dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    leba8

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarecki1106 Zobacz post
    witam użytkuje taki sam piecyk , czujnik ma wetknięty za otulinę na rurze zaraz za pompą
    kolejność to zasilanie , zawór, pompa, czujnik /zawór mam automatyczny/ wszystko działa.
    Dzieki za info. Po wielu trudach w koncu jakos to chodzi. PS. Podzielisz sie swoimi ustawieniami pieca?

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    leba8

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pechozol Zobacz post
    Witam widzę że jestesmy z tej samej miejscowośći, jakbys chciał to możemy porozmawiać na ten temat i sie spotkać miałem podobny problem, już go rozwiązałem, lecz u mnie nie ma zaworu mieszającego
    Witam, możemy sie spotkac nie widze problemu i co nie co mi opowiesz bo ja to zielony w tych sprawach:/

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał leba8 Zobacz post
    Witam, możemy sie spotkac nie widze problemu i co nie co mi opowiesz bo ja to zielony w tych sprawach:/
    pisz do mnie na [email protected] odpiszę i się zdzwonimy

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krecisie1

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    4

    Domyślnie

    moje ustawienia :
    temperatura kotła zadana : 45 stopni
    czas podawania : 24sek
    przerwa podawania 190 sek
    nadmuch 35%
    praca podtrzymania 15 sek
    przerwa podtrzymania 8 min
    wentylator w podtrzymaniu 25 sek pracy i 10 min przerwy.
    dodam że ogrzewanie CWU aktualnie wyłączone,
    dom ok 210 mkw do ogrzania , 17 grzejników , około 15 mkw podłogówki,
    parter jeszcze nie docieplony, z czego biorą się spore różnice temp. miedzy parterem a poddaszem ale na tym mi bardzo nie zależy bo to stan domu do wykończeniówki na teraz
    pies SAS SLIM 23KW, regulator z PID.
    To co zauważyłem to że piec bardzo wolno się nagrzewa do zadanej temper. oraz płomień jest dość krótki.
    Dodam że w tryb podtrzymania praktycznie nie przechodzi
    Spalanie pieca dość wysokie grubo ponad worek na dobę.
    opał ekogroszek z kopalni wesoła, mysłowice.
    Co powinienem poprawić by obniżyć spalanie oraz zwiększyć powierzchnie płomienia?
    Ostatnio edytowane przez krecisie1 ; 22-01-2014 o 13:31

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    za mała temperatura kotła to po pierwswze, zmniejsz przerwe w podtrzymaniu na 4min 30 s podania w podtrzymaniu na ok 19s, pomoże, wczoraj byłem u kolesia z forum i pomogłem mu ale to było na miejscu, miał też problemy;
    Napisałem ci krecisie 1 nr na priv, jak chcesz zadzwoń to pomoge tel.

    pracę ustaw na 25 s co 185 sek. powinno byc dobrze, u człowieka którego byłem wczoraj juz po godzinie było kilka razy lepiej ale zaznaczam, że podstawowym problemem u niego jak i pewnie u większośći był kiepski opał. ustawienia + zmiana miejsca czujnika + ustawienia zaworu wielodrożnego i zmiana była naoczna po chwili dosłownie.....

    poproszę, żeby potwierdził na forum.

    zresztą, czasy w pracy masz dość dobre, ale podstawą funkcjonowania pieca, jest opcja podtrzymanie, ja dziś sie przerzuciłem na PiD, widzę ogromną już różnicę w zapotrzebowaniu na opał, przy PiD znacznie zapotrzebowanie spadło, jak po około tygodniu będę mógł coś więcej powiedzieć to napiszę na pewno, ale u mnie piec był już dobrze wyregulowany
    Ostatnio edytowane przez pechozol ; 22-01-2014 o 15:33

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krecisie1

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ustawilem wieczorem pracę na 25/180 sek i piec dalej nie osiągał zadanej temperetuary wiec nie mial szans wejść w podtrzymanie.
    .potem zupelnie zmienilem parametry i dałem pracę 12 /55 sek i piec sie nagrzewal, podtrzymanie sie uruchamialo ale...... worek groszku wypalił się z zaledwie 9h. dziś spróbuje uruchomić piec od nowa i załączyć PID. co do opału to jest to z kopalni wesola i w okolicy uwazają go jako jeden z lepszych..dodam że powierzchnia domu jest dośc spora..220mkw.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    zadzwoń pogadamy, nie pomogę ci tak pisząc, kiedy czyściłeś piec, jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, może u Ciebie opał jest ok ale to nie znaczy że jest wystarczający, czujnik podłogówki powiedz mi gdzie masz zamontowany, powinien być na powrocie, nie myśl tez tak że pompa podłogowa powinna się wyłączać, nie - powinna pracować około 1 st. C poniżej zadanej i wtedy będzie ok, u chłopaka którego byłem tez piec nie mógł osiągnąć zadanej temp, jak poprzestawiałem dał radę, kolejna rzecz, to susz opał nie żeby był wilgotny ma być suchy, a poza tym piece SAS potrzeują na prawdę opał z najwyższej półki, mój znajomy pali opałem z OBI na jakimś piecu '' no name,'' i ma ok u mnie nadaje się on jedynie co na mieszankę z dobrym, pozdrawiam

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    icemanirl

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Bojadła
    Kod pocztowy
    66-130
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Może ktoś napisać jeszcze raz dokładnie ustawienia?
    Mam też pytanie czy włączacie na noc tryb letni czy piec chodzi na ogrzewaniu całą noc?

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał icemanirl Zobacz post
    Witam
    Może ktoś napisać jeszcze raz dokładnie ustawienia?
    Mam też pytanie czy włączacie na noc tryb letni czy piec chodzi na ogrzewaniu całą noc?
    Witam
    napisz z jakich korzystasz obecnie, z czego w pcji ogrzewanie (podłogówka ile m2 i ile grzejników)
    powiedz jaki masz problem gdzie czujnik podłogówki jaka zadana temperatura to może pomogę zedytować...

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    icemanirl

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Bojadła
    Kod pocztowy
    66-130
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pechozol Zobacz post
    Witam
    napisz z jakich korzystasz obecnie, z czego w pcji ogrzewanie (podłogówka ile m2 i ile grzejników)
    powiedz jaki masz problem gdzie czujnik podłogówki jaka zadana temperatura to może pomogę zedytować...

    Hej
    moje ustawienia czas podawania 11s, czas przerwy 58s, wentylator 21. Podtrzymanie czas podawania 11s, przerwa 30min, histereza 2.
    Ilość grzejników 15, podłogówka ok. 20m2.
    Czujnik pdłogówki mam zamontowany na powrocie.
    Mój problem polega na zbyt dużym zużyciu opału.
    Nie wiem czy dobrze postępuje
    MAm zamontowany sterownik pokojowy na 24stopnie, ogrzwanie domu włączamy o 14:00 wyłączamy o 23:00 w nocy chodzi na trybie letnim.
    Nie wiem czy powinien chodzić cały czas? piec chodzi 9 godz. dziennie i zużywa 1,5 podajnika na tydzień,
    Czy czujnik podłogówki jeśli jest żle zamontowany wpływa na zużycie opału.
    Proszę o jakies porady.
    Pozdrawiam

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał icemanirl Zobacz post
    Hej
    moje ustawienia czas podawania 11s, czas przerwy 58s, wentylator 21. Podtrzymanie czas podawania 11s, przerwa 30min, histereza 2.
    Ilość grzejników 15, podłogówka ok. 20m2.
    Czujnik pdłogówki mam zamontowany na powrocie.
    Mój problem polega na zbyt dużym zużyciu opału.
    Nie wiem czy dobrze postępuje
    MAm zamontowany sterownik pokojowy na 24stopnie, ogrzwanie domu włączamy o 14:00 wyłączamy o 23:00 w nocy chodzi na trybie letnim.
    Nie wiem czy powinien chodzić cały czas? piec chodzi 9 godz. dziennie i zużywa 1,5 podajnika na tydzień,
    Czy czujnik podłogówki jeśli jest żle zamontowany wpływa na zużycie opału.
    Proszę o jakies porady.
    Pozdrawiam
    Witam, srednio wychodzi 25 kg na dobę, nie jest to zły rezultat, biorąc pod uwagę ile ogrzewasz, moim zdaniem - skromnym zaznaczę - właczanie trybu letniego nie ma sensu, nie słyszałem jeszcze o takich praktykach, nie wiem - może ten co Ci montował ma jakąś opcje na to i sprawdzony sposób, może tak powinno sie stosować, ja natomiast, nie spotkałem sie jeszcze aby ktoś tak tu robił, nie rozumiem zasadności, u mnie cały czas chodzi na pompy równoległe''
    piec nawet w trybie letnim zużywa paliwo, także trzeba brać to pod uwagę, ogrzewa ci jeszcze wodę, z której mniemam z rodziną korzystasz, w momencie zapotrzebowania na wodę ciepłą w większej ilości spala wiecej paliwa, aby dogrzewać tę dobroć, jakim jest woda ciepła
    czy ten czas przerwy w podtrzymaniu pozwala ci na długo utrzymać piec w stanie podtrzymania, czy raczej cały czas w opcji praca przebywa???
    czy źle zamontowany czujnik wpływa na zużycie - oczywiście że tak, ale na powrocie jest dobrze, mam nadzieję że jest to w otulinie.....

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    icemanirl

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Bojadła
    Kod pocztowy
    66-130
    Posty
    4

    Domyślnie

    Prawi cały czas pracuje dojdzie do zadanej 60stopni i przerywa na jakies 5min. Czujnik nie jest w otulinie. A jakie ustawienia stosujesz jakie masz zużycie przy ciągłej pracy na pompy równolegle? Ile powinien być w opcj podtrzymanie?

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    icemanirl

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Bojadła
    Kod pocztowy
    66-130
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie czy to normalne że z temperatury zadanej 60 stopni bardzo szybko spada do 48 w ciągu około 10min?

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał icemanirl Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie czy to normalne że z temperatury zadanej 60 stopni bardzo szybko spada do 48 w ciągu około 10min?
    wiesz na priv masz ode mnie wiadomość skorzystaj z niej, będzie łatwiej

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał icemanirl Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie czy to normalne że z temperatury zadanej 60 stopni bardzo szybko spada do 48 w ciągu około 10min?
    temperatura nie powinna spadac tak szybko, nie jest to normalny objaw...

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    No i co robicie zeby temperatura tak szybko nie spadala ? Pochwalcie sie moze cos u siebie ulepsze.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krecisie1

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    4

    Domyślnie

    piec jest na ustawieniach pracy podajnika 12/55 , nie moze osiągnąć zadanej 50 stopni, kończy na 41..
    chciałbym zlecić komuś przez tel. przełączenie go w tryb PiD , jak to przełączyć, jaka jest ścieżka dostępu?
    dodam że nie pamiętam jak to zrobić bo nigdy tej funkcji nie uruchamiałem i nie wiem rownież czy jakieś parametry się w tej funkcji również zadaje.
    z góry dzieki
    Problem częściowo rozwiązany, nie było ciągłości dostaw prądu....
    Ostatnio edytowane przez krecisie1 ; 27-01-2014 o 09:13 Powód: zmiana

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał krecisie1 Zobacz post
    piec jest na ustawieniach pracy podajnika 12/55 , nie moze osiągnąć zadanej 50 stopni, kończy na 41..
    chciałbym zlecić komuś przez tel. przełączenie go w tryb PiD , jak to przełączyć, jaka jest ścieżka dostępu?
    dodam że nie pamiętam jak to zrobić bo nigdy tej funkcji nie uruchamiałem i nie wiem rownież czy jakieś parametry się w tej funkcji również zadaje.
    z góry dzieki
    Problem częściowo rozwiązany, nie było ciągłości dostaw prądu....
    Witaj
    przejście w Pid jest stosunkowo proste, jest to w menu instalatora i chyba przedostatni podpunkt, ale nie wiem czy będzie to rozsądne jeżeli piec nie osiąga zadanej temperatury, trzeba znaleźć przyczynę, może źle czujnik zamocowany, może w złym miejscu, może go wychładza coś i przekłamuje, może po prostu kiepskiej jakości opał, zaznaczam, że sas-y lubią dużo energii z węgla.....

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał krecisie1 Zobacz post
    piec jest na ustawieniach pracy podajnika 12/55 , nie moze osiągnąć zadanej 50 stopni, kończy na 41..
    chciałbym zlecić komuś przez tel. przełączenie go w tryb PiD , jak to przełączyć, jaka jest ścieżka dostępu?
    dodam że nie pamiętam jak to zrobić bo nigdy tej funkcji nie uruchamiałem i nie wiem rownież czy jakieś parametry się w tej funkcji również zadaje.
    z góry dzieki
    Problem częściowo rozwiązany, nie było ciągłości dostaw prądu....
    instrukcja obsługi stera w łapkę i czytać czytać czytać
    a potem dopiero jak czegoś nie rozumie to pytać
    TECH ma dobrze napisane instrukcje i czytelne
    ma też intuicyjne sterowniki. trzeba jednak wykazać odrobinę chęci współpracy. samo się nie zrobi
    podałeś parametry ale tylko 2 a powietrze najważniejsze to już koza zjadła?
    nie napisałeś też nic o popiele- może spieki albo niedopał, może się kopiec zapada bo za dużo powietrza. nic ale chcesz pomocy
    może znajdzie się ktoś wróżący z fusów i pomoże w ciemno
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Avionik

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witajcie
    Od tygodnia użytkuje Sas Slim 17 Multifun . Ostatni rok miałem inny piec szyfladowy ale doprowadzał mnie do pasji więc go wywaliłem i tak drugi rok mieszkania drugi piec . pierwsze wrażenia są pozytywne Kocioł cichy ładnie wykonany . Dom 220 m2 styro 10 cm. poddasze użytkowe .do ogrzania w tym 100 m2 podłogi + 13 kaloryferów . Jedna pompa na kaloryfery druga na podłoge trzecia na CWU. Udpalony na PID od samego początku . na tą chwilę konsumpcja to 0.68 kg /g czyli w granicach 17 kg/dobe. Taki wynik mnie zadowala.poprzedni pożerał min 35 a potrafił 40 kg/dobe. co bardzo pozytywne z komina sie nie dymi Tem spalin w okolicy 75-110 'c temp żaru oscyluje w rejonie od 120 - 300 w zależności od mocy z jaką pracuje aktualnie . Zawór czterodrogowy z siłownikiem na kaloryfery puszczone 40.c , miesz bez siłownika na podłoge ustawione 34'c temp zasilania 60 powrotu ok 44'c . jak u Was z tymi temperaturami . dodam że na dworze aktualnie 0'C . Jakieś spostrzeżenia odnośnie tych agregatów ciepło-twórczych ?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony