dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 97
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekm7

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-419
    Posty
    21

    Domyślnie OknoPlus NorskStil vs Dako DPT90 vs Vetrex V90+

    Witam wszystkich,

    jestem pierwszy raz na forum i mam prośbę o pomoc:

    Oknoplus Norskstil profil Gealan s7000 IQ plus, 3 szyby U=0,5 i LT 74%, okucia winkhaus ukryte,
    Vetrex 90+ profil Veka, 6-komorowy 90 mm, 3 szyby U=0,5 i LT 72%, okucia roto nt designo ukryte
    Dako DPT90 profil Veka Alpfaline 90Termix, 3 szyby U=0,5 i LT=72%, okucia winkhaus widoczne

    Oknoplus i Vertrex cena podobna około 18500, dako tańsze o około 2000 zł. Policzyłem również średnie Uw okien: Oknoplus i Vetrex 0,8, a Dako 0,85.
    Gwarancja najlepsza w Dako 7 lat (montaż i PCV) póżniej regulacja za około 15 zł od okna i jeszcze 3 lata. W Vetrex i Oknoplusie gwarancja 7 lat ale na montaż odpowiednio 5 i tylko 2 lata (nie wiem czy zdążę zamieszkać, a gwarancja na montaż się skończy). Oknoplus i Vetrex ciepła ramka w standardzie w Dako za dopłatą nie wiem jaką (ale nie polecają "bo będzie mniej szczelnie").

    co wybrać?
    o co dopytać?
    czy pomysł, żeby w garażu wybrać pakiet 2-szybowy jest dobry - garaż raczej nie będzie ogrzewany?

    pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm7 Zobacz post
    Oknoplus i Vetrex ciepła ramka w standardzie w Dako za dopłatą nie wiem jaką (ale nie polecają "bo będzie mniej szczelnie").
    A to Dakociekawostka! Zapytaj w Dako w jaki sposób ramka dystansowa szyby wpływa na szczelność konstrukcji okiennej. Nagraj to co Ci powiedzą, bo to intrygujące z punktu widzenia techniki okiennej. Swoją drogą mam pewien dokument sygnowany marką DAKO w którym firma deklaruje dla okien DPT90 3 klasę szczelności powietrznej, co jest wynikiem raczej mocno przeciętnym. Okno ciepłe a mało szczelne, komu co po takim oknie?
    PRO QUALITY

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm7 Zobacz post
    Oknoplus i Vetrex ciepła ramka w standardzie w Dako za dopłatą nie wiem jaką (ale nie polecają "bo będzie mniej szczelnie").

    pozdrawiam
    Myślałem, że czasy pseudo fachowców w branży w segmencie premium minęły, ale widzę że jest jeszcze wielu ludzi przypadkowych :

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekm7

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-419
    Posty
    21

    Domyślnie

    no tak, ale okna handlowiec nie składa - mam nadzieję że w fabryce jest znacznie lepiej.
    Z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że ciepłą ramkę jednak warto wziąć, wracając jednak do moich pytań - które produkty są lepsze?
    ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm7 Zobacz post
    Z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że ciepłą ramkę jednak warto wziąć,
    ..ja to się wogule zastanawiam , że ktoś pakuje zwykłe ramki do okien o tych parametrach.
    to trochę tak jakby kupić wypasioną kurtke zimową super czapkę, spodnie zimowe i rękawiczki a przy dużych mrozach do tego wszystkiego chodzić w japonkach...

    ukryte zawiasy to nie tylko design , to również większa szczelność
    Ostatnio edytowane przez lolek30 ; 07-11-2013 o 08:48

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To juz chyba drugi raz słyszę ten sam "bajer" że ramka ma wpływ na szczelność.. To przypadek i ten sam sprzedawca czy może ma to szerszy przekaz np z jakiegoś szkolenia Dobrze by było jakby pojawił się tu oficjalny przedstawiciel Dako i sprostował lub obronił tą tezę.

    Odnośnie okien: osobiście nie przepadam za krytyki okuciami (lubię klasyczne zawiasy - przy okazji tańsze)
    No i tak mnie nurtuje ta gwarancja na montaż.. jak to zrobić by to rozwiazać uczciwie wobec klienta - aż chyba założę na to nowy temat

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekm7

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-419
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    T

    Odnośnie okien: osobiście nie przepadam za krytyki okuciami (lubię klasyczne zawiasy - przy okazji tańsze)
    Okucia mogę zmienić na odkryte i tak chyba częściowo na piętrze zrobię. Co do okien NorskStil to sprawdzony profil?, bo oknoplus mówi że to nowość

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    T
    No i tak mnie nurtuje ta gwarancja na montaż.. jak to zrobić by to rozwiązać uczciwie wobec klienta - aż chyba założę na to nowy temat
    Znaczy że nie ma dziesięciu lat?

  8. #8

    Domyślnie

    Ja za to preferuje jednak zawiasy ukryte Skrzydła w mniejszym stopniu "opadają" w stosunku do standardowych - widocznych.

    Jeżeli zrezygnujesz z chowanych to cena znacznie zbliży się do Dako a będziesz miał okna znacznie lepiej wykonane i szczelniejsze. Jeżeli montaż okien ma być na wiosnę to już niedługo w Vetrex będzie promocja "zimowa".

    Jaki montaż wybierasz ? zwykły na piance czy może warstwowy ?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekm7

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-419
    Posty
    21

    Domyślnie

    Niestety wszystko jest policzone z max rabatami, łącznie z 5% w Vetrexie za promocje zimową od 15 listopada. Po doliczeniu ciepłej ramki różnica w cenie ok 1500 zł na korzyść Dako (w Vetrexie i tak już odjąłem część zawiasów ukrytych).
    Za to dowiedziałem się, że gwarancja na montaż w dako też tylko 2 lata.
    Montaż będzie zwykły na kotwach z pianką Illbruck - taką dostałem odpowiedź.

  10. #10

    Domyślnie

    1500 zł wg mnie warto dać za 4 klase przepuszczalności powietrza w stosunku do 3

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekm7

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-419
    Posty
    21

    Domyślnie

    rozumiem, że mówimy o Vetrexie, nie o oknoplusie.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Mam przed sobą zamówienie Oknoplusa na tym nowym profilu NorskStil i wszystkie okna (RU) mają 4 klasę szczelności.
    Wodoszczelność: 7A (300Pa)
    Przepuszczalność powietrza: klasa 4
    Izolacyjność akustyczna: 32dB
    Uw: 0.7-0,8 W/m2K
    Nośność urz. zabezpieczających: 350N - mowa o zawiasach ???

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    Mam przed sobą zamówienie Oknoplusa na tym nowym profilu NorskStil i wszystkie okna (RU) mają 4 klasę szczelności.
    Wodoszczelność: 7A (300Pa)
    Przepuszczalność powietrza: klasa 4
    Izolacyjność akustyczna: 32dB
    Uw: 0.7-0,8 W/m2K
    Nośność urz. zabezpieczających: 350N - mowa o zawiasach ???
    Tak zadeklarowana izolacyjność akustyczna nic nie znaczy niestety i nadal jest nieznana.
    Nośność urządzeń zabezpieczających nie dotyczy zawiasów. Jeżeli już to w oknie siedzą one w wytrzymałości mechanicznej szczególnie w części pt. racking.
    PRO QUALITY

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Tak zadeklarowana izolacyjność akustyczna nic nie znaczy niestety i nadal jest nieznana.
    Nośność urządzeń zabezpieczających nie dotyczy zawiasów. Jeżeli już to w oknie siedzą one w wytrzymałości mechanicznej szczególnie w części pt. racking.
    niedokładnie przepisałem, pewnie ma to znaczenie :
    32 (-1,-5)dB

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    niedokładnie przepisałem, pewnie ma to znaczenie :
    32 (-1,-5)dB
    Owszem ma. 5dB to znacząca różnica w poziomie odczuwanego hałasu. Jak od tych 32 odjąć 5 na Ctr i poprawkę montażową, czyli minimum kolejne 4 dB, to z 32 robi się raptem 23, a płacić masz za 32? Kto chce niech płaci, jak ten człowiek, co to ma rabaty w jakiejś firmie od szyb. Nie darmo mówią, że niewiedza bywa kosztowna.
    PRO QUALITY

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    [QUOTE=finlandia;6209402]To juz chyba drugi raz słyszę ten sam "bajer" że ramka ma wpływ na szczelność.. .[QUOTE]

    Pewnie, że ma ale szyby, nie okna.

    Szwecja i Norwegia wymaga zgrzanej w rogach ciepłej ramki a nie tylko ciętej. Tam są takie różnice temperatur ( zewnątrz - wewnątrz ), że kompozyt zaczyna pracować i szlag trafia hermetyczność szyby.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    1500 zł wg mnie warto dać za 4 klase przepuszczalności powietrza w stosunku do 3
    Tą klasę mają zadeklarowną? Czy zbadaną? Bo to różnica

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    To jest przekonywujące, jeżeli chodzi o Vetrex Szkoda że wszyscy tak nie badają

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    To jest przekonywujące, jeżeli chodzi o Vetrex Szkoda że wszyscy tak nie badają
    Wszystkich to w taki sposób przebadać się nie da ,ale niektórych innych na pewno. Jeszcze będzie ciekawie
    Ostatnio edytowane przez T12345T ; 12-11-2013 o 11:48
    PRO QUALITY

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony