dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Problem z kominkiem z płaszczem wodnym

    Witam serdecznie. Od 2 tygodni mieszkam w nowym domu. Zasilanie to kocioł kondensacyjny z zasobnikiem (bufor) oraz kominek z płaszczem wodnym (makroterm migo glass 14kW).

    Na początku (ok 2 dni) paliłem nieco mokre drewno (zanim przyjechało właściwe), obecnie suche, półtoraroczne kawałki buka.

    Niestety, o ile kominek szybko się grzeje, ładnie oddaje ciepło i świetnie wygląda o tyle coś się leje z komina !

    Na poddaszu zauważyłem wielki zaciek, śmierdzi takim skondensowanym popiołem a spadająca kropla ma brązowy kolor.

    Nie wiem, czy problemem jest komin, zakońćzenie czy samo palenie.

    Proszę o opinie, jeżeli to możliwe na podstawie zdjęcia.

    Z góry dziękuję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20141129_200132.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	293234  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ten komin ma jakiś wklad ? Ocieplenie ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3

    Domyślnie

    KOmin ceramiczny niestety bez ocieplenia (nie ma nic pomiędzy ceramiką a postakiem czy jak to się zwie)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Spaliny wkładu z płaszczem mają niższą temperaturę, niż wkładu powietrznego, wychladzają się w kominie i wykrapla się woda.
    Musisz zadbać o ocieplenie - zarówno komina, jak i wkladu ceramicznego, aby pomiędzy nim, a pustakiem nie hulał wiatr. Nie wiem, czy mozna to zrobic teraz, kiedy pustak jest tak zawilgocony.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5

    Domyślnie

    Ale skąd się bierze zawilgocenie, skoro wylot komina powinien być dobrze zaspoinowany. Pocenie się komina - potrafię sobie wyobrazić, ale skąd ta maź skoro wkład ceramiczny powinien być szczelny?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Spaliny wkładu z płaszczem mają niższą temperaturę, niż wkładu powietrznego, wychladzają się w kominie i wykrapla się woda.
    Musisz zadbać o ocieplenie - zarówno komina, jak i wkladu ceramicznego, aby pomiędzy nim, a pustakiem nie hulał wiatr. Nie wiem, czy mozna to zrobic teraz, kiedy pustak jest tak zawilgocony.
    Nie wygladą to na wykraplanie sie wody na wkladzie kominowym bo wtedy spłynelo by do dołu, raczej spitolona obróbka komina albo czapa. A może ujawnilo sie to po paleniu i opadach?

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie, że mało pada a jak już to delikatnie kropi więc raczej nie woda jest tu problemem.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał motyf Zobacz post
    Właśnie, że mało pada a jak już to delikatnie kropi więc raczej nie woda jest tu problemem.
    Gdyby bylo to wykraplanie sie wody ze spalin pewnie splynelo by po wkladzie do samego dolu i tam sie ujawnilo a jesli wklad jest bez ocieplenia to nie ma fizycznie kontaktu z obudowa, Wniosek ? problem jest w okolicy wylotu komina, spaliny sadza woda z opadow dostaja sie do obudowy wkladu, a jak jest obrobiony komin ponad dachem?

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest obrobiony, nie mam wyjścia na dach. Jedynie co widać to płaski daszek a na ściance komina kratka wentylacyjna, która może być problemem?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jak nie masz wyjścia na dach to jak kominiarz wyczyści komin ?
    Taki dach i komin "podpisał" Ci "kierbud" ? ... odebrał kominiarz ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #11

    Domyślnie

    Dom kupiony nowy, mieszkam i palę 2 tygodnie, więc kominiarza jeszcze nie było do czyszczenia.

    PS. Wyjście na dach jest przez balkon po dachu, nie mam włazu jako wejścia na dach.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał motyf Zobacz post
    ....palę 2 tygodnie
    Będzie jeszcze gorzej, ma po prostu źle wykonany komin i do tego nieszczelny wkład, to co się leje to trująca mieszanina o nazwie kreozot, kreozot drzewny – Jest palny, ma postać żółtej, rzadziej bezbarwnej oleistej cieczy o piekącym smaku i charakterystycznym zapachu.
    Niestety czeka cię remont, naprawa tego elementu Twojego nowego domu, co zrobisz zależy od Ciebie, ja bym w tym roku już nie palił.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #13

    Domyślnie

    Po prostu rewelacja. Palic na pewno nie będę, jutro ściągam developera i kominiarza, niech poprawia co spartaczył. Dziękuję za opinie.

  14. #14

    Domyślnie Rozwiązanie?

    Myślałem, że nic mnie już nie zdziwi po bliskich spotkaniach z różnej maści fachowcami.

    Byłem przekonany, że już co najgorsze widziałem.

    Ale nie, jest ekipa, która przebiła inne. Sprytem, lenistwem, głupotą i brakiem choćby jednego zwoju w mózgu.

    Komin prawdopodobnie działa dobrze, mam wkład Presto z serii Focus, bez ocieplenia. Komin ma przed daszkiem mankiet kompensacyjny, jak to pisze producent

    "Pustaki zewnętrzne wykonane z betonu lekkiego opartego na keramzycie. Wewnętrzna ich część została tak uformowana, że po zamontowaniu w nich rur szamotowych powstają wolne przestrzenie, przez które przepływa powietrze. Powietrze przepływa z dołu od kratki przewietrzającej do góry przejmując oddaną przez komin wilgoć i transportuje ją przez mankiet kom-pensacyjny lub stożek wylotowy do atmosfery. Takie rozwiązanie zapobiega gromadzeniu się wilgoci w kominie i zapewnia utrzymanie suchej powierzchni rur szamotowych. Dodatkowo w narożnikach pustaków wykonane są pionowe przelotowe otwory o średnicy 30 mm, które mogą być wykorzystane do wykonania dodatkowego zbrojenia komina w celu podniesienia wysokości komina ponad dach"

    Sprawdzając dziś krakę czy się nie zapchała okazało się........ że kratki nie ma. Ale była. Ale co tynkarzy obchodzi kratka, rewizja, drzwiczki (patrz załącznik)

    Tak , wiem rury zasłaniają drzwiczki ale hydraulik robiąc rury nie używał wykrywacza ukrytych wejść komina.

    Ręcę mi opadły do samej podłogówki.

    Wychodzi na to , że mankiet zamiast zbierać wilgoć z komina, bez nawiewu z dołu "łapał" wszystko, co szło z komina.
    Jutro przepalanie i test, może się uda, komin wyschnie i będzie ok.

    A tak wygląda mankiet:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p05.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	293581
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20141210_161457.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	293580  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony