dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie koza i doprowadzenie powietrza

    Witam, do nowo powstajacego wlasnie domku chcemy z zona zakupic kominek typu "koza". czy w takim typie kominkow doprowadza sie specjalnie powietrze jakims przewodem od spodu? czy mozna zasysac powietrze z pomieszczenia w ktorym znajduje sie koza jesli w domu jest wentylacja mechaniczna?

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj,

    W instrukcji obsługi/ karcie technicznej pieca powinna byc informacja o możliwości podpięcia powietrza zewnetrznego bądz o jego braku, a najlepiej zapytac sprzedawce, chyba że to Kasto , Leroy itd...
    Dodatkow :
    W pomieszczeniu z paleniskiem na paliwo stałe stosowanie wentylacji mechanicznej jest zabronione.
    Przepisu nie stosuje sie w przypadku wentylacji nadciśnieniowej lub zrównowazonej.

    W praktyce oznaczo to iz Twoja wentylacja nie powinna pracowac na podcisnieniu gdyz grozi to zaciaganiem dymu z piecyka. A to jest grozne dla zdrowi i zycia mieszkańców - czad !
    W trybie rozmrazania WM może tworzyc chwilowo podciśnienie .....

  3. #3

    Domyślnie

    w pomieszczeniu gdzie bedzie kominek ( salon) bedzie nawiew powietrza z wentylacji, czy to cos zmienia?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    są kozy z doprowadzeniem
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jo-aska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kielce
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo, a też planujemy kozę w salonie i też mamy mieć WM to musi być zamknieta komora spalania i doprowadzenie powietrza z zewnątrz, więcej szczegółów niestety wie mój Żon, ale wiem, że mam szukać kozy z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz i zamknętą komorą spalania właśnie o te pod/nad ciśnienia chodzi.
    DZIENNIK JO-AŚKI-NASZ Z94
    KOMENTUJEMY W DZIENNIKU

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam taki:
    http://www.westfire.pl/piece-kominkowe/westfire-33.htm

    Doprowadzenie powietrza jest na dole z tyłu.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja z kolei mam taką
    http://www.dovrepeisen.no/produkter/...re-525-cb/11/6

    Mam tez WM - odbiór kominiarski bez żadnych problemów, a sprawuje się świetnie już 2 sezon.

  8. #8

    Domyślnie

    dzieki wielkie za info. jak prowadziliscie doprowadzenie powietrza? w styropianie w podlodze? czy jeszcze przed wylaniem chudziaka? ja juz mam chudziak i kombinuje teraz jak zrobic to doprowadzenie. pozdrawiam.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    dzieki wielkie za info. jak prowadziliscie doprowadzenie powietrza? w styropianie w podlodze? czy jeszcze przed wylaniem chudziaka? ja juz mam chudziak i kombinuje teraz jak zrobic to doprowadzenie. pozdrawiam.
    Rozkuj ten chudziak, schowaj rurę i zabetonuj...

  10. #10

    Domyślnie

    nie no szczerze to nie bralem takiej opcji pod uwage, troche hardcore chyba

  11. #11

    Domyślnie

    jeszcze mam taki pomysl zeby puscic doprowadzenie powietrza z zewnatrz do kozy przez kanaly plaskie w styropianie od podlogi. mam zalozone 20cm styro na podlodze a znalazlem kanaly plasie 204x60. wiec bym stracicl 6 cm z wartswy styro. moglbym ewentualnie w tym miejscu dac styro o lepszel lambdzie zeby zniwelowac mniejsza izolacyjnosc. mogloby byc takie rozwiazanie? prosze o opinie

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Mogłoby

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony