dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Wyliczenia energetyczne domu - prośba o pomoc

    Dostałem wyliczenia energetyczne dla domu. Czy możecie mi wyjaśnić , co znaczą poszczególne dane i czy jest źle, trochę źle czy może być?

    Zapotrzebowanie na energię pierwotną (EP): 80 kWh/m2rok
    Zapotrzebowanie na energię końcową (EK): 34,99 kWh/m2rok
    Roczne jednostkowe zapotrzebowanie na energię użytkową: 78,1 kWh/m2rok
    Roczne jednostkowe zapotrzebowanie na energię końcową: 41,3 kWh/m2rok
    Roczne jednostkowe zapotrzebowanie na energię pierwotną: 80 kWh/m2rok

    Który parametr decyduje o oszczędności domu lub nie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał JK2010 Zobacz post
    Dostałem wyliczenia energetyczne dla domu. Czy możecie mi wyjaśnić , co znaczą poszczególne dane i czy jest źle, trochę źle czy może być?

    Roczne jednostkowe zapotrzebowanie na energię końcową: 41,3 kWh/m2rok

    parametr decyduje o oszczędności
    To tyle, ale dziwię się bo powinieneś mieć objaśnienia wszystkich terminów - tak jest z każdym takim świadectwem -na końcu zaraz przed informacjami dodatkowymi
    U mnie ta wartość to EK 39,12
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	se.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	225694  
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 20-11-2013 o 18:18 Powód: wklejenie zdjęcia
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli EP czy EK czy inne?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał JK2010 Zobacz post
    Czyli EP czy EK czy inne?
    EK
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ep2.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	108,3 KB
ID:	225696  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    EK= 34,99 kWh/m2rok

    Jaki to wynik?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Bardzo dobry dom na dzisiejsze czasy energooszczędny
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał JK2010 Zobacz post
    Jaki to wynik?
    Znalazłem jeszcze taki podział:


    "Zgodnie z przyjętą klasyfikacją wyróżniamy:

    domy energooszczędne
    domy niskoenergetyczne
    domy pasywne
    domy zeroenergetyczne

    W istniejących starszych budynkach mieszkalnych w naszych warunkach, zużycie energii wynosi 145-195 kWh/m2 na rok.

    Nowy budynek w technologii tradycyjnej, spełniający wymagania aktualnie obowiązujących norm zużywa w przybliżeniu 100 kWh/m2 na rok.

    Zapotrzebowanie budynku energooszczędnego wynosi 50-70 kWh/m2 w ciągu roku.

    Domy o rocznym zapotrzebowaniu 15-50 kWh/m2 to domy niskoenergetyczne.

    Budynki o jeszcze wyższej ochronie cieplnej zalicza się do pasywnych. Aby ogrzać taki budynek wystarczy zaledwie 5-15 kWh/m2 na rok. Charakteryzują się brakiem konwencjonalnych źródeł energii, wykorzystuje się tam wyłącznie energię odnawialną. Całkowite zapotrzebowanie na energię jest osiem-dziesięć razy mniejsze niż w domu tradycyjnym.

    Obecnie podejmuje się próby konstruowania domów, które nie pobierają energii ze źródeł zewnętrznych, poza odnawialnymi np. energia z promieniowania słonecznego, wiatru. Domy zeroenergetyczne są całkowicie samowystarczalne pod względem zapotrzebowania na energię. W tych (jak dotąd) eksperymentalnych domach w ogóle nie korzysta się z konwencjonalnych źródeł energii do ogrzewania czy do oświetlenia, a nawet do zasilania sprzętu AGD znajdującego się w tym budynku."


    Więc możesz się wpasować dość nisko z zużyciu energii a co za tym idzie kosztów ponoszonych na ten cel
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli jednak warto słuchać dobrych rad (też od forumowiczów). Wielkie dzięki za wyjaśnienia. Kierownik budowy powiedział, że certyfikat energetyczny to tylko taki papier, jeden z wielu do odebrania budynku. I żeby się nie przejmować, bo można różne rzeczy nagiąć itp. Człowiek , który mi to robił stwierdził tylko, że nie musiał nic naginać i że dom spełnia normy. Certyfikat odbierała żona i nie dopytała co i jak. Oby potwierdziło się to w praktyce.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rakgrzech

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    130

    Domyślnie

    Oczywiście że to tylko papier. Ok Niesie jakąś informację.
    Taki certyfikat teoretycznie można zrobić jeszcze przed budową domu.

    Były robione pomiary?

    On mówi tylko tyle, że jeśli byś zrobił wszystko dobrze,producenci nie kłamali by w swoich prospektach to byś miał taki dom.
    I tak nie wiadomo co wybudowałeś i jakie są koszty energetyczne tego domu. To wyjdzie dopiero podczas użytkowania.

  10. #10

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak piszesz. Przynajmniej założenia miałem dobre. Reszta wyjdzie w użytkowaniu.

  11. #11
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał JK2010 Zobacz post
    Kierownik budowy powiedział, że certyfikat energetyczny to tylko taki papier, jeden z wielu do odebrania budynku.
    Nie tylko dodatkowy papier ale i bezczelnie nałożony podatek przez Państwo na i tak już gnębionego inwestora. Powinien być DOBROWOLNY a nie obowiązkowy!! Jeśli by komuś zależało, np. przy kupnie budynku na rynku wtórnym lub od developera - proszę bardzo, niech kupujący żąda od sprzedającego!! Wymóg nałożony przez Państwo na każdego, to jak już wyżej napisałem - bezczelność, gdyż to nie Państwo buduje mi dom, tylko ja sam za własne pieniądze!! Z moich (naszych) pieniędzy będą też finansowane w przyszłości koszty zużycia energii w naszych domach! Przecież Państwo nie dołoży nam ani złotówki Reasumując - nadal grzęźniemy w głębokim socjalizmie - Państwo wie lepiej, co dla nas najlepsze (tyle, że nie Ono za to płaci)
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 24-11-2013 o 10:54

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rakgrzech

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    130

    Domyślnie

    Moim zdanie to kupujący powinien zamawiać sobie taki certyfikat.
    Czy kupując samochód używany wierzysz w zapewnienia sprzedawcy i pieczątce w dowodzie rejestracyjnym?
    Wszystko co podaje sprzedawca , może być spreparowane, podrasowane, przemilczane.
    Dlatego to na kupującym spoczywa obowiązek sprawdzenia kupowanej rzeczy.

    Popieram JTD -kolejny bezczelny podatek.

  13. #13
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał rakgrzech Zobacz post
    Moim zdanie to kupujący powinien zamawiać sobie taki certyfikat.
    Pewnie masz tu rację. Biorąc pod uwagę przytoczone przeze mnie powyżej argumenty poszukiwałem nie tyle rzetelnego wykonawcy takiego certyfikatu, co najtańszego. I udało mi się znaleźć takiego za 80,- PLN.
    A czy mój "certyfikat' jest rzetelny? Obiektywnie rzecz biorąc mam to w d...ie
    Efekt końcowy jest więc taki, że uszczęśliwiając nas na siłę nasi (pożal się Boże) "prawodawcy" udupiają każdy (z pozoru) zbożny pomysł.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 26-11-2013 o 00:16

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Pewnie masz tu rację. Biorąc pod uwagę przytoczone przeze mnie powyżej argumenty poszukiwałem nie tyle rzetelnego wykonawcy takiego certyfikatu, co najtańszego. I udało mi się znaleźć takiego za 80,- PLN.
    A czy mój "certyfikat' jest rzetelny? Obiektywnie rzecz biorąc mam to w d...ie
    Efekt końcowy jest więc taki, że uszczęśliwiając nas na siłę nasi (pożal się Boże) "prawodawcy" udupiają każdy (z pozoru) zbożny pomysł.
    Pozdrawiam
    No i masz rację twój certyfikat nie jest rzetelny, bo byc nie moze. Tu akurat cena jest dobrym wyznacznikiem, choc nie do konca. Co do koniecznosci posiadania swiadectwa to jest to pomysł chybiony bo najwazniejsze jest wykonanie ozc w trakcie uzgadniania załozen projektowych albo w trakcie budowy aby prawidłowo zaporjektowac system grzewczy łacznie z doborem mocy zródła grzewczego i kosztów ogrzewania i przygotowania cwu. Swiadectwo jest na samym koncu i jest wynikiem wczesniejszych obliczeń i ostatecznego przyjecia systemu grzewczego. Ale jak to w zyciu bywa pozorne oszczednosci nie okazuja sie wczale oszczednosciami.

  15. #15
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    No i masz rację twój certyfikat nie jest rzetelny, bo byc nie moze.
    Zaraz, zaraz! Wcale tego nie napisałem, że NIE JEST rzetelny, bo może i jest, tylko że mnie to (delikatnie mówiąc) zupełnie NIE INTERESUJE !!

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Zaraz, zaraz! Wcale tego nie napisałem, że NIE JEST rzetelny, bo może i jest, tylko że mnie to (delikatnie mówiąc) zupełnie NIE INTERESUJE !!
    Nie jest, za tę kwotę byc nie moze. Wynik jest wziety z przysłowiowego sufitu a napisany na kolanie.

  17. #17
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Rozumiem - piszesz jak byś sam te "świadectwa" produkował i bronisz "branży".
    Jak widać jednak są (możliwe, że początkujący), którzy takie ceny stosują "na starcie".

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Rozumiem - piszesz jak byś sam te "świadectwa" produkował i bronisz "branży".
    Jak widać jednak są (możliwe, że początkujący), którzy takie ceny stosują "na starcie".
    I owszem czasami ale raczej rzadko je produkuje, ale nigdy w sposób opisany powyżej. Jezeli mówisz o cenach daumpingowych mozliwe ze niektórzy je stosują. Branzy nie bronię ale przedstawiam rzeczywistość.

  19. #19
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    przedstawiam rzeczywistość.
    Ja także

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    co do ŚE za 80+pln, to zgadzam się ze zdaniem asolt'a

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony