dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    killerek132

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Daleko
    Posty
    5

    Lightbulb Szuflady, czy istnieje szablon do montowania prowadnic ?

    Witam

    Mam taki problem, montuję szuflady do zabudów, jest ich troszeczkę, wykonuje to oczywiście sam z płyty wiórowej "docinają mi tylko na wymiar bo nie mam formatówki" i sam składam. Otóż problem polega na tym że montując prowadnice do szuflad wystarczy odchylenie 0,5 mm aby szuflada się nie zamykała równo i "kolybała". Porobiłem na grubościówce klapki na podkładkę "szablon" na wymiar ale i tak jest problem z następnymi szufladami w innej szafce i tak jest problem. Chodzi mi o to że kiedyś w sklepie widziałem taki szablon czy nie wiem jak to nazwać do montowania szuflad ale był drogi ok.150zł i nie kupiłem "teraz żałuję". Dla tych co są w temacie, prosił bym o podpowiedź jak to narzędzie się nazywa abym mógł zamówić z internetu, może nawet kosztować 300zł ale by było pomocne, skręcenie szuflad i reszta jest prosta ale poprawne ustawienie prowadnic w szafce to jest męka, traci się na tym dużo czasu dochodząc metodą prób i błędów. Prosił bym ludzi którzy są w temacie o pomoc, będę bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Jak najbardziej istnieje ale nie ma jednego uniwersalnego. Nie napisałeś jakie to prowadnice.

    Szukaj pod hasłami szablon, matryca, np : http://allegro.pl/szablon-do-montazu...673655619.html

    Wiele zależy też od jakości samej prowadnicy, ja "amatorsko" zamontowałem ze 30 tandembox'ów bluma korzystając do wymiarowania jedynie z miarki, kątownika i instrukcji blum'a. Wszystkie pięknie działają, bez zacięć czy "kolibania".

    W sumie taki szablon można spokojnie zrobić domowym sposobem z kawałka blachy i kątownika.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał killerek132 Zobacz post
    Witam

    Otóż problem polega na tym że montując prowadnice do szuflad wystarczy odchylenie 0,5 mm aby szuflada się nie zamykała równo i "kolybała".
    Pozdrawiam
    A toś mnie zaskoczył taką informacją. Całe szczęście że te wszystkie szuflady które zamontowałem nie wiedziały o tych 0.5mm bo miałbym kłopoty.
    dzabij: ten szablon wcale nie jest fajny. Dawał gorsze efekty niż rozrysowywanie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Dlatego ja bym zrobił tylko przymiar z blachy aby dość szybko zaznaczać miejsca w których należy nawiercić / zapunktować płytę. Stosowałem taki min. do montażu uchwytów, rewelacyjna robota.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    killerek132

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Daleko
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja również korzystam z kątownika ale chodzi o to że po jednej stronie zawsze wychodzi mi troszeczkę inny wymiar a to jest dziwne, bo przecież wymiary powinny być takie same po obu stronach, a tu zawsze różnią się takimi odchyleniami pół milimetrowymi.
    Poszukam jeszcze tych szablonów i zerknę na te prowadnice blum'a, może przerzucę się na nie, bo aktualnie korzystam z tych najzwyklejszych, zaczęli je robić z tak cieniutkiej blaszki że chwila nieuwagi i kończy się skrzywieniem, żenada już tak oszczędzają producenci że aż szkoda gadać...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony