dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar xefcia
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-277
    Posty
    12

    Domyślnie mały dom - jak wygospodarować przestrzeń, której brak

    Witajcie
    Czytam to forum od wielu miesięcy, głównie wątki nt. kosztów. Wstępnie marzył mi się piękny, duży dom - jak wszystkim na początku , jednak dzięki wiedzy forumowiczów zeszłam na ziemię i od dłuższego czasu skłaniam się do małego domu - Dom przy Cyprysowej 27 - http://www.galeriadomow.pl/projekty-...ysowej-27.html
    Dzięki FM dowiedziałam się, że wstępne planowanie wnętrza zawczasu często ratuje wydatki po wybudowaniu domu Zatem zwracam się do Was z prośbą o pomoc w rozplanowaniu parteru.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cyprys-dol.jpg
Wyświetleń:	359
Rozmiar:	53,7 KB
ID:	224403

    Dom jest z użytkowym poddaszem, jednak wstępnie będziemy tam urzędować jako 2+2, po paru latach zamieszkają z nami moi rodzice (więc już 2+2+2), w związku z czym chciałabym z mężem mieć głównie parter dla siebie, a dzieciaki i rodzice - górę tylko dla siebie.

    W sypialni na dole potrzebuję - oprócz łóżka - garderoby. Wiem, że można zrobić garderobę zamiast pralni, jednak łazienka jest taka malutka, że pralka mi się tam nie zmieści, natomiast na starość nie chcę biegać z praniem na piętro. Tak jak mówiłam - parter jest mój, góra dla innych.

    W salonie, oprócz miejsca na (rozkładany) stół i kanapę/krzesła, muszę jeszcze wcisnąć 2 biurka z komputerami. Sporo czasu z mężem spędzamy przy komputerach, więc niestety 1 biurko nam nie starczy.

    No i tutaj pytania.
    - Czy w tak małym salonie zmieszczę 2 biurka (nie muszą być duże) + wygospodaruję miejsce przed tv, miejsce do posadzenia gości? Zauważcie proszę, że te 21m w salonie jest liczone razem z hallem. W rzeczywistości (o ile dobrze rozszyfrowałam rysunek szczegółowy) boki mają odpowiednio 398 i 470, czyli salon ma tylko 18,7m2. Wydaje mi się, że ten pokój jest mało ustawny, biorę pod uwagę zmniejszenie ilości okien (i ich usytuowania) oraz zrezygnowanie kominka (niby mały, ale też zajmuje miejsce).
    - Sypialnia - czy 180cm (tak mi wyszło z obliczeń) wystarczy, aby mieć pojemną garderobę z wygodnym dostępem?
    - Wstępnie TV miał być na jedynej wolnej ścianie w salonie jednak ze względu na biurka, myślę o przeniesieniu tv do sypialni na ścianę na przeciwko łóżka - tą, która oddziela łóżko od garderoby. Czy to dobry pomysł?

    Oto jak widzę sypialnię:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cyprys-dol-2.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	224404

    Jak nad tym wszystkim myślę, to dochodzę do wniosku, że chyba za mały projekt wybrałam. Jednak chcemy budować się bez kredytu, więc celujemy w najmniejszy możliwy metraż, gdzie będą 3 pokoje na górze, a na dole salon, sypialnia+garderoba, kuchnia+spiżarnia, kotłownia na eko-groszek.

    Liczę na jakąkolwiek odpowiedź, obojętnie czy podnoszącą na duchu, czy sprowadzającą na ziemię - lepiej teraz żałować, niż po zakupie projektu

  2. #2

    Domyślnie

    Mamy prawie tyle samo miejsca w salonie co Ty w planowanym, tyle, że razem z hollem ok 24, salon po kwadracie 4X4,7. U nas naprzeciwko kanapy jest 2,2 miejsca- gdyby u Ciebie kanapa stała z drugiej strony niż w projekcie, drzwi na taras też muszą się otwierać z drugiej strony- to podobnie. Tam można postawić biurka a nad nimi powiesić tv. Trzeba pomyśleć tylko nad oknem balkonowym. My zrobiliśmy przesuwane, żeby nie tracić miejsca na drzwi otwierane. Z hollem salon jest przestrzenny. Aha my mamy otwartą kuchnię- jest ok.
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  3. #3

    Domyślnie

    Mam identyczny układ kuchnia + salon (5x4,70m),jeszcze nie mam tynków i całość wydaje mi się mega mała,najchętniej budowałabym się jeszcze raz,bo już brak mi sił na kombinowanie jak to wszystko powiększyć.Nie wyobrażam sobie wciśnięcia do twojego salonu jeszcze biurek.Też mam obok pokój z wydzieloną garderobą ale ma wymiary 315x4,70m i nie jest sypialnią a takim komputerowo-gościnnym.
    1.Możesz powiększyć kuchnię o spiżarkę,a stół dać na granicy (ja właśnie tak będę mieć u siebie),ale na biurka to nie mam pomysłu,może jakiś składany blat przy ścianie.
    2.Przenieś kominek na ścianę tv co optycznie powiększy przestrzeń a przy ścianie dać duże biurko,stół w kuchni (lub odwrotnie stół na przeciwko schodów a blacik z komputerami w kuchni)

    Ostatnio edytowane przez kinka ; 15-11-2013 o 08:39

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    witam
    mój obecny pokój dzienny ma wymiary 3,95 x 5,10.
    Meble jakie posiadam to szafka pod tv, długa komoda, wąska witryna, dwa fotele i sofa 2 m oraz ława.
    nie mam kominka.
    Gdy odkurzam to szlag mnie trafia, że nie mam gdzie odsunąć foteli i kanapy, by wygodnie posprzątać.
    Nie wyobrażam sobie wstawienia do niego stołu, a co dopiero dwóch biurek.
    Jak dla mnie za ciasno.

  5. #5

    Domyślnie

    Stół powiększyłam bo jest was 6 os,a blacik przeniosłam do kuchni.


  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Moim zdaniem parę rzeczy warto jeszcze przemyśleć.

    Po pierwsze, czy rodzice zamieszkają na pewno, czy to tylko taki luźno rzucony tekst? Jeżeli jest to pewne, to sypialnia na poddaszu będzie dla nich dobra tylko przez krótki czas. Piszesz, że na starość nie chcesz biegać z praniem na piętro, a rodzice mają codziennie wędrować albo spędzać całe dnie w pokoju? Dla nich "na starość" zacznie się o jakieś 20 lat wcześniej niż dla Ciebie. Poza tym mając pralkę na parterze i tak będzie bieganie, bo rzeczy przeznaczone do wyprania trzeba przynieść z poddasza do pralni i wyprane odnieść na górę. Zwykle w niedużym domu to seniorom przypada sypialnia na parterze, a rodzice z dziećmi zajmują poddasze.
    Chcesz inaczej, ale to niestety nie jest dobre rozwiązanie. Lepszym byłoby umieszczenie sypialni seniorów na parterze, więc albo jednak Wy - młodsi na poddaszu, albo na parterze salon + 2 sypialnie, czyli inny projekt.

    Skoro będzie ogrzewanie ekogroszkiem, to kominek traci trochę sens. Jak dzień jest chłodny i masz gdzieś rozpalić, to po co "bawić się" kominkiem w salonie, jeżeli rozpalając pod kotłem uzyskasz lepszy efekt grzewczy bez noszenia drewna do salonu? Moim zdaniem spokojnie można z niego zrezygnować.

    Pokój sypialny na parterze nie jest zbyt ustawny. Stawiając łóżko 160x200 wezgłowiem do ściany 278, po obu bokach dojścia będą po niespełna 60cm. Dla porównania szafeczki nocne mają zwykle 40,50 lub 58cm. Na ścianie, na którą otwierają się drzwi jest miejsce na szafę lub zabudowę o szerokości prawie 2m, a to już całkiem sporo miejsca na przechowywanie.
    Kinka narysowała propozycję garderoby. Jest to chyba jedyne możliwe rozwiązanie, ale jak widać pozostaje część sypialna wielkości łóżka i przejście do garderoby.

    Sami ze względu na to, że mąż pracuje również w domu (jest programistą) szukaliśmy projektu z dodatkowym pokojem na komputery, serwer. U Was moglibyście czasowo wykorzystać tak pokój, który później zajęliby dziadkowie. Oczywiście dość często z laptopami siada się w salonie czy przy kuchennym stole, wtedy za punkt do odstawiania sprzętu przenośnego służy u nas szafka rtv. Zależy dużo od tego, co konkretnie robisz przy komputerze. Przeglądać forum, gazetę czy serwis społecznościowy można na kanapie w salonie stawiając laptop na stoliku czy na kolanach i tak to u nas najczęściej w praktyce wygląda. Jak trzeba wykonać konkretną pracę (mam narysować mężowi jakąś grafikę, on rzeźbi kod) to rzeczywiście potrzebne jest odpowiednie stanowisko i jeżeli już musi być w salonie, to podoba mi się druga propozycja kinki. Niestety część dzienna staje się mało reprezentacyjna i poszczególne jej części robią się małe - na kanapach nie ma miejsca nawet dla wszystkich domowników o gościach nie wspominając, stół też należałoby przerysować na sześcioosobowy. Trzecia propozycja też fajna, ale nie wiem, jak Ci pasują komputery w strefie kuchennej - to jest jednak chyba jedyny sposób na zmieszczenie większego stołu jadalnego.
    Też otworzyłabym kuchnię na salon i na 100% zrezygnowałabym z bezsensownie ciasnej spiżarni.

    Według mnie decydującą o kształcie domu i tym, czy ten projekt jest odpowiedni czy jednak nie, jest kwestia zamieszkania w nim seniorów. Nie wiem, jaka jest u Was sytuacja, jak precyzyjne są umowy z Twoimi rodzicami co do tej przeprowadzki. Czasem tak się ogólnie rozmawia, że rodzice na stare lata zamieszkają z dzieckiem, że jest pokój dla rodziców, a jednak później wychodzi, że stare drzewa nie chcą być przesadzane.
    Ostatnio edytowane przez bowess ; 15-11-2013 o 09:09
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar xefcia
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-277
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi! Bardzo się cieszę, że ktoś spojrzał na te rzuty "świeżym okiem". Tego mi brakowało!

    Gremlinka - pomysł z drzwiami przesuwnymi jest świetny. Poczytałam o nich trochę i okazuje się, że co prawda są droższe, jednak są wygodne i bezpieczne, a przy tak małym metrażu każdy centymetr się będzie liczył. Głupio to brzmi, ale przy 18m- taka prawda Myślałam nad usytuowaniem mebli w przedstawiony przez Ciebie sposób, jednak bez tv nad biurkami - wolałabym mieć ekran niżej, jakoś nie wyobrażam go sobie nad monitorami.
    Zerknęłam w Twój dziennik (nie doczytałam do końca) jednak wstępnie wyszło mi, że chyba masz w salonie (chodzi mi o prostokąt, na którym się znajduje) 4m więcej, przez co między fotelami a stołem może być ciężko przejść. I to był właściwie jedyny mój pomysł, nad którym więcej posiedziałam, ostatecznie doszłam że chyba będzie zbyt ciasno - kanapa, stół, fotele, biurko + miejsce żeby przejść pomiędzy wszystkimi tymi meblami. Najchętniej stanęłabym w takim salonie już wybudowanym i wówczas zaczęła kombinować, ciężko mi sobie wyobrazić te wszystkie odległości - to chyba brak wyobraźni przestrzennej

    Kinka - Twoja wyobraźnia mnie zadziwia (nie tylko w tym temacie). Twoim pomysłom chyba nie ma końca, i nie chce mi się wierzyć, że masz problem z zagospodarowaniem swojego domu W każdym razie trzymam kciuki, że Ci się uda i będziesz usatysfakcjonowana z urządzonego salonu!
    Podoba mi się Twój drugi projekt:

    To co mi się podoba, to stół jest w kuchni, komputery w strefie 'pomiędzy', a salon jest salonem. Jest naprawdę fajnie.
    Z kominka w takim układzie musiałabym zrezygnować (już wcześniej brałam taką ewentualność pod uwagę), ponieważ doszłyby zakamarki naokoło niego na poddaszu.Ale brak kominka to nie problem - postrzegam to raczej jako brak kosztów, a sam kominek nie wydaje mi się elementem niezbędnym.

    To, co podobało mi się jednak na pierwotnym projekcie (a o czym nie wspomniałam w pierwszym poście) - to chęć takiej pół-otwartej kuchni. Czyli blat roboczy troszkę niżej się kończy niż jakaś szafka czy barek w salonie. Dzięki temu całe pomieszczenie wydaje się nieco większe, a to co jest w kuchni (niekoniecznie utrzymane w pedantycznym porządku) - pozostaje tylko w kuchni, i z salonu się tego nie ogląda. Cóż, chyba nie da się wszystkiego, nawet we własnym domu

    Co do garderoby z tego rzutu:

    Naoglądałam się wielkich sypialni z łazienkami i garderobami na jednej ze ścian (to głównie w tych projektach z sypialnią nad garażem, jest sporo takich) i jakoś tak mi się zakodowało, że w takim oddzielonym kącie będzie lepiej, praktyczniej itp niż w szafie. Może niepotrzebnie? To co wymyśliłaś dzieli odzież na moją i męża - świetna sprawa. Głupio to zabrzmi, ale nawet nie zastanawiałam się nad szafami! To na pewno przez ten salon, bo to przez niego nie mogę spać po nocach, przez co sypialnia spada na drugi plan

    Wierka - tak, to odsuwanie mebli to faktycznie zmora w małym pomieszczeniu. Niestety na to już nic nie poradzę, a priorytet stawiam na ustawienie wszystkiego na swoim miejscu - jak będzie mi się wygodnie mieszkać, to podczas odkurzania będę mogła troszkę pocierpieć i na to już nie będę narzekać Dodatkowo właśnie doszłam do wniosku, że sprzątania przy kominku będzie jeszcze więcej. Kolejny minus kominka. Chyba faktycznie z niego zrezygnuję, no ale to decyzja nie do podjęcia z dnia na dzień. Zbieram wszystkie plusy i minusy na razie

    Bowess - bardzo rozsądnie to wszystko ujęłaś. Poruszyłaś tyle wątków, że chyba rozpiszę się bardziej od Ciebie

    Dom stanie kilkaset km od mojego rodzinnego miejsca zamieszkania- a jestem jedynaczką. Nasza rodzina jest nieduża. Od roku staram się przekonać mamę, że chcąc czy nie chcąc, i tak będzie musiała ze mną zamieszkać - siła wyższa i głos rozsądku.
    Pomimo początkowej WIELKIEJ niechęci, powolutku, poooowolutku lody topnieją, a świadomość że zabraknie wnuków jest dla mamy druzgocąca. Wydaje mi się że wprowadzą się do nas szybciej, niż myślę. Aczkolwiek poważną rozmowę na pewno będziemy musiały przeprowadzić. Staram się to na razie odwlec - mamy na głowie remont mieszkania, które docelowo jest na sprzedaż, a mama jest myślami przy babci i na razie nie w głowie jej nasz dom. Ale tak to już na starość jest - mamy obu moich rodziców na starość zamieszkały z dziećmi (moja mama właśnie opiekuje się 88-letnią babcią, która też za nic nie chciała się przeprowadzić do mamy). Taka kolej rzeczy.

    Myślałam o oddaniu rodzicom dolnego pokoju. Bardzo długo nad tym myślałam. Biorę pod uwagę, że jeżeli przeprowadzą sie do mnie jako tacy hm, 'wiekowi' , to odstąpię im dolną sypialnię. Jednak wpierw to my tam zamieszkamy, jeszcze bez nich, więc wolę mieć sypialnię na ten czas na dole. A jako dorośli (my i rodzice) czas będziemy spędzać w salonie/na tarasie (tak przewiduję), nie zamknę ich w pokoju obojętnie czy bedzie to ten na górze czy na dole

    Co do biegania z praniem - jak na górze będą dzieciaki, to moim zdaniem to w ich interesie jest znieść pranie, a nie moim obowiązkiem by po to pranie do nich biegać i odnosić. Ręce i nogi każdy ma, moja 4,5-letnia córka właściwie wszystko przy sobie zrobi sama, a jak zabrudzi ubranko to sama mówi, że trzeba wyprać. Tym bardziej przewiduję, że w przyszłości jako młoda dama będzie dbała o czystość. No, oby

    Fakt faktem, niektóre rzeczy planuję z 'chciejstwa' lub lenistwa - bo wygodniej oddelegować rodzinę na górę, a męża i parter mieć dla siebie Forumowicze marzą o domu za 200tys, a ja marzę o własnym (no, wspólnym z mężem) parterze

    Zmiana projektu myślę, że jest mało realna. Ten domek ma tylko 81m zabudowy, 102m użytkowej, 136m całkowitej. Wydaje nam się niedrogi i rozsądnie rozłożony w środku (właściwie gdyby nie nasze 2 komputery, to nie byłoby problemu). Bardzo nam zależy na tanim domu. W gruncie rzeczy mogłabym wziąć projekt z większym salonem, 3 pokojami na górze i wówczas:
    - dzieci w 1 pokoju
    - my w 2
    - rodzice w 3
    ... no ale jakie to będzie mieszkanie? Szukałam złotego środka pomiędzy swoim 'wymarzonym' a 'realnym' i stanęło na tym projekcie. Są inne (np. dom przy cyprysowej 2, cyprysowej 7, itd), większe w zabudowie dosłownie o pół metra, albo o metr na każdej ścianie - no ale tu metr, tam metr, i zaraz wyjdzie 70 tys drożej. Plus to ogrzać potem, bo gdyby to był jednorazowy wydatek, to pal go licho ale to jest, można rzec, dożywotnia inwestycja. A na starość zostaniemy w tym domu albo sami (a dla dwójki osób będzie to domiszcze, a nie domek), albo dziecko wprowadzi sie na górę na stałe (chciałabym podciągnąć możliwość zrobienia kuchni w jednym z pokojów na górze w przyszłości, aby mogły mieszkać dwie rodziny razem, niezależnie). Tak mi się marzy.

    No i to nie jest tak, że uparłam się na tą Cyprysową. Projekty domów przeglądam regularnie od 2 lat, nie ma miesiąca żebym nie chodziła po forach lub stronach z projektami. Nie potrafię trafić na projekt, który będzie mi odpowiadał tak bardzo, jak ten. Dwie moje znajome również planują się budować (jedna ma już PnB i startuje w przyszłym roku) więc jestem w temacie projektów od X czasu. Nie potrafię zawiesić oka na innym projekcie.

    W sypialni wystarczy nam 140x200 (to materac, więc wyjdzie gdzieś 150x210), jednak ono i tak sporo zajmuje (proporcje zachowane na moim pierwszym poście). Jutro jak będę wypoczęta będę kalkulować z linijką i najpopularniejszymi wymiarami, jak (czy) to sie wszystko zmieści, bo rozkład Kinka zrobiła fantastyczny.

    W samej kwestii komputerów - mamy dobre komputery stacjonarne. Mieliśmy dwa laptopy, jednak po studiach oddaliśmy je rodzicom i teraz mamy 2 normalne, duże komputery. Jestem po informatyce i lubię dobry sprzęt. Nie chcę się przesiadać z powrotem na laptopa. Ostatecznie biorę to pod uwagę (nie będę przecież budować większego domu, bo brak w nim miejsca na komputer!), jednak póki jest czas na planowanie, to myślę, myślę, i jeszcze raz myślę jak to wszystko pogodzić, żeby rezygnować z jak najmniejszej ilości rzeczy.
    Teoretycznie można przy stole w kuchni postawić 2 laptopy. Spędzamy przy komputerach kilka h dziennie. Więc przydałby się dobry fotel, który zajmuje miejsce. Jeśli usiąść z laptopem na kanapie, to będzie niewygodnie. Tak źle, i tak niedobrze.

    Co do nieustawnego drugiego pomysłu Kinki. Myślę, żeby zrobić drzwi przesuwne, które będą po lewej stronie górnej ściany, a z prawej strony postawi się narożnik. Wiedząc, ile czasu młodzi spędzają z rodzicami w jednym pokoju myślę, że 4 stanowiska będą aż nadto - bo ktoś przy komputerze, ktoś na górze, ktoś poza domem, itd. Problem z gośćmi, ale dla nich domu nie będę budować. Chyba że się znajdzie jakiś sponsor - wówczas z przyjemnością

    Naprawdę myślicie, że spiżarka jest za mała? Zaznaczam, że nie robię przetworów na dwa lata w przód

    Jeśli ktoś dobrnął do końca posta to gratuluję wytrwałości i dziękuję za zainteresowanie!

  8. #8

    Domyślnie

    Myślałam nad twoją sypialnią,gdyby zrobić drzwi przesuwne to na całej długości ściany zmieści się garderoba o szerokości 120cm.Co do spiżarki to ja bym z niej zrezygnowała i poszerzyła kuchnię lub zrobiła szafę w wiatrołapie jej kosztem.

    Ostatnio edytowane przez kinka ; 20-11-2013 o 13:31

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Spiżarnia jest zdecydowanie za mała aby być funkcjonalna. Ma taką szerokość, że wchodzi tylko jeden regał, więc nie ma sensu stawiać i wykańczać ściany, robić punktu oświetleniowego i kupować drzwi, skoro w kuchni w to miejsce tak samo możesz umieścić zabudowę typu cargo, a nawet więcej, bo będziesz miała jeszcze szafkę narożną na przykład na rzadziej używane sprzęty czy naczynia. No i rezygnując ze spiżarni możesz też rozważyć powiększenie wiatrołapu, żeby weszła większa szafa na lewo, a na wprost było na przykład lustro z komódką jakąś. Wszystkie drzwi otwierają się do wiatrołapu - moim zdaniem bardzo niewygodnie. Wejściowe proponowałabym otwierać na zewnątrz.

    Co do kwestii pewnej elastyczności domu (dodatkowi mieszkańcy, ograniczona możliwość ruchu na stare lata), to sami też bardzo zwracaliśmy na to uwagę. U nas dochodziła jeszcze możliwość zamieszkania na początek na samym parterze, bo chcieliśmy jak najszybciej przejść "na swoje" a budowaliśmy z własnych oszczędności i bieżących przychodów. Dlatego od początku szukaliśmy projektów, w których parter miałby pełną jak dla nas funkcjonalność. Mieliśmy łatwiej, bo od początku było wiadomo, że będziemy ogrzewać gazem. Wybraliśmy dom z dwoma sypialniami na parterze, ale to wiąże się z obecności schodów w pokoju dziennym - takie projekty zwykle nie mają dość miejsca na wydzieloną klatkę schodową.
    Zarówno z myślą o późniejszych latach jak i początkowym wykończeniu parteru wybraliśmy projekt ze sporą łazienką właśnie na parterze. Zwłaszcza na stare lata kształt łazienki staje się podstawową kwestią - czy w ogóle starsza osoba da radę z niej korzystać. W Twoim projekcie wchodzi prysznic setka, więc nieźle - proponowałabym kabinę walk in, żadnych wysokich brodzików.

    W propozycji kinki w sypialni łóżko było umieszczone w kącie a na ścianie z drzwiami wejściowymi była duża szafa garderobiana. Myślę, że w takim układzie przy ścianie, na którą otwierają się drzwi można by umieścić całe stanowisko komputerów stacjonarnych - blat, sprzęt, wygodne foteliki do pracy. Dzięki temu w części dziennej, która nie jest specjalnie duża nie miałabyś funkcji pracowni, a laptopa wiadomo - zawsze można przynieść i gdzieś sobie rozłożyć. Tylko warunek jest jeden - przy sypialnio-pracowni żadne z Was nie może pracować po nocach, bo będzie przeszkadzało drugiemu.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar xefcia
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-277
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za odpowiedzi! Wszystko dokładnie przeanalizowaliśmy. Wiatrołap powiększamy o spiżarnię, nad stanowiskiem komputerowym wciąż myślimy. Co do drzwi wejściowych - tak właśnie planujemy, aby były otwierane na zewnątrz,. Gdyby nie przepisy p.poz. to do kotłowni również wolałabym otwierane w drugą stronę.
    Jeszcze raz bardzo dziękuję!

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sysia288

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-055
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    postanowilismy z męzem kupic mały dom w stanie deweloperskim. Po kilkunastu nieprzespanych nocach, zastanawianiu sie jak podzielic przestrzen postanowilam poszukac pomocy w internecie, i znalazlam to forum. Mam nadzieje ze znajdzie sie osoba, która nam pomoze.
    Dom ma 115m2 + 25m2 poddasze( nie jest umieszczone na zdjeciach)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzutPARTER.JPG
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	60,3 KB
ID:	227550Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzutPIETRO.JPG
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	227551

    Na parterze jest dosyc mała kuchnia - jako ze jestem maniaczka gotowania, potrzebuje troche miejsca aby te wszsystkie smakolyki przygotowac+ miejsce zeby pochowac wszystkie sprzety.
    Łazienka- nie jest nam potrzebny na dole prysznic, ani wanna.

    Co do pietra: Jako ze nie mamy dzieci(jeszcze) 4 pokoje to stanowczo dla nas za duzo, myslelismy zeby zrobic u gory 3 pokoje i garderobe.
    W łazience chciabym zmiescic prysznic, pralke, i szafke aby ukryc wszsytskie niepotrzebne rzeczy.
    Najwiekszy jednak problem jest ze strychem ( tak jak pisalam wyzej , nie jest on zaznaczony na planach). Aby wejsc na strych sa montowane schody wysuwane. Uwazamy ze jest to zbyt niewygodne rozwiazanie gdyz schody "wysuwaja" sie na samym srodku korytarza. Chcemy zamontowac wąskie schody stacjonarne, ktore zajmowalyby mało miejsca- cos takiego jak: schody kacze lub młynarskie.
    Bardzo prosze o pomoc. Termin kiedy musimy podac podzial scian,pomieszczen sie zbliza a my po malu wariujemy.

  12. #12

    Domyślnie

    Jak na taki metraż macie duży salon,ściankę pomiędzy łazienką a p.gosp można przesunąć.Nie podoba mi się widok na łazienkę,postawiłabym małą ściankę.Nie ma dokładnych wymiarów więc trudno dokładnie wyliczyć.



    Ostatnio edytowane przez kinka ; 30-11-2013 o 15:55

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kinka - wersja 2 parteru

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sysia288

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-055
    Posty
    3

    Domyślnie

    Udalo mi sie dopisac wymiary(niestety nie wszsytkie). Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzutPARTERcm.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	227580Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzutPIETROcm.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	227581 Zaznaczylam na pietrze gdzie wysuwaja sie schody. Macie jakis pomysl gdzie mozna umiescic schody stacjonarne zamiast takich wysuwanych? Problem polega na tym ze strych ma po obu stronach skosy- wiec schody musza sie mniej wiecej znajdowac w obrebie korytarza lub maksymalnie 80cm poza nim. Inaczej wchodzac na poddasze wejdziemy na skos. Mysle rowniez o tym czy nie zrobic schowka pod schodami na parterze. Co wy o tym sadzicie? Niestety schody stracilyby swoj urok( ale zawsze dodatkowe miejsce ).
    Bardzo dziekuje kinka za pomoc. Twoj pomysl z powiekszeniem pomieszczenia gospodarczego to bardzo dobry pomysl, z racji tego ze tam znajduje sie tez piec wieksza przestrzen sie przyda.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sysia288

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-055
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zapomnialam dopisac ze wiatrolap ma 171 cm szerokosci(od pom. gospodarczego do sciany kuchni).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony