dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 77
  1. #41

    Domyślnie

    ja mam roto ale nie znam roznic

  2. #42

    Domyślnie

    Nie znam tych firm, więc nie pomogę. Popytaj o opinie może znajomych a jeżeli tam nie kupowali to niech dadzą namiar na swoich Klientów to ich sprawdzisz. Pamiętaj też że najważniejszy jest prawidłowy montaż i najlepiej wykonane okno można zepsuć montażem.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    no własnie o to się obawiam
    a okucia jakie wybrać Roto czy Withaus??
    I Roto i Winhaus to dobre okucia, najważniejszy jest sposób okuwania, odpowiednia ilość zaczepów jak było pisane wcześniej. Zalecam też wszystkie kwatery kupić jako RU (rozwierno-uchylne) jeżeli jest balkon na słupku ruchomym to kwaterę bierną zalecam okuć też na RU z blokadą.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Trudno jest sobie wyobrazić firmę, która na pytanie "czy Państwa okna są zgodne z normami" odpowie przecząco
    Z tego typu zaleceniami dostawców, którzy mają interes by sprzedawać.. jest jak z lekarzem:
    - jednemu zaleci rower, drugiemu basen, a trzeciemu "żadnego ruchu".
    Pytałem w firmie sprzedącęjj/montującej o różnice pomiędzy 2 -3 producentami, których sprzedają. Jeżeli było to podejrzane to raczej nie brali by po cześci także na siebie odpowiedzialności.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    To zależy od producenta, Oknostyl ma wszytskie kolory i profile w jednej cenie. Wstępnie zdecydowałem się na Cave, ale okazało się, że niestety przy szybach 0.5 bedą różniące się listwy przyokienne przy szkleniu w ramie/skrzydle, więc finalnie będzie Rondo.
    przy cavie szklenie w ramie nie ma 0,5 a 0,7 .przy rondo będzie to 0,6 i 0,7.
    na pierwszym miejscu stawiał bym walory oszczędności ale to moje zdanie

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    finlandia termin połowa grudnia
    no i pytanie czy zamawiać teraz i montować w zimie czy przełożyć to na wiosnę??
    nikt ci nie zagwarantuje że w połowie grudnia temperatura pozwoli je zamontować (chyba że oni montują w minusach) a tak zawsze możesz "zarobić " parę złotych

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    przy cavie szklenie w ramie nie ma 0,5 a 0,7 .przy rondo będzie to 0,6 i 0,7.
    na pierwszym miejscu stawiał bym walory oszczędności ale to moje zdanie
    Wg programu do konfiguracji (oferty) mozna zastosowac 0.5, nawet mam wyliczony wspolczynnik calego okna, oczywiscie obowiazuje ograniczenie wielkosci okna.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Wg programu do konfiguracji (oferty) mozna zastosowac 0.5, nawet mam wyliczony wspolczynnik calego okna, oczywiscie obowiazuje ograniczenie wielkosci okna.
    Ale jak? rama w Cavie jest taka sama jak w Rondo czyli ma 70mm,(różnica to tylko skrzydło) i przy szkleniu stałym w ramie nie zmieścisz pakietu 44mm

  9. #49

    Domyślnie

    tylko w classic sie nie zmiesci i moze byc 4/12/4/12/4
    w pozostalych (cava i rondo) moze juz byc 4/16/4/16/4

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    tylko w classic sie nie zmiesci i moze byc 4/12/4/12/4
    w pozostalych (cava i rondo) moze juz byc 4/16/4/16/4
    Ale jak ? Classic, Cava i Rondo mają takie same ramy.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Ale jak? rama w Cavie jest taka sama jak w Rondo czyli ma 70mm,(różnica to tylko skrzydło) i przy szkleniu stałym w ramie nie zmieścisz pakietu 44mm
    Mam takie szklenie:
    4 /18ArSwSz/4 Plx/18ArSwSz/4, jest to fix w ramie. Profil SI82.

    Wg katalogu, każdy z profili (classic, Rondo, Cava), ma taką sama szerokość ościeżnicy 82mm, możliwość szklenia do 52mm:

    http://4okna.pl/pliki/get/pliki/biur...ne/K2_SI82.pdf

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    No to sobie pogadali jeden o CT70 drugi o Si 82 ....w SI 82 można spokojnie "zapiąć" pakiet 48 mm - Ug-0,5 w każdym skrzydle i ościeżnicy, natomiast w CT 70 tylko w skrzydle CAVA.
    W rondo i classicu oraz ościeżnicy możemy zmieścić max 40 mm.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Mam takie szklenie:
    4 /18ArSwSz/4 Plx/18ArSwSz/4, jest to fix w ramie. Profil SI82.

    Wg katalogu, każdy z profili (classic, Rondo, Cava), ma taką sama szerokość ościeżnicy 82mm, możliwość szklenia do 52mm:

    http://4okna.pl/pliki/get/pliki/biur...ne/K2_SI82.pdf
    Nie mówiłeś, że chodzi o SI 82 myślałem że chodzi o CT70, wiadomo, że w SI82 można zapiąć taki pakiet

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    hahaha a jakie masz gabaryty tych okien bo z tego co wiem jest problem ze skrzydłem pośrednim w profilu si82 cava .
    ale różnica klipsów przy tym modelu jest

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Nie mówiłeś, że chodzi o SI 82 myślałem że chodzi o CT70, wiadomo, że w SI82 można zapiąć taki pakiet
    bo nie pytałeś , ok ważne, że się wyjaśniło. Choć fakt, że mnie nastraszyliście, w szcególności, że u producenta nie ma o tym słowa na stronie.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    hahaha a jakie masz gabaryty tych okien bo z tego co wiem jest problem ze skrzydłem pośrednim w profilu si82 cava .
    ale różnica klipsów przy tym modelu jest
    Te akurat 2 x 2m x 1,4m ale są większe i mniejsze. Co to jest te skrzydło pośrednie ?
    U mnie staneło na Rondo, bo w Cavie, jest różnica listwy przyokiennej rama / ościeżnica przy 0.5

  17. #57

    Domyślnie

    ok chyba skłaniam się do Cava z szybami 0.5, aniżeli Cava 0.7

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Co to jest te skrzydło pośrednie ?
    Jest to wyższe skrzydło z lepszym wzmocnieniem, na którym można wykonywać większe gabaryty okien z gwarancją długoletniego, bezproblemowego funkcjonowania.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    ok chyba skłaniam się do Cava z szybami 0.5, aniżeli Cava 0.7
    dobry wybór

  20. #60

    Domyślnie

    Ja także wybrałem cava ct70 i okna 0.5. Zastanawiałem się nad cieplejszym profilem 82 ale różnica wynosiła o 0.9 vs 0.8 dla okna małego do 0.85 vs 0.78 dla okna dużego. Słowem im większe okna tym mniejsze znaczenie mają profile a większe znaczenie mają cieplejsze szyby. Okucia mam roto. Na razie wszystko OK

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony