dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Zimny obieg kotła - proszę o pomoc

    Witam!
    Na wstępie chciałbym się przywitać. A więc witajcie wszyscy: smoluchy, gazownicy, olejarze, kominkowcy i pomóżcie mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie.
    Otóż gdzieś tak w marcu 2013 miałem robioną kotłownię i część instalacji. Instalator znajomy rodziny, ponoć super, doświadczenie itd.
    Teraz dopiero się wprowadziliśmy, zaczęliśmy grzać i chodząc tak sobie do kotłowni zauważyłem kilka rzeczy, a mianowicie:

    1) Mały obieg kotła często jest zimny - kiedy bawiłem się w całkowite ustawienia manualne, zauważyłem, że kiedy wyłączę pompę cwu i podłogówkę - wtedy robi się ciepły. Kiedy jest chłodny wcina mi strasznie dużo ekogroszku.
    Wydaje mi się, że na małym obiegu kotła powinna być pompka, ale instalator twierdzi, że nie trzeba (takie rzeczy to tylko na dużych kotłowniach).

    2) Ten zawór 3d, taki zielony - jak go skręcę na maksa w lewo na 30 stopni, i tak na podłogę idzie około 40. Coś tam ponoć trzeba było odkręcić śrubokrętem, a ja pokręciłem taką plastikową osłoną, zerwałem wg gościa jakieś zabezpieczenia,. ale mimo to ma być ok???

    3) Temperaturę powrotu mierzy mi tylko na tym termometrze "najwyższym po prawej" na zdjęciu - to jest zdaje się temperatura powrotu podłogówki. Temperatury powrotu z grzejników ani temperatury powrotu przed wejściem do kotła nie mierzy - mi się wydaję, że powinien być tam termometr, instalator, że nie trzeba.

    Ogólnie jestem średnio zadowolony. Najbardziej wkurza mnie chłodny obieg własny kotła, bo tak jak pisałem, kiedy chodzi pompka cwu i podłogówka zawór 4d traci sens - takie jest moje zdanie, ale jestem laikiem.
    Poproszę o pomoc, zastanawiam się też nad wezwaniem jakiegoś innego hydraulika, gdyby ktoś miał namiary na kogoś solidnego z okolic Starogardu Gdańskiego, poproszę o kontakt na priva.
    Pozdrawiam, Canoe
    Link do zdjęć kotłowni poniżej
    http://www.fotosik.pl/u/canoe/album/1521036

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    wydaje mi się, że podłogówka powinna być na zaworze 4-dr, bo na 3 dr nie ustawisz temp a jedynie wielkośc przepływu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony