dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 84
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Forest, przykromi ale mijasz sie z prawda.congestion charge wprowadzono 10 lat temu, kosztuje 10funtow/ dzień, i zdziwiłbys sie jaki jest ruch samochodowy w centrum.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Cóż ... wszystko jedno ile ... jak byłem ostatnio to akurat płaciłem funtów 8 ... zresztą ... za tydzień Ci powiem dokładnie jakie są aktualne stawki ...
    Poza tym wjazdówka to jedno a ceny za parkowanie w strefie to osobna rzecz od 1,5-2 do 8-10 funtów za każdą godzinę postoju ... z ograniczeniem do maksymalnie 4 godzin ... Ktoś kto chce spędzić cały dzień w centrum swoim autem musi się liczyć z wydatkiem sięgającym nawet 30-40 funtów ... niemało nawet jak na Londyńczyka i to zarabiającego całkiem nieźle ...
    Co do porównania codziennego ruchu samochodowego w centrum Krakowa i Londynu ... no ... jakby Ci to uzmysłowić ... jako turysta, legalnie, zgodnie z przepisami i bez żadnych opłat wjeżdżam niemal na sam krakowski rynek (tak ze 100-200 metrów od niego), czy też dosłownie na sam Wawel i parkuję tam samochód tak samo jak setki ... eee ... co ja mówię - może i tysiące innych kierowców dziennie ... to samo robią dziesiątki autobusów, stare dostawczaki obsługujące dziesiątki sklepów, kopcące z rur niedopaloną ropą (dostawczaki, nie sklepy). W Krakowie nie ma w strefie przylegającej do centrum żadnych parkingów przeznaczonych dla chętnych do pozostawienia swojego samochodu i dojechania dalej komunikacją miejską, nie ma "metra", o częstotliwości kursowania autobusów i tramwajów może powiedzą Ci sami Krakowiacy. Samo ścisłe centrum Krakowa jest kilkanaście razy mniejsze ...
    Do czego tu porównywać ... ? Do kilku parkingów mieszczących od kilkuset do kilku tysięcy aut każdy ? Do metra kursującego co 1,5 - 3 minuty w godzinach szczytu ?
    Tu chodzi o to że jak zwykle polski urzędnik poszedł na skróty i po prostu zakazał ... bez najmniejszej nawet chwili zastanowienia się w jaki sposób to będzie możliwe do wykonania i ... późniejszego egzekwowania ...
    Kolejna urzędnicza paranoja i kolejne przepisy oraz prawo dla stanowienia a nie dla jego przestrzegania ...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 16-12-2013 o 09:41
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    ForesT, do ścisłego centrum Londynu mam 38 minut. Nie tłumacz mi jak tu ,jest .
    Nie narzekajcie na przepisy, zakazy i nakazy. Moim zdaniem trochę biadolicie jak stare baby. Subiektywne odczucie. A za zakaz palenia byle czego podziekuja wnuki, Wasze pokolenie do tego nie doroslo.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Przepisy może są niedoskonale, nie znam sie. Zawsze można je poprawić. Kierunek zmian jest ważny.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Przepisy w Polsce są chyba po to by je łamać. W moim miasteczku gdyby policja wypałniała swe obowiązki, to wystawiłaby 50 mandatów od ręki na samym rynku i kilku ulicach wokół. Co trzeci samochód zaparkowany niezgodnie z przepisami.
    Ludzie palą śmieci w kotłach, czarny tym wali kominem, smród wciska się do domów i co? Ano nic? A Niemcy jakoś potrafili wdrożyć przepisy, które wszyscy respektują i - co najważnejsze - są ostro egzekwowane. Najłatwiej zabronić używania kotłów na paliwa stałe. Nie bierze się pod uwagę, że Polak i tak wykombinuje sobie kozę, ognisko i dalej będzie smrodził.
    A czym będziemy grzeli? Gazem od przyjaciół Moskali, albo superdrogim zakatarzonym gazem.

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Zastanawia mnie, dlaczego nikt nie blokuje ulic? Tam jest głównie źródło zanieczyszczeń i cząstek stałych - silniki samochodowe.
    Zgadujesz czy posiadasz wiarygodne zródlo danych ?
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Jeżeli wieżyć Wikipedii:
    Głównymi źródłami zanieczyszczeń są:
    • uprzemysłowienie i wzrost liczby ludności,
    • przemysł energetyczny,
    • przemysł transportowy,
    • źródła naturalne (największe źródło).

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    W Polsce:
    Czynnikami powodującymi taki stan są:
    • energetyka oparta na węglu kamiennym i brunatnym,
    • rozwinięty ale nie doinwestowany ekonomicznie przemysł surowcowy,
    • niedobór instalacji oczyszczających gazy odlotowe,
    • dynamicznie rozwijający się transport samochodowy (pojazdy i drogi),
    • opóźnienie w rozwoju prawa ekonomicznego i jego egzekwowania.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    No i wreszcie:
    Z kolei Kraków jest drugim co do wielkości miastem w Polsce, zamieszkanym przez 756 tys. ludzi, w którym jakość powietrza jest jedną z najgorszych w Europie. Głównym źródłem zanieczyszczeń powietrza w Krakowie jest niska emisja (ogrzewanie mieszkań węglem i śmieciami). Poza sezonem grzewczym do przekraczania norm zanieczyszczenia przyczynia się transport oraz przemysł
    O drewnie ani słowa.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    he ... Devileczek ... nic mnie tak nie bawi jak siedzący na "wyspach" rodak, przedstawiający prawdy objawione jak to u nas w ojczyźnie jest ... tak więc pozwolisz że będę w tej chwili złośliwy nieco ...
    Wasze pokolenie do tego nie doroslo.
    Wybacz, ale ze względu na wiek to Twoim rodzicem pewnie nie mógł bym być ... to po pierwsze ...
    Po drugie ... dorosłem za to do tego żeby umieć w naszym kraju zarabiać dużo więcej niż Ty w Londynie, dać w swoim życiu zatrudnienie kilku moim pracownikom z polskiego Urzędu Pracy i żeby z pewnym dystansem słuchać i czytać co mają do powiedzenia o polskiej rzeczywistości mądrale z odległości kilku tysięcy kilometrów ...
    Dorosłem przede wszystkim do tego żeby wziąć swoje dzieci, jechać z nimi na urlop do kraju jednoznacznie kojarzącego się Polakowi z zarabianiem pieniędzy i wydać tam masę kasy tylko po to żeby pokazać im np. przystrojone świątecznie Cambridge gdzie jak będą chciały to mogą sobie postudiować kiedyś albo pozbierać z nimi wyrzucane masowo przez Morze Północne o tej porze roku rozgwiazdy na plażach wschodniego wybrzeża Anglii, tudzież zarzucić wędkę w legendarnej Avon (nawet o tej porze roku) przy okazji odwiedzin miejsca urodzenia Shakespeare'a, licząc na to że za parę/paręnaście lat zagną na lekcji resztę klasy i przypomną sobie (dzieci moje) kto to jest i że były tam gdzie się urodził ...
    Mój syn ma dopiero osiem lat ale już wie (bo był ) że zamek Nottingham gdzie osławiony szeryf ganiał "robinhuda" jest trochę "lipny", dużo brzydszy i mniejszy niż wiele domów w wiosce gdzie mieszka i że fajniejszy choć mniej komercyjny jest przez to jednak Janosik lub Rumcajs (szkoda że obydwaj też nie "nasi").
    Tak więc nie pitol mi () że to piece, które od lat 20-30 zeszłego wieku systematycznie zmniejszają swoją liczebność oraz współczesne kominki opalane drewnem w takim mieście jak Kraków tworzą nad nim smog ...
    Po prostu przyjedź, zostań radnym albo lepiej jeszcze prezydentem w Krakowie czy też w Cz-wie i stanów tam mądre i zadowalające polskich obywateli prawo ... czekamy na Ciebie ...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 17-12-2013 o 09:22
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Zgadujesz czy posiadasz wiarygodne zródlo danych ?
    Uważałem na lekcji fizyki.

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Piotrze, czyli tak jak sądziłem przeprowadziłes 'eksperyment myślowy'. Natomiast myślę, że dane stat i analiza zmienilyby Twój punkt widzenia. Masz rację, transport jest głównym źródłem PM, ale na zachodzie, gdzie gospodarka nie jest już oparta na węglu. Natomiast w Polsce transport generuje10 -20% PM, zależnie od źródeł. Zgadzasz sie z tym?

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Moze ktos mi to wytłumaczy :

    Maidstone w Wlk.Brytani vs Częstochowa
    Temperatury roznia sie 2-3C, predkosc wiatru ponizej 8km/h w obu przypadkach
    PM10, stezenie srednie dobowe 16/12/2014

    Maidstone A229 Kerbside 15ug/m3 vs Czestochowa 63ug/m3

    mozemy tez porownac dane miesieczne i roczne, tylko po co, wystarcza dane za wczoraj. Maidstone miasto polowe tego co Czestochowa, ale na glownej trasie pomiedzy Europa a Londynem , leci tutaj 3-4 pasmowa autostrada M20 i ruch jest spory. Nasza krajowa 1 to pikus. Jakos nie widze znaczacego wplywu transportu drogowego na stezenie PM. Ruch w miescie ? mozna porownac na maps.google.com.

    To skad w Czestochowie takie stezenie pyłu zawieszonego ?
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Forest, niemiło się zrobiło, troche nie na temat, bo co maja Twoje sukcesy zawodowe i zyciowe do poruszanej tematyki ?

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post

    Wybacz, ale ze względu na wiek to Twoim rodzicem pewnie nie mógł bym być ... to po pierwsze ...
    Przepraszam, zle dobralem słowa, chodzilo mi raczej o 'Wasze społeczeństwo' niz o ' Wasze pokolenie'. Mysle, ze sytuacja ekonomiczna Polakow, ale i brak edukacji i zrozumienia wplywa na to jak sie postrzega srodowisko naturalne.

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Po drugie ... dorosłem za to do tego żeby umieć w naszym kraju zarabiać dużo więcej niż Ty w Londynie, dać w swoim życiu zatrudnienie kilku moim pracownikom z polskiego Urzędu Pracy i żeby z pewnym dystansem słuchać i czytać co mają do powiedzenia o polskiej rzeczywistości mądrale z odległości kilku tysięcy kilometrów ...
    Dorosłem przede wszystkim do tego żeby wziąć swoje dzieci, jechać z nimi na urlop do kraju jednoznacznie kojarzącego się Polakowi z zarabianiem pieniędzy i wydać tam masę kasy tylko po to żeby pokazać im np. przystrojone świątecznie Cambridge gdzie jak będą chciały to mogą sobie postudiować kiedyś albo pozbierać z nimi wyrzucane masowo przez Morze Północne o tej porze roku rozgwiazdy na plażach wschodniego wybrzeża Anglii, tudzież zarzucić wędkę w legendarnej Avon (nawet o tej porze roku) przy okazji odwiedzin miejsca urodzenia Shakespeare'a, licząc na to że za parę/paręnaście lat zagną na lekcji resztę klasy i przypomną sobie (dzieci moje) kto to jest i że były tam gdzie się urodził ...
    Mój syn ma dopiero osiem lat ale już wie (bo był ) że zamek Nottingham gdzie osławiony szeryf ganiał "robinhuda" jest trochę "lipny", dużo brzydszy i mniejszy niż wiele domów w wiosce gdzie mieszka i że fajniejszy choć mniej komercyjny jest przez to jednak Janosik lub Rumcajs (szkoda że obydwaj też nie "nasi").
    No coz, poczułem sie malutki, mnie na takie zycie nie stac, ale wierz mi sa inne czynniki, dla ktorych warto zyc w UK, nie tylko finansowe, np. czyste srodowisko Pomijajac fakt, ze ta czesc Twojego wywodu nic nie wnosi do dyskusji.

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Tak więc nie pitol mi () że to piece, które od lat 20-30 zeszłego wieku systematycznie zmniejszają swoją liczebność oraz współczesne kominki opalane drewnem w takim mieście jak Kraków tworzą nad nim smog ...
    To co tworzy ten smog ? samochody ? tak jakby w Europie Zachodniej ich nie bylo, a tam takich jak w Krakowie problemow ze smogiem nie ma. Natomiast w Bulgarii ktora ma najwiekszy syf w powietrzu, pewnie jezdzi 10x wiecej aut niz w Niemczech. Pozostawmy kominki opalane drewnem dla celow grzewczych bo to chyba margines, tak ?

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Po prostu przyjedź, zostań radnym albo lepiej jeszcze prezydentem w Krakowie czy też w Cz-wie i stanów tam mądre i zadowalające polskich obywateli prawo ... czekamy na Ciebie ...
    Pozdrawiam.
    Tu mi sie zrobilo bardzo miło, gdyby jeszcze praca i dobry szef czekal na mnie... Kiedys przyjade napewno, polityki nienawidze bo czesto nie idzie w parze z faktami, danymi, nauka etc. Calkiem podobnie jak tu na forum Pogadajmy o liczbach, faktach, bez personalnych wybiegow, hejtu, narzekania i uprzedzen do imigrantow w UK itd
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    A tak to wyglada w Europie dla PM2.5


    Prosze zauwazyc kraje Beneluxu, czy Zaglebie Ruhry, tam jest zielono a ruch samochodowy duzo wiekszy niz w jakiejkolwiek polskiej aglomeracji. Nie wspominajac gestosci zaludnienia

    Bardzo ciekaw jestem komentarzy, szczegolnie czemu Wlosi maja taki problem z czystoscia powietrza
    Ostatnio edytowane przez devileczek ; 17-12-2013 o 18:23
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    gdybyś jeszcze uwzględnił w porównaniach ukształtowanie terenu byłoby cudownie
    Ostatnio edytowane przez orcio_kr ; 17-12-2013 o 22:33

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Przepraszam ... poniosło mnie ... , nie odnoś tego co napisałem tak całkiem do siebie ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Spoko, bez urazy.

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Orcio_kr, nie kus. Nie mam czasu.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    rzecz w tym że ma to znaczenie .. Kraków lezy w kotlinie, powietrze z pyłem jest cięższe od zwykłego i trudno go z dołka wywiac (tak się udało podczas ostatniego huraganu). Te mieściny o których wspominałeś zapewne nie mają tego czynnika.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony