dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar irekjunior`
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Kamienna Góra
    Kod pocztowy
    58-400
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Pompa PW NTS ENERGY

    Witam,
    co sądzicie na temat pomp powietrznych wrocławskiej firmy NTS Energy ?

    Czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem ?
    Czy ktoś ma doświadczenia z sewisem itp ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Hej,
    No ja już byłem prawie w 100% zdecydowany na zakup, ale ostatecznie zdecydowałem się na Panasonic T-CAP 9kW.
    Współpracowałem z NTS ponad miesiąc i się nie dogadaliśmy. Po pierwsze dobrali dla mojego domu pompę 15kW, która w zakupie była tylko o 1000zł tańsza niż najwyższy model T-Cap'a ze zbiornikiem 300l, więc w sumie wolałem dopłacić do markowego produktu.
    Produkty NTS na papierze wyglądają świetnie ale niestety chyba nikt ich jeszcze nie używa po kompletny brak info na necie (no chyba, że są tak doskonałe, że ich użytkownicy się nie odzywają ) Widzę, że jesteś z pomorskiego to od razu Ci powiem, że nie mają tu żadnego przedstawicielstwa a tym bardziej serwisu i to w sumie był główny argument przemawiający na nie, po prostu bałem się, że jak coś się zepsuje to zostanę z tym problemem sam i nikt na miejscu mi nie pomoże, a w przyjazd fachowców z Wrocławia to raczej nie wierzę. Ale jak chcesz to zaryzykuj (bo to jednak jest ryzyko) przynajmniej będę znał kogoś kto używa tego wynalazku
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Mnie też nie przekonali.
    To co podawali było tak optymistyczne ,że aż nierealne.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał irekjunior` Zobacz post
    Witam,
    co sądzicie na temat pomp powietrznych wrocławskiej firmy NTS Energy ?

    Czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem ?
    Czy ktoś ma doświadczenia z sewisem itp ?

    Pozdrawiam
    zapytaj użytkownika baps. opowiadał mi o tej firmie i nie były to pozytywy...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Henderson

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    114

    Domyślnie

    najbliższy serwis to chyba w Chinach w Guangdong.
    Strona prawdziwego producenta w Chinach;
    http://www.made-in-china.com/showroo...ll-in-One.html
    oraz dla powietrznych ;
    http://gd-xinxin.en.made-in-china.co...ature-20c.html

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Sadicus
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dalekoo
    Kod pocztowy
    69-965
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał irekjunior` Zobacz post
    Witam,
    co sądzicie na temat pomp powietrznych wrocławskiej firmy NTS Energy ?

    Czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem ?
    Czy ktoś ma doświadczenia z sewisem itp ?

    Pozdrawiam
    Da się wyszukać ich stronę, Fabryka Pomp Ciepła, no kurde padłem normalnie
    Przeca to Chińczyk zwykły...

    Strona ładna ale nic ponadto, ogólniki same, brak jakichkolwiek informacji o wykonanych realizacjach, serwisie itd.
    Jak tam czytam to co podają to wnioskuję, że wiedzy zero i jak się zaczną problemy to się firma zwinie i tyle.
    Nawet nie wiem czy ten cudowny krajowy produkt istnieje, bo sterowników wielkości laptopa to ja jeszcze nie widziałem.
    Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hardy66

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-676
    Posty
    38

    Domyślnie

    cześć, Jestem na etapie wyboru pompy ciepła do mojego domu, czy może ktoś użytkuje pompę ciepła firmy NTS z Wrocławia? Sąsiad dzwonił do nich w zeszłym tygodniu i nie chcieli mu podać żadnego kontaktu do użytkownika ich pomp. Chciałem też podjechać i zobaczyć jak to pracuje. Tylko, że nic nie mogą mu podać, wpierw ma im zapłacić podobno zaliczkę i kontakty się znajdą. Przecież kota w worku to nie kupimy. Na jego pytanie ile ich produkują dostał informację, że ponad 100 dziennie.Czy to prawda Taką samą pompę widziałem w Chinach na stronie fabryki produkującej koce i kołdry, nie rozumiem.
    Ostatnio edytowane przez hardy66 ; 28-12-2013 o 16:51

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hardy66

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-676
    Posty
    38

    Domyślnie

    Stiebel-Eltron to produkuje na Słowacji, tam podobno w fabryce wanien, więc nie wiem co lepsze, TNS to trochę kicha lumpex czy fabryka pomp ciepła, nadal czekam na ich użytkownika bo cena dobra

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał hardy66 Zobacz post
    Stiebel-Eltron to produkuje na Słowacji, tam podobno w fabryce wanien, więc nie wiem co lepsze, TNS to trochę kicha lumpex czy fabryka pomp ciepła, nadal czekam na ich użytkownika bo cena dobra
    O co ci chodzi chcesz zareklamować te "fabryki " pomp bo jakoś proste fakty do ciebie nie trafiają. Chcesz tanią pompę kup meetinga .

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hardy66

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-676
    Posty
    38

    Domyślnie

    podoba mi się wygląd i cena. Parametry podawane tez są OK. Druga sprawa to mam nadzieję, że może wreszcie napisze jakiś prawdziwy użytkownik NTS to może rozwieje moje wątpliwości

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oleander66

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    2

    Domyślnie Instalator

    Witam szanownych forumowiczów, montuję pc firmy nts-energy w obiektach użyteczności publicznej od paru lat.Ostatnia inwestycja to Centrum Edukacji Ekologicznej w Miliczu, myślę że jak się tam zadzwoni to udzielą informacji na temat serwisu nts jak i samej pompy.Moim zdaniem a mam doświadczenie w branży kilkuletnie, nikt z użytkowników zadowolonych nie napisze ani słowa bo po co?Piszą natomiast Ci nie zadowoleni lub konkurencja.
    Wiem że firma partnerska nts z Częstochowy ma powietrzną zamontowaną w firmie, a o pytania techniczne to pisać do technicznego a nie do handlowców Z terenów Dolnego Śląska mogę polecić firmy co montują na domkach pompy ciepła.Wesołych Świąt , liczcie wtedy na prawdziwe odpowiedzi bo taki czas i oczywiście który dobry Instalator poza świętami ma czas na pisanie postów.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Byłem w centrali- widziałem.
    Pc jak pc.
    Tylko te dane techniczne -są dowodem ,że papier wszystko przyjmie.
    Nie powiem czy dobre ,czy złe.Dobrze zrobiony chińczyk może dłużej i lepiej chodzić niż źle zmontowany markowy.
    Ważne ,żeby było uczciwie .Prawdziwe dane techniczne , a klient podejmie decyzje .Może takie chce.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Chinczyk13

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Opole
    Posty
    5

    Domyślnie Chińskie produkty.

    Cytat Napisał hardy66 Zobacz post
    ja już się wyleczyłem z tej firmy przecież hurtownia odzieży używanej zwana pospolicie lumpexem nie jest fabryką pomp ciepła, to chińska lipa
    Widzę, że to forum które hołduje chińskim produktom.A czy ktoś z Was był w Chinach? Pewnie tylko w sklepie za 5zł i myśli że to Chiny.
    Mieszkałem wiele lat w Chinach i widziałem firmy które produkują dla Waszych Guru.To co znajdujecie na wyszukiwarkach alibaba czy innych to są małe zakładziki które kopiują produkty dużych firm które tam się w ogóle nie reklamują.Sami pewnie piszecie na chińskich komputerach lenowo, oglądacie filmy na chińskich telewizorach i rozmawiacie przez chińskie komórki, do apple podzespoły też robią w Chinach nie w Cupertino.Produkty produkowane w Chinach są bardzo dobrej jakości jak i też bardzo niskiej, wszystko zależy od ceny i kontroli jakości.Wiele już firm rezygnuje ze współpracy z Chinami bo jest coraz drożej i przenoszą się do Korei itd. Pewnie nie długo powstanie forum jakie pompy są z Korei
    A może nie wszystkich stać na przepłacanie za wyreklamowaną markę. A czy wy co piszecie te posty rozkręcacie swoje urządzenia i sprawdzacie czy wszystko jest made in west

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    To po co NTS oszukuje ludzi??? Niech napiszą pompy importowane z Chin gwarancja i serwis w Polsce. Sprzedają towar wart 6000 zł za 26.000 zł i tylko o to chodzi!!! A nie o to, że chińskie jest złe.
    Popieram w 100% Najgorsza jest ta obłuda i wymyślanie "dobrze brzmiących" nazw jak Vikersoon czy NTS Energy i odżegnywanie się, że produkt broń boże nie pochodzi z Chin. Trochę uczciwości, adekwatna cena a klienci na pewno by się znaleźli.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Chinczyk13

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Opole
    Posty
    5

    Domyślnie Popieram

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Popieram w 100% Najgorsza jest ta obłuda i wymyślanie "dobrze brzmiących" nazw jak Vikersoon czy NTS Energy i odżegnywanie się, że produkt broń boże nie pochodzi z Chin. Trochę uczciwości, adekwatna cena a klienci na pewno by się znaleźli.
    Popieram Panowie, klient powinien wiedzieć jaki kupuje towar " duzi" się tego nie wstydzą, kupując Guessa, Maxxa, Trusardiego moje ulubione firmy jest metka -made in china

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Chinczyk13

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Opole
    Posty
    5

    Domyślnie

    A jeśli ktoś jest zainteresowany towarem z Chin to służę pomocą

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Chinczyk13

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Opole
    Posty
    5

    Domyślnie Jaka pompa?

    Cytat Napisał Chinczyk13 Zobacz post
    A jeśli ktoś jest zainteresowany towarem z Chin to służę pomocą
    A kolega Hardy66 jaką potrzebujesz pompę ciepła gruntową czy powietrzną ? Może coś Ci pomogę ?Kontakty mam spore wiele tematów załatwiłem w branży wentylacyjnej.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał baps Zobacz post
    Firmę radzę omijać z daleka. Będzie to na pewno z korzyścią dla zdrowia.
    Nie chodzi wcale o to, że pompy są produkowane w Chinach, NTS zresztą się z tym specjalnie nie kryje. Ta inwestycja w Miliczu to chyba ich jedyna, bo tylko nią się chwalą. Miałem wątpliwą przyjemność skorzystać z oferty firmy NTS - największy błąd jaki popełniłem podczas budowy. Kupa zszarpanych nerwów, Pomimo wielu prób pompy nie zdołali uruchomić (trwało to kilka miesięcy), a o jakości i estetyce instalacji to nawet szkoda mówić. Zamiast pomp obiegowych Wilo jakieś szroty z supermarketu, zawory z odzysku itp., itd. Oczywiście wszystko zwalali na instalatora, ale umowa była podpisana z NTS i to oni go przysłali. Bardzo firmy nie polecam.
    To tak z ciekawości skoro nie zdołali uruchomić to jakie były dalsze czynności Twoje?, NTS'u?
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    baps

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kowale
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    To tak z ciekawości skoro nie zdołali uruchomić to jakie były dalsze czynności Twoje?, NTS'u?
    Pisałem już tu na forum, kupiłem pompę Junkers TE-60 na aledrogo, hydraulik który robił mi podłogówkę i wodę zamontował ją i zrobił kotłownię praktycznie od nowa, serwisant z Junkersa całość uruchomił (tego wymagają dla zachowania gwarancji). Teraz żałuję, że od razu tak nie zrobiłem. Oszczędił bym masę nerwów.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Henderson

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    114

    Domyślnie

    co wątek umarł smiercią tragiczną? Nie ma żadnego prawdziwego użytkownika NTS?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony