dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 84
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Piotrze, czyli tak jak sądziłem przeprowadziłes 'eksperyment myślowy'. Natomiast myślę, że dane stat i analiza zmienilyby Twój punkt widzenia. Masz rację, transport jest głównym źródłem PM, ale na zachodzie, gdzie gospodarka nie jest już oparta na węglu. Natomiast w Polsce transport generuje10 -20% PM, zależnie od źródeł. Zgadzasz sie z tym?
    Straciłem orientację o co się kłócimy

    1.W Krakowie latem też jest szambo jak wiatru nie ma. W piecach raczej wtedy nikt nie pali.

    2.Porównanie autostrady do drogi przez mękę (przejazd przez Częstochowę) to jakiś żart. Zrób na tamtej autostradzie światła, spowolnij ruch do poziomu częstochowskiego i wpuść samochody tak wyeksploatowane jak nasze (te które skończyły swoją karierę w europie Zachodniej i przyjechały do nas na służbę). Wtedy sobie porównuj...

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Przerywnik, żeby wam atmosferę osłodzić. Miałem sesję w Playboyu!
    http://www.zdunskieopowiesci.pl/o-ko...lic-w-kominku/

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Zgadza sie, Kraków to specyficzne miejsce. Nie zmienia to faktu że w innych Polskich miastach, które nie leżą w kotlinach, powietrze jest dużo bardziej zanieczyszczone niż na zachodzie Europy.

    Abstrahując od obowiązujących w Krakowie przepisów, coś trzeba było zrobić z zanieczyszczeniem powietra że względu na regulacje UE. Prędzej czy później skończyłoby się to karami. Nie będzie lekko.

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Przerywnik, żeby wam atmosferę osłodzić. Miałem sesję w Playboyu!
    http://www.zdunskieopowiesci.pl/o-ko...lic-w-kominku/
    Dlaczego nie na rozkładówce?
    Znaczy można Cię nazywac 'playmate' od teraz?

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Piotrze, masz rację. O co sie klocimy? O szczegóły. Ją patrzę na mapę Europy i widze jak ma sie do tego Polska, Ty bardzej podnosisz temat do Krakowa, miasta o szczególnym charakterze i lokalizacji.

    Każde miasto, każde państwo to inny problem środowiskowy, ekonomiczny, społeczny który rzutuje na to czym oddychamy.

    Ty uważasz że ruch samochodowy to sprawca smogu, ją uważam że nie jedyny, argumenty powyżej.

    Czasem mam wrażenie że w Polsce na siłę wywaza sie otwarte drzwi. Zamiast korzystać z doświadczeń innych nacji, tworzy sie jakieś dziwolagi. Zamiast usprawniac to co już jest, robise rewolucję, co wyjdzie to wyjdzie. My zawsze musimy uczyć sie na własnych błędach, a szkoda.

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Moze ktos mi to wytłumaczy :
    No przecież tłumaczymy... Zacytowałem Wikipedię co jest głównym źródłem zanieczyszczeń w Polsce. Czy mam powtarzać?

    W tym wątku jest mowa, czy zakaz palenia powinien objąć kominki lub szerzej - piece (a może i nawet kotły) na drewno.

    PS. Przy wiatrach wiejących z Zachodu na Wschód GB jest w tej szczęśliwej sytuacji, że nie dostaje zanieczyszczeń "w spadku".

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał orcio_kr Zobacz post
    Dlaczego nie na rozkładówce?
    Znaczy można Cię nazywac 'playmate' od teraz?
    Miałem być na rozkładówce, ale się nie zgodziłem na powiększenie biustu

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Frankai, nie irytuj sie, nic nie trzeba powtarzać, wszystko jasne. A śruba dotycząca spalania paliw stałych będzie dociskana stopniowo, kwestia czasu. Później przyjdzie czas na paliwa ciekle, gazowe, a spalanie czegokolwiek będzie zakazane i uważane za barbarzystwo.

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Frankai, nie irytuj sie, nic nie trzeba powtarzać, wszystko jasne. A śruba dotycząca spalania paliw stałych będzie dociskana stopniowo, kwestia czasu. Później przyjdzie czas na paliwa ciekle, gazowe, a spalanie czegokolwiek będzie zakazane i uważane za barbarzystwo.
    Problemu jednak nie kumasz...Śrubę dociskają Ci od gazu....

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krbaton
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    163

    Domyślnie

    A co tam ponabijam trochę

    Kto nie mieszka w Krakowie lub nie mieszkał to nie wie, że tu rządzą " ekoteroryści i loby rowerowe "
    Ostatnio edytowane przez krbaton ; 19-12-2013 o 11:37 Powód: a

  11. #71

    Domyślnie

    No tak Kraków jest specyficzny w tych sprawach, ale słyszałem że nie długo Poznań ma głosować nad podobną ustawą... Jeśli chodzi o kominki w Krakowie, to są dozwolone ale pod warunkiem, że kominek nie jest źródłem ogrzewania i używany jest okazjonalnie. Tu jest artykuł o tym: http://budownictwopolskie.pl/artykul...e_wegiel_to_co

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Problemu jednak nie kumasz...Śrubę dociskają Ci od gazu....
    Ci co mają gaz i nie tylko. Poczciwe i niepoczciwe (Schroeder) EUpolitikiery nie widzą jak za odpowiednią kasę wszystko jest sterowane w jedynie słusznym kierunku

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    i uważane za barbarzystwo.
    A kto jest barbarzyńcą - my czy kanibale?
    My zabijamy dla "złota" lub samego faktu zabijania. Oni by jeść, czyli by przeżyć.

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubdab Zobacz post
    No tak Kraków jest specyficzny w tych sprawach, ale słyszałem że nie długo Poznań ma głosować nad podobną ustawą... Jeśli chodzi o kominki w Krakowie, to są dozwolone ale pod warunkiem, że kominek nie jest źródłem ogrzewania i używany jest okazjonalnie. Tu jest artykuł o tym: http://budownictwopolskie.pl/artykul...e_wegiel_to_co
    Posiadanie w domu kominka lub pieca na drewno = bezpieczeństwo energetyczne.
    Podczas gdy korzystamy z paliwa odnawialnego jakim jest drewno wspomagając np. system grzewczy oparty na gazie w oczywisty sposób stajemy się ECO. Korzystając z paliwa odnawialnego oszczędzamy paliwa nieodnawialne jak gaz, czy prąd, których wydobycie / wytworzenie niesie za sobą nieodwracalne skutki na całej kuli ziemskiej.
    Czytając ten artykuł można nawet przez chwilę uwierzyć, że kotły gazowe kondensacyjne są ekologiczne... są zasilane gazem, tylko żeby ten gaz dopłynął do naszego domu siecią, a później instalacją gazową trzeba go wyprodukować. Trzeba go wydobyć, przejść przez wszystkie procesy wytwórcze dochodzi jeszcze transport, a to nie ma nic wspólnego z ekologią. Trzeba po prostu nieodwracalnie zniszczyć setki, tysiące hektarów czynnych biologicznie i przyrodniczo obszarów naszego globu. Najbardziej szkodliwe i nie przyjazne środowisku pojazdy w Krakowie to tramwaje, a przecież są na prąd.
    ...

  15. #75
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Będziemy palić w kominkach, jak za komuny pędzono bimber, czy teraz pali się trawkę, nie ustawy, tylko prosta ekonomia powodują, że ludzie sięgają do palenia bele czym, jak naród zacznie zarabiać, to kogoś namówi, żeby wieczorem cioł opony do pieca, będzie kasa ludzie zapłacą za dostępną tanią/wygodną energię i pobawią się inaczej niż palenie śmiećmi w kominku/piecu, a i najważniejsze, nie ma śmieci, którymi można palić, są surowce wtórne, które nikt nie chce w prosty dostępny sposób skupić za cenę zawartej w nich energii i je zamienić na potrzebne paliwo, to po co wyrzucać, jak można z nich wyprodukować ciepło, a że śmierdzi i syf z komina -to nie mi, to tak samo obłudna odpowiedz jak zachowanie polityków wrzeszczący o ociepleniu/smogu i gnający z konferencji na konferencje najdroższymi samolotami i śpiących w najlepszych apartamentach - im jest dobrze w czasie tego gadania.

    Też uważam że palenie drewnem/biopaliwami to jedno z najczystszych odnawialnych źródeł, a nie podkradane zgromadzonej w ziemi milony lat energii
    Ostatnio edytowane przez BCS ; 28-12-2013 o 14:30

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frankai Zobacz post
    Ci co mają gaz i nie tylko. Poczciwe i niepoczciwe (Schroeder) EUpolitikiery nie widzą jak za odpowiednią kasę wszystko jest sterowane w jedynie słusznym kierunku
    Tiaa...
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akumulator
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-766
    Posty
    111

    Domyślnie

    Chyba jednak trzeba zrobić zwrot na kierunek palenia drewnem. Kraków dał się ponieść taktycznej Gry Putina i polecił zlikwidować wszystko czym ekologicznie można palić na rzecz GAZU z Rosji . I ciach zamieszanie na Ukrainie i można zwiększyć liczbę dochodu Rosji za sprzedany Gaz i jeszcze my za to zapłacimy zmieniając kotły na gazowe .

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    W centrum Krakowa należny zakazać palić czymkolwiek. Zarówno węglem, drewnem jak i gazem czy ropą. Podobnie nie powinny tam wjeżdżać pojazdy o innym napędzie niż elektryczny. Ogrzewanie powinno być rozwiązane za pomocą cieplików, które produkują energię w sporym oddaleniu od miejsca przeznaczenia albo na prąd.

  19. #79
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    heatbeat

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-141
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jako rodowity krakus mieszkajacy przez spory kawalek czasu w centrum Krakowa moge smialo napisac ze zakaz palenia weglem w to leczenie syfa pudrem. Najpierw urzednicy wydawali pozwolenia na budowe calych osiedli wysokich blokow w naturalnych kanalach wentylacji miasta - a teraz za ich glupote maja zaplacic obywatele.

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Masz jakieś dane na ten temat? Publikacje, polemiki etc?

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony