dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Nelskamp F10 czy Roben Monza

    Jak w temacie - która dachówka lepsza ?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem która lepsza ale stojąc przed takim wyborem zdecydowanie wybrał bym Nibrę, choćby ze względu na podwójny zamek i powierzchnię typu angoba szlachetna zamiast szkliwienia (podobno mniejsza podatność na pojawianie się pajęczynki na powłoce). No i jest made in Germany .

  3. #3

    Domyślnie

    ja też jestem za dachówką Nelskamp

  4. #4

    Domyślnie

    Stoje przed tym samym wyborem Roben monza czy cos innego ...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Z dachówek płaskich i reńskich, jakie oglądalem i miałem na placu budowy, Nelskamp wywarł na mnie najlepsze wrażenie.
    Jednak, z płaskiej finalnie zrezygnowałem, a reńska Nibra R10 nie była antracytowa, jak inne, tylko zachodziła w brąz i z żalem zrezygnowałem.

    Angoba Nelskampa była jednak najtrudniejsza do zarysowania
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6

    Domyślnie

    A czy komuś na glazurce MONZY czarnej tobago zrobiła się pajeczynka ?

  7. #7

    Domyślnie

    Tomekatomek ja też miałam taki sam dylemat .Najpierw wybierałam między Nelskampem F10 a Robenem Monza glazura , a potem ze względu na większą różnicę kosztów Nelskamp f10 a Tondach holenderka glazura.
    Ostatecznie wybrałam Nelskampa F10 i jest super.Mogę polecić
    Kup sobie po 1 sztuce, łatwiej porównywać .

  8. #8

    Domyślnie

    Zdecydowanie Nibra F10, bardzo ładna, dekarze sami potwierdzili, że twardsza od Robena. Jedyny minus to gąsiory, jakieś takie dziwne, trochę odstające, gąsior nie przylegał do kolejnego. Jak ktoś może to niech wrzuci zdjęcie, być może moje były trefne. Co mogę jeszcze powiedzieć? Mieszkam w Małopolsce, jest tylko jeden skład co miał Nibrę ale droga była, bardziej opłacało się kupić np.: na Dolnym Śląsku.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ANDLOW*
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-469
    Dzielnica
    OPŁAWIEC
    Posty
    11

    Domyślnie

    WITAJCIE.
    JEŚLI CHODZI O GĄSIORY W NELSKAMPIE TO SĄ DWA RODZAJE.UNIWERSALNY DO WIĘKSZOŚCI WZORÓW I TAKIE DO DACHÓWEK GDZIE ZAPOTRZEBOWANIE WYMUSZA MNIEJSZY WZÓR.-F 12,13,15.PO PROSTU WIĘKSZY GĄSIOR BĘDZIE ORDYNARNIE WYGLĄDAŁ PRZY MAŁEJ DACHÓWCE.JEŚLI CHODZI O PRZYLEGANIE GĄSIORA DO POPRZEDNIEGO TO W NELSKAMPIE NIE MA MIEJSCA WYZNACZONEGO DO JAKIEGO MOŻNA NASUNĄĆ JEDEN NA DRUGIEGO I STĄD ' SZCZELINKI 'PRZY SZERSZEJ CZĘŚCI.TWARDOŚĆ NELSKAMPA JEST NIESAMOWITA.JEST TO EFEKTEM OPATENTOWANEGO SYSTEMY ŚCISKANIA MASY GLINY W FORMACH-COŚ WYJĄTKOWEGO.EFEKT - IM TWARDSZA DACHÓWKA TYM MNIEJSZA NASIĄKLIWOŚĆ...POZOSTAJĘ DO DYSPOZYCJI -SŁUŻĘ POMOCĄ I WIEDZĄ.ŻADKO JESTEM NA MURATORZE WIĘC PROSZĘ PISAĆ BEZPOŚREDNIO NA [email protected] POZDRAWIAM

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ramsky2000

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał HANDLOWIEC Zobacz post
    .ŻADKO JESTEM NA MURATORZE WIĘC PROSZĘ PISAĆ BEZPOŚREDNIO NA [email protected] POZDRAWIAM
    może rzadko

  11. #11

    Domyślnie

    Jak wygląda jakość Nelskamp po tych 6 latach od tej dyskusji?
    Byłem nastawiony na Roben MonzaPlus, ale sprzedawca zachwala Nelskamp.

  12. #12

    Domyślnie

    Tutaj.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7792101

    Wpisz w wyszukiwarkę Nelskamp i mój nick, wyskoczy jeszcze parę wpisów.
    IMO dachówka rewelacyjna.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  13. #13

    Domyślnie

    Rozumiem, że masz F10? Napisz coś o wersji jaką masz.
    Może wrzucisz jakieś zdjęcia?

  14. #14

    Domyślnie

    Nelskamp F10, brązowa, angoba.

    Nie mam zdjęć, nie zrobię lepszych niż te dostępne w sieci (jak masz do mnie blisko - daj znać na priv - to sobie podjedziesz).
    Poza tym nie bardzo już mogę umieszczać zdjęcia mojego (prawie byłego) domu.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony