Witam,

Mam taki dylemat, otóż w domu, do którego mam zamiar się przeprowadzić zamontowano ww system rolet. Na oko wyglądają jak BeClever, ale pewności nie mam, to było montowane jakieś 10 lat temu, w każdym razie system wygląd bardzo podobnie. Rewizja jest przewidziana od spodu (od wew domu), a całość razem z oknem licuje z zew. częścią muru. Dom jest jeszcze w stanie surowym bez ocieplenia, a mur jest z pustaków 29cm.

Ponieważ chciałbym ten dom jak najbardziej ocieplić i uszczelnić zastanawiam się czy takie rolety mają w tym wypadku sens i czy można coś wykombinować z tego co jest. Planowałem także wysunąć okna poza obrys muru do warstwy ocieplenia, stąd dałoby się dołożyć parę cm dobrej izolacji od strony domu. Pozostaje kwestia rewizji, czy tam nie będą duże straty? Przyznam że system jest jakoś słabo pomyślany, nie po to montuje się szczelne okna, żeby potem robić nad nimi obejście do wewnątrz .

Zastanawiałem się czy by może nie obrócić tych rolet i nie zamontować jak Integro, ale nie wiem czy to się da. Tak czy siak, może ktoś stanął już przed podobnym problemem i znalazł jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam.