dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Nie ulegajmy schematom, kiedy bywałem za wschodnią granicą odniosłem wrażenie że poza wódką, kwasem chlebowym i sokiem z kiszonych zielonych pomidorów można nie pić nic innego i funkcjonować. Wróciłem i przekonałem się że da się inaczej

    P.S. To a propos postu ciecia
    nie chodziło mi o cięcia a o chęć ponaciągania klienta za metodą nazywania okien nazwą producenta .
    nie słyszałeś nigdy że klient pyta o okna veka ?
    jakie masz okna? veka ... oo dobre
    a ty ?schuco o no super

    dlatego szanuje firmę która ma różny asortyment ale przyznaje te są tańsze bo ...
    a te droższe bo ...

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    ceny wybralam ct 70 z szyba 0,7
    Wszystko jasne -wg dziennika Yaa - to Schuco CT 70 Classic. Więc jest za "płytkie" na szybę 0,5 którą proponujecie.

    Kori, jaki termin realizacji masz proponowany?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wszystko jasne -wg dziennika Yaa - to Schuco CT 70 Classic. Więc jest za "płytkie" na szybę 0,5 którą proponujecie.
    do ct70 classic tylko 0,7, ale jesli wybierze ct70 cava to moze byc 0,5 tak jak ktos tam proponowal...

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak, bo pakiet szybowy 0,5 jest szerszy i sie zwyczajnie nie mieści do okna o grubości 70mm. Podkreśliłem to tylko dlatego, by rozdzielić:
    Schueco - Classic jest wyraźnie tańsze od Cavy (i mniej prestiżowe, chociaż to słowo może brzmi tu nieodpowiednio). A może tak: nie cieszy siętakim uznaniem jak Cava - co kolwiek to by znaczyło

  5. #25

    Domyślnie

    no wlasnie
    pierwszą wycene mialam cava + 0,5 szyby antywlamaniowe
    jak sie zdecydowalam na classic to okazlo sie ze w tej samej cenie zmieszcza sie jeszcze rolety z napedem elektrycznym, brama garazowa z napedem i 3 x drzwi wejsciwe...

    wiec wybralam wersje classic

  6. #26

    Domyślnie

    Za naszą zachodnią granicą to tylko classic, tam kształty nie mają znaczenia

    Co do oknostylu to ponownie napiszę, ze ich niska cena bierze się z oszczędności na okuciu. Bardzo mała zastosowana ilość zaczepów może w przyszłości przysporzyć trochę problemów.

  7. #27

    Domyślnie

    a mozesz rozwinac ?
    co to znaczy bardzo mala ?

  8. #28

    Domyślnie

    Np dociski w skrzydle rozwieranym (bez uchyłu) tylko na pionowym elemencie profilu od strony klamki, brak docisków na dole i u góry. Miałem równocześnie okno o takich samych wymiarach, tym samym okuciu od innego droższego producenta i ten miał 2 x więcej zaczepów na takim skrzydle.

  9. #29

    Domyślnie

    u mnie w oknie rozwieranym sa 2 na elemencie pionowym i po 1 na dole i na gorze, czyli w sumie 4

  10. #30

    Domyślnie

    Okuwanie tylko na R (rozwierne) generuje z czasem przedmuchy w miejscach docisków, lepiej zawsze kupować wszystko okute RU (rozwierno-uchylnie)

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    u mnie w oknie rozwieranym sa 2 na elemencie pionowym i po 1 na dole i na gorze, czyli w sumie 4
    To może masz większe okno jak ja widziałem wyprodukowane przez nich

  12. #32

    Domyślnie

    pisalam o takim w miare standardowym tj 180szer x 150wys
    jedno skrzydlo ru drugie r
    w wiekszych jest odpowiednio wiecej

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Za naszą zachodnią granicą to tylko classic, tam kształty nie mają znaczenia

    Co do oknostylu to ponownie napiszę, ze ich niska cena bierze się z oszczędności na okuciu. Bardzo mała zastosowana ilość zaczepów może w przyszłości przysporzyć trochę problemów.
    Pytałem się o to, dostałem odp, że okucia są zgodne z zaleceniami zarówno Roto jak i i Schuco, które jest dość restrykcyjne w tych tematach.
    Generalnie mogłem zamówić okna z Roto jaki i Winkhaus pod względem trzymania, zaczepów są porównywalne i nie ma z nimi większych problemów, (ilość rolek/zaczepów jest taka sama)
    Jak będzie, zobaczymy, okna mają przyjechać za ok 2 tyg. Mam też zamówione m.in 180x150cm zobaczę ile tam czego jest.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    no wlasnie
    pierwszą wycene mialam cava + 0,5 szyby antywlamaniowe
    jak sie zdecydowalam na classic to okazlo sie ze w tej samej cenie zmieszcza sie jeszcze rolety z napedem elektrycznym, brama garazowa z napedem i 3 x drzwi wejsciwe...

    wiec wybralam wersje classic
    To zależy od producenta, Oknostyl ma wszytskie kolory i profile w jednej cenie. Wstępnie zdecydowałem się na Cave, ale okazało się, że niestety przy szybach 0.5 bedą różniące się listwy przyokienne przy szkleniu w ramie/skrzydle, więc finalnie będzie Rondo.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Pytałem się o to, dostałem odp, że okucia są zgodne z zaleceniami zarówno Roto jak i i Schuco, które jest dość restrykcyjne w tych tematach. .
    Trudno jest sobie wyobrazić firmę, która na pytanie "czy Państwa okna są zgodne z normami" odpowie przecząco
    Z tego typu zaleceniami dostawców, którzy mają interes by sprzedawać.. jest jak z lekarzem:
    - jednemu zaleci rower, drugiemu basen, a trzeciemu "żadnego ruchu".

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Okuwanie tylko na R (rozwierne) generuje z czasem przedmuchy w miejscach docisków, lepiej zawsze kupować wszystko okute RU (rozwierno-uchylnie)
    Znaczy się wieje.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #37

    Domyślnie

    finlandia termin połowa grudnia
    no i pytanie czy zamawiać teraz i montować w zimie czy przełożyć to na wiosnę??

  18. #38

    Domyślnie

    producentem jest Oknostyl lub Nowy Dom

  19. #39

    Domyślnie

    kori, ja wstawialam przed zimą, zeby zamknac dom i moc cos w srodku przechowac i potem jak najwczesniej zaczac prace
    troche palilismy w tym czasie w srodku kozą

    ale to wszystko zalezy od pogody, jak bedzie juz za zimno to nie wstawia i przechowaja do czasu odpowiedniej temperatury

  20. #40

    Domyślnie

    no własnie o to się obawiam
    a okucia jakie wybrać Roto czy Withaus??

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony