dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 77
  1. #1

    Domyślnie schuco ktory model

    Witam,

    Zbudowalisky do energooszczędnych.
    Silka 24cm,ocieplenie 15cm grafit,wentylacja.mechaniczna
    Aktualnie rozważamy który model okien Schuco wybrać czy Si82 z.szybą 0.5 czy Ct70 z szybą 0.7.
    Wiadomo jest różnica sporą w cenie.
    Więc pytanie czy warto dopłacić i kiedy ew zwróci sie ta dopłata, o ile sie zwróci??

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    Witam,

    Zbudowalisky do energooszczędnych.
    Silka 24cm,ocieplenie 15cm grafit,wentylacja.mechaniczna
    Aktualnie rozważamy który model okien Schuco wybrać czy Si82 z.szybą 0.5 czy Ct70 z szybą 0.7.
    Wiadomo jest różnica sporą w cenie.
    Więc pytanie czy warto dopłacić i kiedy ew zwróci sie ta dopłata, o ile sie zwróci??
    Można tez wybrać CT 70 CAVA z szybą 0,5 - pakiet 48 mm.....

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Weź SI82 z szybą 0,7. Przy okazji może wyjść kilka ciekawostek cenowych.
    PRO QUALITY

  4. #4

    Domyślnie

    Si 82 z szybą 0.7 tańsze od si82 0.5 ale droższe od Ct70 0.7
    Sprawdzalam

    Co radzicie??

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    Si 82 z szybą 0.7 tańsze od si82 0.5 ale droższe od Ct70 0.7
    Sprawdzalam

    Co radzicie??
    Ja bym wybrał SI82 z szybą 0.5 na ramkach 18mm o budowie 4t/18/4/18/4t. Jaką masz różnicę cenową między CT70 a SI82 przy takich samych szybach?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    Si 82 z szybą 0.7 tańsze od si82 0.5 ale droższe od Ct70 0.7
    Sprawdzalam
    No to już Pani wie jak układają się proporcje cen kształtowników i szyb, to całkiem dobrze dla dalszych negocjacji. Si82+0,7 jest konstrukcją bardziej "zrównoważoną cieplnie".
    PRO QUALITY

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Dalej nie rozumiem, dlaczego w ogóle rozważasz Si 82 z szybą 0,7 ? Ciepły profil z byle jaką szybą w tym przypadku. Bierz do niego 0,5 i po kłopocie.
    Jeżeli jednak tak bardzo chcą Cię okroić za tą 0,5 -tkę do Si 82 to zapytam raz jeszcze: dlaczego nie CT 70 CAVA z szybą 0,5 na ramkach 18 mm?
    Przecież będzie to konstrukcja cieplejsza od Si 82 + 0,7 i na pewno też tańsza.
    Może jeszcze inne powody są znaczące, których niestety nie znam..... może kształt, może inne parametry....

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Dalej nie rozumiem, dlaczego w ogóle rozważasz Si 82 z szybą 0,7 ? Ciepły profil z byle jaką szybą w tym przypadku.
    Profil nie taki znów ciepły, a szyba nie taka kiepska. Uważasz, że "naciąganie" wartości Uw szybą, to... dobry pomysł? Według mnie ta "technika" przypomina jako żywo mówienie o izolacyjności akustycznej okna wyłącznie na podstawie izolacyjności szkła albo wciskanie okien "antywłamaniowych" na podstawie klasy okuć i szkła. Do wartości Uw lepsze jest podejście... a la Darmstad.
    PRO QUALITY

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Profil nie taki znów ciepły, a szyba nie taka kiepska. Uważasz, że "naciąganie" wartości Uw szybą, to... dobry pomysł? Według mnie ta "technika" przypomina jako żywo mówienie o izolacyjności akustycznej okna wyłącznie na podstawie izolacyjności szkła albo wciskanie okien "antywłamaniowych" na podstawie klasy okuć i szkła. Do wartości Uw lepsze jest podejście... a la Darmstad.
    Wiem, że są cieplejsze profile i szyby zimniejsze jednak odnoszę się tylko do tych dwóch przytoczonych oraz mniemam, że okien wykonanych w podobnym standardzie przez jednego producenta. Zwykle szyba stanowią w oknie około 60-70% powierzchni, więc jest to poważna wartość, na dodatek ościeżnica jest ( a przynajmniej powinna być) przykryta częściowo warstwą izolacji.
    Biorąc pod uwagę poprzednie zestawienia mamy wyniki:
    - CT 70 CAVA + 0,7- Uw= 1,1 Wm2*K
    - CT 70 CAVA + 0,5 - Uw = 0,9 ..
    - SI 82 + 0,5 - Uw = 1,0 ...
    - SI 82 + 0,5 - Uw= 0,8 w zaokrągleniu do góry (0,77 )
    Wyniki nieznacznie mogą odbiegać, nawet z powodu rodzaju zastosowanych ciepłych ramek, jednak dużej różnicy nawet w Darmstadt nie będzie
    Nie wiem jakiej wielkości są okna, jakie inne parametry są istotne, czasami lepiej wybrać profil "oziębiony" grubszym wzmocnieniem z powodów statycznych, może się także wygląd Cavy nie podobać i cała dyskusja na nic - ale mając tylko takie dane jak powyżej wolałbym Cavę + 0,5 niż SI + 0,7 ...a najchętniej Si 82 + 0,5, bowiem szkoda go marnować dla 0,7
    A "okna antywłamaniowe" to jeszcze inna bajka.

  10. #10

    Domyślnie

    dzieki Paowie za inforamcje
    rozmiary okiem moge wyszczególnić
    a myslicie ze Schuco to dobry wybór??
    czy ew skłonić się i wybrać coś innego??

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    dzieki Paowie za inforamcje
    rozmiary okiem moge wyszczególnić
    a myslicie ze Schuco to dobry wybór??
    czy ew skłonić się i wybrać coś innego??
    Sam profil bardzo dobry, ale jeszcze pytanie kto jest producentem okien? Pamiętaj, że profil to tylko jeden z komponentów gotowego okna.

  12. #12

    Domyślnie

    ok dowiem się i wróce do tematu

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    si 82 z 0,5
    jeśli nie to to skłaniam się za tym co stary ct70 z 0,5

  14. #14

    Domyślnie

    jak byłem w Niemczech to odniosłem wrażenie że tam tylko Schuco jest, dopiero tu się dowiedziałem o innych profilach, ale tam? Schuco, Schuco über alles

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    jak byłem w Niemczech to odniosłem wrażenie że tam tylko Schuco jest, dopiero tu się dowiedziałem o innych profilach, ale tam? Schuco, Schuco über alles
    może popularność schuco jest tam bardzo duża ale sporą część rynku zalewają okna może nie na słabych profilach ale składanych i montowanych przez firmy no name i później mamy przypadki takie jak my raz mieliśmy nowe bloki wykończeniówka już robiona a właściciel chciał abyśmy sprawdzili okna w mieszkaniach.
    Po oględzinach pozostało kucie i ponowne wstawianie bo firma która montowała zniknęła
    Tylko najczęściej jest tak że gdzieś pośrednikiem był ktoś kto chciał "skasować " jak najwięcej dając jak najmniej

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    jak już temat schuco i jego renomy to widzę że jedna z firm chyba chciała z tego skorzystać i zaczęła robić okna na tym profilu ale w standard okna wchodzi
    bardzo słabe okucie i 3 szyby bez cieplej ramki
    Sam profil to nie wszystko

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    ok dowiem się i wróce do tematu
    jesli to ta firma ktorą ci polecalam to producentem jest oknostyl z lublina
    ja jestem zadowolona z tych okien, poki co nie ma sie do czego przyczepic ( montaz rok temu)
    z powdu ceny wybralam ct 70 z szyba 0,7 ale zamontowalam do tego rolety zewnetrzne, super sie sprawdzaja i poki co zastepuja mi zaslony

  18. #18

    Domyślnie

    Nie ulegajmy schematom, kiedy bywałem za wschodnią granicą odniosłem wrażenie że poza wódką, kwasem chlebowym i sokiem z kiszonych zielonych pomidorów można nie pić nic innego i funkcjonować. Wróciłem i przekonałem się że da się inaczej

    P.S. To a propos postu ciecia

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    wybrał bym ct 70 z 0,5 albo si 82 z 0,5 a nie brał rolet
    ale nie wszyscy mają te same wytyczne przy wyborze okien
    poza tym już je masz więc jaki sens proponować a różnicy nie znasz bo masz akurat takie okna

  20. #20

    Domyślnie

    ale ja nie proponuje tylko odpowiadam na pytanie o producenta

    przy okazji napisalam co ja wybralam i ze jestem zadowolona

    tylko tyle

    a dlaczego odradzasz rolety ?

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony