenie to 150kg/m2 (takie książkowe) a ile można przeciążyć ?
    maszyny jakie miały by stac to 3maszyny po 250kilo , każda zajmie jakieś 1,5/m2 ale stopki na 1m2
    stojaki pod sztangę ławkę , to będzie jakieś 300kilo na 2m2, a i wyciąg 200kilo na 2m2

    Spotkał sie ktoś z was z takim obciążeniem stropu teriva ?
    Jako tako po całości będzie ok tylko punktowo nie wiem ,boje sie

    co myślicie ?
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  2. #2

    Domyślnie

    i jak ?nikt ?
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    no punktowo to nikt tak nie liczy, bo człowiek o masie 75kg stojący na stopach o powierzchni łacznej około 600cm2 (0,06m2) wywiera punktowy nacisk 1250kg/m2
    dodatkowo na stropie teriva możemy zlokalizować wannę np 170x90 (1,53m2) stojącą w dodatku na nóżkach o pojemności 180 l co wraz z 75kg osoba daje nam nacisk 255kg na powierzchnię samych nóżek...niektórzy wstawiają stół do bilarda czy fortepian o macie kilkuset kg...poza tym z tego co widziałem w broszurach to teriva przenosi w zależności od rozpiętości i rodzaju belek od 4-11,5kN/m2 czyli od 400-1150kg/m2

  4. #4

    Domyślnie

    sam niewiem , pomieszczenie wielkie i soi puste , a trza było zrobić monolit, ale chciałem pogonić robotę i masz babo placek
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malcol

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-127
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Połóż coś na podłogę np. płytę OSB , żeby nacisk się rozchodził i ni będzie problemu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony