dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Obróbka blachą płaską vs "na rąbek" ?

    Witam !

    Jakoś od czasu zamówienia materiałów sądziłem, że podział jest prosty: obróbka mniejszych powierzchni jak wiatrownica, deska okapowa - blacha płaska. Obróbka lukarn, kominów - blacha na rąbek. Jakoś żyłem poprostu w przekonaniu, że taki jest podział i zastosowanie.

    Dzisiaj dekarz powiedział mi, że na dobrą sprawę to może wszystko powyginać z blachy płaskiej, włącznie z rąbkami. Dodatkowo przy węższych kominach będzie ładniej bo może dostosować rozstaw rąbków. Trochę też przeraził mnie fakt, że blachy na rąbek mają ok 0,5m szerokości i w moim przypadku będzie to kilkanaście kawałków po 1m. Tak na zdrowy rozum, mniejsze kawałki, więcej łączeń i większe prawdopodobieństwo potencjalnych problemów z szczelnością.

    Obawiam się też o różnice w kolorze blachy płaskiej vs "na rąbek" (obie BudMat, ten sam kod koloru), póki co próbnik i blacha to deko inne odcienie

    Jakie są w takim razie plusy blachy " na rąbek" ?
    Czy rzeczywiście prostą da się tak wygiąć jak fabryczna "na rąbek" ?
    Czy łaczenie prostej będzie tak szczelne i trwałe jak "rąbek" (dekarz tweirdzi, że będzie delikatna różnica) ?
    W końcu czy warto lukarnę i dwa kominy robić z tej na rąbek i łączyć z prostą czy pojechać wszytsko z jednej ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Twój dekarz ma rację i jak widać doświadczenie. Źle wygląda obkładanie kominów rąbkiem fabrycznym. Blacha płaska będzie w identycznym kolorze.
    U mnie wygląda to tak. Okapy są tym samym matriałem co dach natomiast kominy indywidualne wykonanie. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050155.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	224997   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050020.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	224998  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Twój dekarz ma rację i jak widać doświadczenie. Źle wygląda obkładanie kominów rąbkiem fabrycznym. Blacha płaska będzie w identycznym kolorze.
    U mnie wygląda to tak. Okapy są tym samym matriałem co dach natomiast kominy indywidualne wykonanie. Pozdrawiam.
    Dziękuje z odpowiedz. Stanęło, że lukarna jest z blachy na rąbek, kominy, wyginali sami. Jest jak Pan pisze - różnic koloru nie ma, a komin wygląda identycznie jak na Pana zdjęciach. Gdyby go zrobić z blachy na rąbek, nie było by tego efektu (symetryczności rąbków).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony