dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bldy

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    slask
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    3

    Domyślnie skrobanie pytanko laika

    Witam,
    za pare dni wchodzi fachowiec na robienie gipsowki, wzialem sie za przygotowanie pokoju ,lecz po zerwaniu tapet mym ocza ukazal sie taki widok(zalacznik), wiem ze musze zeskrobac farbe ale da sie to zrobic tylko tak jak na foto , i pytanko skrobac tak calosc czy to dobre podloze pod gips??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00046.jpg
Wyświetleń:	431
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	209667  

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    halek

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    53

    Domyślnie

    Pytanko, czy ta żółta farba trzyma się mocno? Bo jeśli tak, ja bym ją unigruntem wzmocnił. W przeciwnym wypadku czeka Cię sporo skrobania. Ciekaw jestem, jakie będą opinie innych, ponieważ nie jestem fachowcem, a jedynie majsterkowiczem

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bldy

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    slask
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    wlasnie w niektorych miejcach trzyma sie mocnie tak to odpada jak na foto i niewiem czy skrobac do takiego tynku calosc

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jak pisze halek; jeśli ta żółta farba nie jest olejną) i trzyma się mocno to też ograniczyłbym się do gruntu. Tyle, że poszedłbym w stronę nie gruntu standardowego tylko głęboko penetrującego. W marketach do 10 PLN/litr.
    Jeżeli nie to kiedyż znalazłem lepszą metodę niż pracochłonne skrobanie. Użyłem do tego mianowicie szlifierki oscylacyjnej podłączonej do odkurzacza. W tarczy ściernej są otwory, przez które powietrze jest zasysane i kierowane do rurki wyrzutowej. Podłączony do niej dodatkowo odkurzacz powoduje, że już na bank nic nie będzie pylić na zewnątrz. Zrobiłem tak całą kuchnię bez zasłaniania mebli żadną folią. Rurę odkurzacza można po prostu dostawić do wylotu ze szlifierki i obandażować połączenie szarą, zbrojoną taśmą klejącą.

  5. #5

    Domyślnie

    FlashBack
    A cóż Cię tak ubawiło?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony