dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Kominek 12kW z plaszczem wodnym co wybrać?

    Mamy rekuperację, ogrzewanie gazowe, solary. Dom ok 220m2. Kominek ma być bardziej dla oka niż do ogrzewania całego domu zimą. Chcemy zainstalować kominek z płaszczem wodnym o mocy max 12kW, z wkładem szamotowym, bo mniej brudzi szybę, otwierany na prawo z szybą bez szprosa. Jedna firma poleciła Maję 12 kW ale bez szamotu, czy można wsadzić tam szamot?
    Wszyscy polecają mi kominki powyżej 12kW....
    Jaka firmę możecie polecić, najlepiej ze Śląska okolice Gliwic. Po przeczytaniu "miliona" postów na forum i "miliona" ofert mam mętlik

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniakicia Zobacz post
    Kominek ma być bardziej dla oka niż do ogrzewania całego domu zimą.
    To rozumiem.

    Cytat Napisał aniakicia Zobacz post
    Chcemy zainstalować kominek z płaszczem wodnym
    A tego już nie, zwłaszcza w świetle tego co wyżej.

  3. #3

    Domyślnie

    żeby zapalić w kominku jak będzie chłodno, taka alternatywa dla gazu

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Powell dobrze to ujął ...
    Masz pirv'a
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pierinio

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-495
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam.
    Sam niedawno miałem podbny problem przy kupnie kominka tzn przede wszystkim chcialem kupic wklad ładny wizualnie
    Niedosyc ze taki dostalem to jeszcze dodatkowo jest oszczedny i oprócz tego produkt ma duzą jakość. Firma owego kominka to Piazzetta

    poxdrawiam serdecznie






    Cytat Napisał aniakicia Zobacz post
    Mamy rekuperację, ogrzewanie gazowe, solary. Dom ok 220m2. Kominek ma być bardziej dla oka niż do ogrzewania całego domu zimą. Chcemy zainstalować kominek z płaszczem wodnym o mocy max 12kW, z wkładem szamotowym, bo mniej brudzi szybę, otwierany na prawo z szybą bez szprosa. Jedna firma poleciła Maję 12 kW ale bez szamotu, czy można wsadzić tam szamot?
    Wszyscy polecają mi kominki powyżej 12kW....
    Jaka firmę możecie polecić, najlepiej ze Śląska okolice Gliwic. Po przeczytaniu "miliona" postów na forum i "miliona" ofert mam mętlik

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie, wydaje mi się, że więcej jest wkładów kominkowych "zwykłych" niż z płaszczem wodnym. Piazzetta ma fajne, tylko niestety z płaszczem wodnym nie mają takiego jaki bym chciała. Dziękuję.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pierinio

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-495
    Posty
    2

    Domyślnie

    A jaki by pani chciała, z tego co wiem supra ma rowniez ładne wizualnie kominki ^^.
    ps.





    Cytat Napisał aniakicia Zobacz post
    No właśnie, wydaje mi się, że więcej jest wkładów kominkowych "zwykłych" niż z płaszczem wodnym. Piazzetta ma fajne, tylko niestety z płaszczem wodnym nie mają takiego jaki bym chciała. Dziękuję.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Admin chyba się troszkę pomylił i spamera z jego wpisami zostawił ... no cóż ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniakicia Zobacz post
    żeby zapalić w kominku jak będzie chłodno, taka alternatywa dla gazu
    Koszt kominka to raz, koszt całej armatury (pompki, zawory, naczynia wzbiorcze to dwa).
    To "dwa" miałoby okazję zamortyzować się przy częstym i regularnym paleniu, przy kominku "dla oka" prędzej ulegnie awarii.

    Lepiej część tych środków zainwestować w lepszy wkład, lepszą obudowę, albo przeznaczyć na narty zimą
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    ponadto kominek z płaszczem będzie bardziej brudził szybę, mam rację?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Nie masz racji ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #12
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    ponadto kominek z płaszczem będzie bardziej brudził szybę, mam rację?
    Nie dość ,że głupoty szerzysz to jeszcze nie kumasz o czym tu zagajają.

  13. #13

    Wink

    Dzięki za mniej lub bardziej pomocne wpisy
    Kominek już znalazłam: Volcano WP 12 Hajduk 12kw.
    Pozdrawiam "wykańczających" się i dom

  14. #14
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    ponadto kominek z płaszczem będzie bardziej brudził szybę, mam rację?
    Przyjedź do nas a zobaczysz jak wygląda szyba w DOBRYM wkładzie "wodnym" podczas palenia .. po paleniu zresztą też .
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony