dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 28
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 557
  1. #21

    Domyślnie

    tom,
    jeżdżę dieslem
    a kick down to fajna sprawa
    pomyślę więc o Tobie
    pozdrawiam
    iza

  2. #22

    Domyślnie

    ja mam zadanie do fizyko-matematyków
    jakie to przyspieszenie : ile sek do 100km/h

    pokonanie 420 m od startu w 16-17 sekund???

    kto to policzy?
    matematycy do boju ...

  3. #23

    Domyślnie

    Witam
    Padło tu stwierdzenie, że aby być miłośnikiem - nie trzeba być praktykiem. Więc ja równiez się melduję w klubie 4x4. Miłośnikiem jestem na dwa sposoby:
    1) czekam kiedy będzie mnie stać na osobówkę 4x4 (takie quattro np - eh). Sporo jeżdżę drogami "przedostatniej klasy odśnieżania". I już raz przy oblodzonej takiej drodze, zakończyłem podróż w rowie (mimo, że jechałem tylko ok.40km/h). Mam nadzieję że takie quattro bardziej by mnie wsparło w podróżach.
    2) z racji zamiłowań (ogromnych) mojej żony do koni - dom budujemy w szczerym polu - z dojazdem (na szczęścia tylko 0,5 km) drogą hmm - no polną po prostu. Na razie nasze "terenowe" seicento radzi sobie z tym tematem, ale ta droga zimą jest chyba poza jego zasięgiem.
    Dlatego rozglądam się za jakąś tanią terenówką (uaz, niva, lub małe suzuki). Marzeniem żony jest iluś letnia Toyota Hilux (z podwójną kabiną) - ładne marzenie.

    Czy ktoś zna z praktyki, czy taką terenówkę można skutecznie wykorzystac do różnych prac np. jako pług do odśnieżania (zamiast traktora)?
    pozdr Mariusz

  4. #24

    Domyślnie

    Skoro odezwali sie miłośnicy to i ja dopisze sie ze swoim rezbebeszonym UAZ-em. Z Suv-wów 4x4 to najbardziej podoba mi się subaru forester a z tych szybszych 4x4 to Dodge Stealth (zajefajna furka).
    Pozdrawiam wszystkich miłośników i jednocześnie apeluje o opamiętanie do tych co to wykorzystuja swoje terenowe auta do wzbijania kurzu i rozchlapywania błota na poboczach zakorkowanych dróg.

  5. #25

    Domyślnie

    Witaj gtca,
    jestesmy w podobnej sytuacji
    Ja rowniez mam do przejazdu zima okolo kilometra drogi polnej. Zawiewa to zima ojej jak predko.
    A wiec rozgladam sie za terenowka.
    Mysle o Nissanie Terrano - nie rozwazales takiego wariantu?
    Jest nie na duzo drozsze niz Niwka.
    A mysle, ze bardziej niezawadne autko.

    Pozdrawiam
    kaKa

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Nie mogłem czekać do zimy i kupiłem Pandę 2x4.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  7. #27

    Domyślnie

    KaKa - ja ten temat dopiero zaczynam. Nad Terrano nie myslałem, ale zwrócę uwage - dzięki. Żyłem w przeświadczeniu że UAZ i Niva to najtańsze rozwiązania - dalej długo nic.
    Jeśli kupowac to teraz, gdzies z zachodu - cos juz "grzebią" przy akcyzie na sprowadzane second-handy więc eldorado sie pewnie wkrótce skończy. Ale na taki zakup trzeba troche kasy wysupłać a my jesteśmy w stanie surowym otwartym. Choć gdyby sie pojawiła jakaś okazja - kto wie.
    Jakiś czas temu miałem okazje jeździć Nissanem Pathfinderem - też fajne autko - w Polsce raczej mało popularne.
    Na razie rzeczywiście zostaje seicento 2x4 (plus telefon do znajomego rolnika z ciągnikiem w krytycznych sytuacjach)
    pozdr Mariusz

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    Nie wiem czy mogę zwać się miłośnikiem, ale praktykiem i owszem. Mąż marzył o Terrano II i w zeszłym roku spełnił swoje marzenie. Ze względu na koszty obiekt westchnień nie jest zbyt młody za to prezentuje się rewelacyjnie. Gorzej z eksploatacją!!! Żre benzyny za trzy, a na gazie jest "mułowate". O części używane b.trudno, nowe b.drogie. Ale z drugiej strony to jak na taki przebieg i lata, to i tak trzyma się nieźle.
    Jednym słowem poza wyglądem i możliwością jazdy na skróty przez lasy i polne ścieżki, to nie ma za bardzo zalet. Ale gdyby było nowe i diesel to już inna piosenka...

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam w klubie. Kto wydaje legitki?
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  11. #31

    Domyślnie

    a mogę ja????
    ale zarząd musimy stworzyć, koniecznie..
    pozdrawiam wszystkch Klubowiczów

    Bio kupiłeś już tego allroad'a???

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Izo.
    Podaj adres gdzie mam wysłać fotkę do tej legitymacji. A z drugiej strony co to za pytanie: a mogę ja? Jakby nie patrzeć jesteś przecież prezesem , a może lepiej zabrzmi Panią Prezes.
    Tak. Mam allrada Subaru.
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  13. #33

    Domyślnie

    hej, hej, zdecyduj się allroada czy subaru ???
    adres ten co zwykle

    pozdrawiam Cię serdecznie

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Hej hej Pani Prezes! Allroad, Allrad to przecież określenie napędu 4x4. Na mojej Subarynce pisze nawet na klapie tylnej: Subaru Allrad. Może jest marka samochodu o nazwie Allroad o której nie wiem.

    Kurde. Pierwszy dzień w klubie i już ścięcie z Panią Prezes

    Mimo wszystko pozdrawiam najserdeczniej jak potrafię
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  15. #35

    Domyślnie

    Bio,
    GRATULUJĘ Z CAŁEGO SERCA
    pisałeś kiedyś że zastanawiasz się nad audiolą allroadem, stąd moje dociekania
    napisz coś więcej o swojej subarynce, plizzzzzzz

    no...to teraz chyba wpadniemy do Ciebie naszym evo VIII i może urządzimy mały rajd...?
    co Ty na to?

    pozdrawiam serdecznie

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Rajd z odcinkami specjalnymi? Czemu nie

    A co tutaj pisać. Samochód tak jak koń każdy podobny. Lać paliwo w Orlenie i jazda A po jeŸdzie oglšdać na kanale co się urwało, co tylko zgięło i radocha z myœli o następnej ostrej jeŸdzie.
    A tak na poważnie to wrzesień odpada, ale w paŸdzierniku i następnych miesišcach jestem do usług.
    Pozdrowionka
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  17. #37

    Domyślnie

    ło matko, Bio, tylko nie pisz że masz forestera -) To moje czterokołowe marzenie - oczywiście jak już zbuduję chate i zezłomuje obecy park maszyn (a może oddam do muzeum- w końcu kto wie za ile lat zbuduję chatę)
    Pozdrawiam z mojego "oszczędnie" napędzanego auta.







    Może ktoś chce kupić Uaza z blacharka do roboty.

  18. #38

    Domyślnie

    witam,
    ja od jakiegoś czasu choruję na Jeepa Cherokee 4.0 L, albo Toyotę 4Runner V6 3.0, na razie marzenia przegrywają z rzeczywistością, ale co tam, może niedługo..., żeby tylko nie ta paskudna akcyza

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Swego czasu, przy każdej wizycie w garażu, widziałem oczyma wyobrażni na kanale jakiegoś jeepowatego. Jednak po kilku przejażdżkach starszymi typami jeepów doszedłem do wniosku, że nadają się raczej do jazdy terenowej. Te o komforcie zwykłego samochodu osobowego są niesamowicie drogie. Dlatego postanowiłem połączyć typowy samochód osobowy z terenowym. Komfort jazdy wspaniały, a jest świadomość, że można wjechać tam gdzie zwykłym samochodem nie odważyłbym się. Chociaż większość właścicieli samochodów z napędem na obie osie twierdzi, że mając samochód z napędem na jedną oś, mieli mniej kłopotów. Teraz czasami przesadzają z możliwościami swoich allradów i korzystają z pomocy ciągników rolniczych dość często
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  20. #40

    Domyślnie

    Witam, a ja juz moge pochwalic sie, ze mam Nissana Terrano I.
    Dosyc stary model - 1988 roku. Ale w jakim stanie !!!

    No i pierwsze wrazenie z jazdy tym samochodem - w miescie dosyc trudno, za malo miejsca na takiego giganta. Na wsi, po drodze wioskowej - nie ma lepiej, nie straszne zadne kamienie, rowki itp.

    Pozdrawiam

    kaKa

Strona 2 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony