dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1277 z 1568
Pokaż wyniki od 25.521 do 25.540 z 31350
  1. #25521
    Banned
    FSOPOLONEZ

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    64-520
    Posty
    9

    Domyślnie

    Świąteczny nastrój zalewa wszystkich dobrocią, tak btw

  2. #25522
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    30

    Domyślnie

    Dziękuję za Wasze opinie.

    U mnie również decyzja podjęta. Po drodze analizowaliśmy również ofertę Vetrex i szczerze mówiąc mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia Ostatecznie wybraliśmy Oknopol.

    Okna miały najlepsze parametry dla wsp. przenikania ciepła. Na podstawie http://oknotest.pl/poradnik-okienny-...pla_w_praktyce obliczyłem różnice strat ciepła podanych ofert i przykładowo dla oferty Oknopolu i Yest wyszło ponad 1300kWh na korzyść Oknopol!

    W Oknopolu zaproponowano nam w cenie również poszerzenia na całkowitej wysokości(22cm) dla okien balkonowych, przygotowanie otworów okiennych (wyrównanie i tynkowanie itp).

    Jedyna rzeczą nad którą się teraz zastanawiam jest montaż. Montaż na rozprężnych taśmach mulitfunkcyjnych + ciepłe parapety ( + wysunięcie 2cm w warstwę ocieplenia) jest droższy od warstwowego z pianką o 1500zł. Suma obwodów okien to ~90m. Generalnie czytając inne tematy na forum widze, że opinie są podzielone. Warto?

  3. #25523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No jakby to nakręcili pod koniec firmowej imprezki to luz byłby większy. A tak.. daję "tylko" plusa

  4. #25524

    Domyślnie

    Hehhe no właśnie chyba ich zalewa ale krew, że muszą na trzeźwo to dzieło śpiewać. Pewnie o wiele wiarygodniej by to wyglądało po jednym grzańcu, szczególnie wers : "zawsze miły i wesoły u nas w firmie szef "...

    PS, pani mikołaj na początku niezła

  5. #25525

    Domyślnie

    Zostaje jeszcze kwestia jak chcą wysunąć te ciepłe parapety 2 cm poza mur, gdyż one muszą być całą swoją powierzchnią oparte na murze

  6. #25526
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vistor

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-964
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam

    Dwóch dobrych producentów, choć i skrajność w produktach lekka jeżeli chodzi o parametry choć nim należało by się przyjrzeć najbardziej. Poproś o współczynniki przenikania poszczególnych okien i porównaj.
    A dlaczego decyzja ma być podjęta na wczoraj ( syndrom nagonki vatowej ?)
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA. APELUJĘ O PRZECZYTANIE REGULAMINU.

  7. #25527
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ASŁAN
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Walga
    Kod pocztowy
    41-002
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jaja sobie robią z ludzi już na całego albo im ktoś klamke z tyłu przytyka do pleców. Taki kapitalizm. Albo śpiewasz albo ktoś zaśpiewa nad Twoim grobem loool

  8. #25528
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adi1973

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-573
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam Jestem na etapie wyboru okien o wym 1500x1500 i 1700x1500 jednotaflowe Wiem że to maxymalne wymiary, ale dom w WM i otwierane będą może kilka razy w roku do umycia . Jakiej firmy wybrać i czy takie okna niebędą sprawiać problemu.

  9. #25529
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Matlub

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-046
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi1973 Zobacz post
    Witam Jestem na etapie wyboru okien o wym 1500x1500 i 1700x1500 jednotaflowe Wiem że to maxymalne wymiary, ale dom w WM i otwierane będą może kilka razy w roku do umycia . Jakiej firmy wybrać i czy takie okna niebędą sprawiać problemu.
    co dookna 1500x1500 to mysle że większość firm powinna to zrobić i jeżeli będzie dobrze zamontowane to będzie działało, ale jeśli chodzi o okno 1700x1500 to przy pvc możesz mieć duże problemy większość firm zapewne odmówi wykonania tego w jednym skrzydle więc proponuje się zastanowić

    a tak na marginesie jakie pakiety szybowe planujesz??

  10. #25530

    Domyślnie

    Zastanawiam się kiedy zacznie uruchamiać się w Inwestorach choć minimum wiedzy z lat szkolnych.
    Takie skrzydło ważyć będzie z 130-150 kilo i ciekawe jak długo wytrzymają jego ruch górne zawiasy.
    A tak rozrysować sobie wektory sił jakie działają na zawiasy i chyba wszystko będzie jasne.
    Po jaką cholerę ryzykować ?

  11. #25531

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    Zastanawiam się kiedy zacznie uruchamiać się w Inwestorach choć minimum wiedzy z lat szkolnych.
    Takie skrzydło ważyć będzie z 130-150 kilo i ciekawe jak długo wytrzymają jego ruch górne zawiasy.
    A tak rozrysować sobie wektory sił jakie działają na zawiasy i chyba wszystko będzie jasne.
    Po jaką cholerę ryzykować ?
    Ej tam, marudzisz. Kilka razy musiałem się napocić żeby wytłumaczyć że jednoskrzydłowe np. 2400x900 jest niewykonalne jako rozwierne czy RU. Napocić bo jakoś dotrzeć nie mogło. Wrodzony takt nie pozwala mi komentować

  12. #25532

    Domyślnie

    ha ha ha jasne, marudzę i wiesz co? to naprawdę poraża, jaki coraz bardziej debilny i niedouczony staję Naród

  13. #25533
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Winiek

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Co myślicie na temat okien pasywnych?.Mam spory dom i dużą powierzchnię przeszkloną.Zależy mi na oknach ktore będą zmniejszać utratę ciepła.Interesuja mnie firma Internorm.Produkują oni okna do domów pasywnych.Słyszałem sporo pozytywnych opinii o tej firmie.Widziałem zamontowane okna wyglądają świetnie,bardzo nowoczesne.

  14. #25534

    Domyślnie

    Cytat Napisał Winiek Zobacz post
    Co myślicie na temat okien pasywnych?... .
    jak to co? Ładne są

  15. #25535
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wybaczcie, ale cały ten Intercoś tam na psy schodzi. Nowy szef? Nowa kampania marketingu szeptanego?

  16. #25536
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Winiek Zobacz post
    .Interesuja mnie firma Internorm.[...].Widziałem zamontowane okna wyglądają świetnie,bardzo nowoczesne.
    O! A gdzie je widziałeś? To były okna PVC, czy drewniane?
    PRO QUALITY

  17. #25537

    Domyślnie

    Cytat Napisał Winiek Zobacz post
    Co myślicie na temat okien pasywnych?.
    przyjrzyj się oknom Adamsa z serii pasywnych . ja polecam klient u którego montowaliśmy robił termowizje tych okien po wstawieniu i jest wszystko ok

  18. #25538

    Domyślnie

    naprawdę to już FM robi się totalnym śmietnikiem.
    Tu Intercośtam się reklamuje,
    Tu kolejny wykonawca coś chrzani o swoim montażu, z porad powoli bagno zostaje.
    Admin powinien dokładniej studiować tu wpisy i takich wywalać na zbity pysk
    Człowiek chce coś znaleźć to najpierw kilka stron durnych dyskusji o d.. Maryny przerzucić musi i reklam szeptanych

  19. #25539

    Domyślnie

    a co ci tu nie pasuje temat postu jest jasny jakie okna polecacie jak chcesz o czymś innym porozmawiać to załóż nowy post

  20. #25540
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adi1973

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-573
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matlub Zobacz post
    co dookna 1500x1500 to mysle że większość firm powinna to zrobić i jeżeli będzie dobrze zamontowane to będzie działało, ale jeśli chodzi o okno 1700x1500 to przy pvc możesz mieć duże problemy większość firm zapewne odmówi wykonania tego w jednym skrzydle więc proponuje się zastanowić

    a tak na marginesie jakie pakiety szybowe planujesz??
    Pakiet 3 szybowe. Okna te będą otwierany 3 razy w roku do umycia. Dostalem też ofertę na okno o wymiarze URP 1380x2000 na profilu KBE Energy LIne 88 mm okucia Roto zawiasy wzmocnione. Jak dostalem ofertę to są chyba do wykonania i nie przez firmę kogicik. Co wy na to

Strona 1277 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony