dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hano77

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    51

    Domyślnie wygrzanie posadzki

    Witam
    Mam takie pytanie,posadzki miałem wylane w tamtym roku w czerwcu ale do dnia dzisiejszego dom nie był ogrzewany i teraz chcę je wygrzać.W zimie przez krótki okres miałem w domu od -2do -5 stopni C.Więc od jakiej temp.rozpocząć wygrzewanie i jak długo?skoro treaz mam dom wietrzony a w środku temperatura nie spada poniżej 15stopni.Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Od 20 , ewentualnie 25 stopni zacznij.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    U mnie w instrukcji radzą nastawić 24*C i utrzymywać taką temp. przez pierwsze 3 dni, potem stopniowo zwiększać.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hano77

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    i do 40 stopni wystarczy? czy więcej i ile czasu?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Do temperatury projektowej OP (np. 40°C), ja bym jeszcze dodał 5°C. Czas utrzymywania 7 dni.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał hano77 Zobacz post
    Witam
    Mam takie pytanie,posadzki miałem wylane w tamtym roku w czerwcu ale do dnia dzisiejszego dom nie był ogrzewany i teraz chcę je wygrzać.W zimie przez krótki okres miałem w domu od -2do -5 stopni C.Więc od jakiej temp.rozpocząć wygrzewanie i jak długo?skoro treaz mam dom wietrzony a w środku temperatura nie spada poniżej 15stopni.Pozdrawiam
    Dla mnie bez sensu wygrzewania posadzki po prawie roku, mam nadzieje że nie miałeś wody w instalacji na zimę tylko powietrze.
    Najlepiej sprawdzić wilgotność posadzki i wtedy podjąć decyzję.
    Możesz włączyć program na piecu - kto bogatemu zabroni i patrzyć jak ci licznik gazu się kreci
    Po pewnym czasie samo wyschnie pytanie jak bardzo Ci zależy bo za czas się płaci $$$.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Dla mnie bez sensu wygrzewania posadzki po prawie roku, mam nadzieje że nie miałeś wody w instalacji na zimę tylko powietrze.
    Najlepiej sprawdzić wilgotność posadzki i wtedy podjąć decyzję.
    Możesz włączyć program na piecu - kto bogatemu zabroni i patrzyć jak ci licznik gazu się kreci
    Po pewnym czasie samo wyschnie pytanie jak bardzo Ci zależy bo za czas się płaci $$$.
    Dla Ciebie moze tak, ale nie tak dawno ktorys inwestor zamiescił zdjecia popękanych płytek w wyniku załaczenia ogrzewania bez wygrzewania posadzki. Ujawniły sie napreżenia które spowodowały te pekniecia, a przeciez wygrzewanie to nie tylko suszenie wylewki ale tez eliminacja napręzen. Inwestor zaoszczedził na wygrzewaniu ale dołozył do plytek i robocizny. Moze wyszedł mimo wszystko na plus ale dla mnie to bylby dziwny sposób oszczedzania. Dobrze ze za porady na FM nie bierze sie odpowiedzialnosci bo jakby ona było to takich porad byłoby znacznie mniej.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 15-04-2018 o 21:24

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hano77

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    dzięki za pomoc,posadzki wygrzewam bo mam już kafelki i nie będę ryzykował.Poza tym jeszcze trzeba panele położyć.Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony