dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Polaczki

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    6

    Domyślnie Dach wielospadowy - jak zadaszyć taras ???

    Witam.
    Będziemy (ja i mąż) budować dom z dachem wielospadowym. Problem polega w tym, że od strony południowo-wschodniej będzie taras, który chcemy zadaszyć koniecznie. Jednak architekt adaptujący odradza, bo twierdzi, że daszek nad tarasem będzie przełużeniem kosza dachowego tylko oczywiście pod innym kątem i to nie będzie pięknie wyglądało Architekt radzi pergolę z poliwęglanem i w przyszłości z jakimiś bluszczykami.
    Ja poliwęglanu nie lubię, bluszczu nad głową i różnych żyjątek spadających do herbaty też raczej nie, chcę się uprzeć przy dachu.
    Pytanie: czy takie zadaszenie faktycznie jest nieciekawe, czy technicznie dla wykonawcy (załóżmy, że dobry fachowiec) jest zmorą i czy wiąże się poza wątpliwą estetyką, z poważniejszym ryzykiem praktycznym???
    Pozdrawiam.
    Postaram się wkleić rzut więźby (prawa część budynku, ta ze strzałką, będzie jeszcze wydłużona o ok. 1m w prawo, w ten sposób powstanie taras ok. 3m x 6m.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras..jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	13064  

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Witam,
    Poproszę wyraźniejszy projekt na maila rzuty i przekroje [email protected]

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Technicznie nie powinno być problemu. Dach nad tarasem będzie pewnie wypłaszczony , więc radziłbym pokryć go papą termo . Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Polaczki

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję pięknie za odpowiedzi i czekam na jeszcze
    Gdzieś tam widziałam podobny kształt dachu i radzono inwestorowi na pokrycie karpiówkę. Czemu? Czy inna dachówa nie nadaje się na taki kształt dachu ?(pytam tak po prostu, karpiówka - śliczna rzecz).
    Pozdrowionka z Kurpiów

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Polaczki

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    A przepraszam bardzo. Już nie pytam o karpiówkę, bo poczytawszy i wiem. W projekcie mam dachówkę, więc kombinacji nie będzie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie ma żadnych problemów technicznych, mogą wystąpić tylko estetyczne. Połać dachu można przedłużyć w tej samej płaszczyźnie o ile nie przesłoni za bardzo okien lub odgiąć. Z koszem nie wystąpią żądne problemy. Krycie tego daszku bez względu na jego kont należy kontynuować tym samym materiałem co cały dach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Andrzej , pójdziesz do kąta za błędy. Jak będzie płasko to nie można pokryć dachówką. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #8

    Domyślnie

    Ja bym zrobił tak jak proponuje Andrzej; przedłużyć okap dachu nad tarasem zmniejszając jego kąt nachylenia. Z koszem nie będzie zadnych problemów. Okapy podeprzeć na np ładnie zrobionych słupach drewnianych z zastrzałami i mamy ekstra zadaszony taras.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Mistrzu Janie kłania się krycie wstępne! Do tego uszczelnienie kontrłat i może być minimalny kąt aby tylko woda się nie cofała. 11* kryłem nawet karpiówką. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Jestem zdecydowanym przeciwnikiem czegoś takiego. Jak ma być np. 30% spadku to tak trzeba robić , inaczej kłopoty. Nieraz mnie proszą o coś takiego. Odradzam a gdy nie skutkuje to robię ale bez gwarancji. Wiadomo krycie wstępne dobrze zrobione wytrzyma > 5 lat , ale co dalej?
    Po mnie nie ma poprawek

  11. #11

    Domyślnie

    Z rysunku wynika że kąt nachylenia ma ok. 30-35 st. Dach na zdjęciu poniżej ma 27 st. Spokojnie można przełamać dach na zakończeniu okapu do 22-25 st.
    Okap ze zdjęcia wprawdzie tego załamania nie ma bo też i nie było potrzeby go robić gdyż wysokość od poziomu tarasu do okapu to 225 cm ale w przypadku dachu o który chodzi może to nawet bardzo ładnie wyglądać.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06690.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	33,0 KB
ID:	13211  
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    .... Wiadomo krycie wstępne dobrze zrobione wytrzyma > 5 lat , ale co dalej?
    Równie dobrze można napisać, że krycie wstępne wytrzyma >30 lat i co dalej? A może 50 lat? Dachówka wytrzyma ~100 lat i co dalej? To oczywiste remont. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Polaczki

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    O, matko kochana ! Jeszcze nie zbudowałam, a już mam remontować Nie miała baba kłopotu, to się tarasu zachciało.
    Dach wielospadowy, nachylenie połaci: 35 st.
    Wysokość budynku: 7,09 m. Wys. pom. wewnątrz: 2,65m (jeśli to w czymś pomoże).
    Pozdrawiam serdecznie
    A właściwie do podaję resztę, może to też ważne? Laik jestem kompletny przecież.
    "Konstrukcję dachu wraz z ociepleniem przewiduje się pokryć dachówką cementową typu Frankfurter. Opierzenia dachu z blachy stalowej ocynkowanej grub. 0,55 mm, powlekanej."

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomek 22

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    7

    Domyślnie Dach nad tarasem z drewna klejonego

    Cytat Napisał Polaczki Zobacz post
    O, matko kochana ! Jeszcze nie zbudowałam, a już mam remontować Nie miała baba kłopotu, to się tarasu zachciało.
    Dach wielospadowy, nachylenie połaci: 35 st.
    Wysokość budynku: 7,09 m. Wys. pom. wewnątrz: 2,65m (jeśli to w czymś pomoże).
    Pozdrawiam serdecznie
    A właściwie do podaję resztę, może to też ważne? Laik jestem kompletny przecież.
    "Konstrukcję dachu wraz z ociepleniem przewiduje się pokryć dachówką cementową typu Frankfurter. Opierzenia dachu z blachy stalowej ocynkowanej grub. 0,55 mm, powlekanej."
    czy zastanawiała się Pani nad zadaszeniem tarasu na konstrukcji z drewna klejonego i pokryciem z poliweglanu litego? Kształt daszku nad tarasem można wykonać na wiele sposobów np. na belce nośnej eska, prostej lub łukowej. Instalacja takiego zadaszenia jest szybka i nie wymaga "remontów i przebudowy" .Poniżej kilka zdjęć ze strony producenta zadaszeń firmy Carport Planet http://www.carportplanet.pl/
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	daszek zadaszenie tarasu eska carport planet dach nad tarasem.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	227103   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fastlock uni carport zadaszenie tarasu tarasowe.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	227107   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowoczesne zadaszenia tarasów daszek nad tarasem dach tarasowe.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	48,2 KB
ID:	227108   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drewniane zadaszenie tarasu zadaszenia tarasów poznań (5).jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	53,3 KB
ID:	227109   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zadaszenie tarasu zadaszenia tarasów Sochaczew (4).jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	50,1 KB
ID:	227110  


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony