dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jakubek198

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    2

    Domyślnie Proszę o jakąś poradę dotyczącą sufitu z g/k

    Witam,
    Proszę o jakąś poradę jak to poprawić, podjąłem się, że to skończę i jakoś to poprawię ale jakoś brakuje mi pomysłu.
    Chodzi mi głównie o to jak to wyprostować.
    Pozdrawiam, i czekam na jakąś odpowiedź w załączniku zamieszczam zdjęcie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20131120_22_36_09_Pro.jpg
Wyświetleń:	817
Rozmiar:	104,7 KB
ID:	225753  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Hej,
    Na tym zdjęciu bardzo słabo widać! Płyta jest pokrzywiona? Czy szpachlowanie spierdzielone? Bo, że coś jest nie tak to faktycznie widać

    Aa i jak duża powierzchnia do naprawy? To co widać czy więcej?
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jakubek198

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    płyta krzywo wycięta i już pospoinowana uniflotem i na to gips. Chodzi, że ta krawędź łącząca skos z sufitem jest krzywa tak jak na zdjęciu. Nie mam pojęcia co z tym zrobioć a dziś muszę coś zacząć działać z tym

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Jeśli jest już gips to spróbuj wyszlifować tak aby nabrało pożądanego kształtu. Jak masz to użyj poziomicy laserowej, żeby pokazywała ci linię prostą. Ja bym od tego zaczął, a jak by się nie udało to zrywasz i od nowa bo dalsze szpachlowanie takiej krzywizny raczej nie poprawi sytuacji, tym bardziej, że jak mniemam mistrzem szpachlarskim nie jesteś
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubek198 Zobacz post
    płyta krzywo wycięta i już pospoinowana uniflotem i na to gips. Chodzi, że ta krawędź łącząca skos z sufitem jest krzywa tak jak na zdjęciu. Nie mam pojęcia co z tym zrobioć a dziś muszę coś zacząć działać z tym
    Przyłóż łatę alu czy poziomicę i zaznacz z jednej a potem z drugiej strony miejsca gdzie najbardziej jest krzywo, potem wytnij trochę gipsu z każdej strony by się linia częściowo wyrównała, potem wklej na łączenie odpowiednio rozgięty kątownik aluminiowy , da on równą linię łączenia , boki rozciągnij na szerokość min 20,30 cm by wyrównać optycznie schodzące sie płaszczyzny, wszystko gruntować i po osadzeniu katownika wtopić siatkę i będzie gitara.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Panowie którzy Ci to robili nigdy już się nie dowiedzą jak przenieść skos, bo wyznaczali drugą stronę skosu od więźby . . . a co widać na załączonym obrazku nie jest zgodne ze sztuką wrrrr :/ To połączenie/linia ma wyjść z profili a to że pewnie tam nie ma profili (na łączeniu skos/sufit) to robili jak na załączonym obrazku. Wybacz jak dla mnie idzie to delikatnie wyrównać, ale pięknej linii z tego nie zrobisz . . .

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Może goldbandem? Ale tak na 3 palce grubo... tak to jest poprawiać po innych. Ani zarobku na tym ani jakości.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony