dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 201 z 369
Pokaż wyniki od 4.001 do 4.020 z 7363
  1. #4001

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Pompą ciepła PW HT w obu taryfach - inaczej się nie da - koszt będzie około 5 tysięcy PLN. A jaki koszt takiej pompy o mocy rzędu 15 kW?
    Varme taką HT ma...kosztuje circa 40tys (16kw bodajże).
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #4002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Jak narazie twoich nikt nie pobije...
    Raczej nie, bo nikt tak głupkowato nie liczy na zasadzie 1E=4zł, piwo u nas 10, to u innych 4x więcej. Koleś się znalazł w Hiszpanii (łał!) w krajalni dla turystów (w końcu jak już pan wyjedzie, to się musi pokazać i nie będzie sobie przecież żałować), to i przełożył se tak samo na resztę (nawet tam, gdzie nawet palcem po mapie nie przejechał) -- ale jak z 8x4 wychodzi mu 40 to nawet nie wnikam... że można piwo kupić we Francji/Włoszech w pubie/restauracji pod stokiem za 4-6E a wino dwa razy taniej niż u nas, to już raz wspominałem. Ale co się dziwić, to pewnie ten sam, co usłyszał gdzieś że PC kosztuje 50-60 tys. zł i teraz powiela te brednie jak kataryna.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #4003
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No Myjk pisał. Dokładnie to pisał tak: " A i stare można doprowadzić do ładu -- a to wie tylko ten, co choć raz usiadł i to rzetelnie policzył ".
    Sama izolacja dużo robi a problem glownie jest w tym,że ludzie do tej pory płacili za ogrzewanie syfem mniej i nie biorą pod uwagę że mogą bez syfu płacić nieco więcej.
    To jest właśnie ten ciemnogród peerelowski i pegierowski a nie kwestia czy kogoś stać czy nie.
    Podobnie mentalnie wśród nich jest temat 500+,nie ważne kto daje i z czym to się wiąże ale dla ciemnogrodu daje przecież "za darmo"...

  4. #4004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Nie czytasz ze zrozumieniem. Twierdziłem że 1E = 4 zł . I że Polak wyjeżdżający na narty w Alpy mniej może , dlatego jedzie do Zakopanego. Nie sugeruj się tym co pisze Myjk , jego ceny bardzo odbiegają od rzeczywistości..
    Bardzo Cię proszę nie strzelaj już dalej sobie w kolano. I a pro po cen to uwierz że nie odbiegają od tego co napisał. A dla przykładu Ci podam Londyn z przed miesiąca. Transfer na lotnisko z Łodzi do Modlina w jedną i drugą stronę 40 zł. Bilet w obie strony wraz z transferem ze Stansted na Croydon 300 zł.
    Pobyt w hotelu pokroju Holyday In (w Łodzi 225 zł) tam 40 funtów. Jak mało to może z ubiegłego tygodnia Newcastle - cztery osoby, pobyt od piątku do wtorku - dojazd do Modlina i z powrotem własny samochód, parking na lotnisku 60 zł. Przelot z tansferami na lotnisko i z powrotem 400 zł - dla 4 osób aby niebyło niedomówień, hotel taniej jak w Londynie bo 32 funty od osoby. A i zapomniałem o piwie Tyskie w puszce w sklepie niecały funciak a w pubie 3 na obrzeżach do 4,5 -5 w centrum.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 09-12-2016 o 13:12
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #4005

    Domyślnie

    A może któryś z panów podda się matematyce i przedstawi kalkulację modernizacji o jaką pytałem Arturo72 ? Kobra64 też jest ciekawy.

    Myślę że każdy chciałby ją poznać, jak również każdy z ciemnogrodu chciałby stać się jaśniepanem i ogrzewać stary dom w kwocie do 500 zł/rok .

  6. #4006
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    A może któryś z panów podda się matematyce i przedstawi kalkulację modernizacji o jaką pytałem Arturo72 ? Kobra64 też jest ciekawy.

    Myślę że każdy chciałby ją poznać, jak również każdy z ciemnogrodu chciałby stać się jaśniepanem i ogrzewać stary dom w kwocie do 500 zł/rok .
    A czemu nie 500zl na miesiąc tylko na rok ?

  7. #4007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Tylko że w starym domu nawali piec to się go wymieni sa nowy szajs ile kosztuje?? 1000-1500?? jak wymieni komin na systemoy to wsadzi jakiegoś zasypowca w 5j klasie za 3000-3500. Ocieplenei swoja drogą powinno być ale... gdzie tu pompa??jak komin i nowoczesny asypowiec można miec za 5-6k
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #4008
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    500zl na miesiąc to jest normalna cena bez mediów za możliwość mieszkania w zwyklym mieszkaniu w bloku a nie w luksusowym domu.

  9. #4009
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Sama izolacja dużo robi a problem glownie jest w tym,że ludzie do tej pory płacili za ogrzewanie syfem mniej i nie biorą pod uwagę że mogą bez syfu płacić nieco więcej.
    To jest właśnie ten ciemnogród peerelowski i pegierowski a nie kwestia czy kogoś stać czy nie.
    Podobnie mentalnie wśród nich jest temat 500+,nie ważne kto daje i z czym to się wiąże ale dla ciemnogrodu daje przecież "za darmo"...
    Nie rozumiesz że sama izolacja to dopiero początek wydatków w istniejącym starym domu? Mam elewację - i co? Przykleję styropian i klejem zaciągnę? Mam dach i co? Zrzucę, dołożę waty i papą pokryję? Myśl, to nie boli.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  10. #4010
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tylko że w starym domu nawali piec to się go wymieni sa nowy szajs ile kosztuje?? 1000-1500?? jak wymieni komin na systemoy to wsadzi jakiegoś zasypowca w 5j klasie za 3000-3500. Ocieplenei swoja drogą powinno być ale... gdzie tu pompa??jak komin i nowoczesny asypowiec można miec za 5-6k
    Jaja sobie robisz czy naprawdę operujecie argumentami rodem ze wsi zabitej dechami ?

  11. #4011
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Nie rozumiesz że sama izolacja to dopiero początek wydatków w istniejącym starym domu? Mam elewację - i co? Przykleję styropian i klejem zaciągnę? Mam dach i co? Zrzucę, dołożę waty i papą pokryję? Myśl, to nie boli.
    Myśl,co robisz jak Cię nie stać na mieszkanie w M10 300m2 ?

  12. #4012
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jack3030

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    A może któryś z panów podda się matematyce i przedstawi kalkulację modernizacji o jaką pytałem Arturo72 ? Kobra64 też jest ciekawy.

    Myślę że każdy chciałby ją poznać, jak również każdy z ciemnogrodu chciałby stać się jaśniepanem i ogrzewać stary dom w kwocie do 500 zł/rok .
    W poprzednim poście podalem modernizację domu z lat 80-tych, koszt modernizacji 40tys. , koszty ogrzewania po modernizacji zero złotych. Jak ktoś skorzysta z preferencyjnych kredytów na termomodernizację, to moze wyjsc jeszcze ciekawiej.

  13. #4013
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Myśl,co robisz jak Cię nie stać na mieszkanie w M10 300m2 ?
    Mieszkasz dalej i płaczesz jakie to są zlodzieje i nie pozwolą Ci żyć czy zamieniasz na mniejsze.
    Które postępowanie będzie kretynskie i idiotyczne ?

  14. #4014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jaja sobie robisz czy naprawdę operujecie argumentami rodem ze wsi zabitej dechami ?
    Nie robie sobie jaj. Gdzie znajdziesz pompę w takiej cenie.? dla sarego domu
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #4015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Dla starego domu lepiej przeprowadzić jakąś termomodernizacje i palić w mniejszym kibelku bo w drugą stronę się nie da duża pompa potem ocieplenie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #4016
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie robie sobie jaj. Gdzie znajdziesz pompę w takiej cenie.? dla sarego domu
    Czemu żeście się uczepili tej pompy ?
    Czy dla ciemnogrodu jedynym zamiennikiem węgla jest pompa ciepła ?
    Jeśli tak to faktycznie ciemnogród...

  17. #4017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No Myjk pisał. Dokładnie to pisał tak: " A i stare można doprowadzić do ładu -- a to wie tylko ten, co choć raz usiadł i to rzetelnie policzył ". Koniec cytatu. No to ja bym chciał te wyliczenia pooglądać. Rzetelne. Dla mojego domu moje wyliczenia pokazują kosmos.
    Jaki masz poziom dopłat z miasta ?

    Pytam, bo właśnie złożyłem wniosek o dotacje w Rybniku.
    Na termomodernizacja z wymianą źródła ciepła.
    Razem wpadną 24 tyś.
    Wymiana na gaz, w przypadku pompy ciepła kwota wzrasta o 4 tys.

    Dom - z lat 70, wyminione jakiś czas temu okna. 220m2 powierzchni
    Ocieplenie grafitemu 15 cm, strop wełna 30cm
    Kosztorys 48 tys z tynkiem silikonowym.

    Ala w okolicy są tacy, co wola kupić 10 letnie Audi bez DPF...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-12-2016 o 13:34
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #4018
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czemu żeście się uczepili tej pompy ?
    Czy dla ciemnogrodu jedynym zamiennikiem węgla jest pompa ciepła ?
    Jeśli tak to faktycznie ciemnogród...
    A co innego?? w durszlaku wszystko to samobójstwo. Gaz niekoniecznie musi być a jeśli nawet to koszt większy. Prąd to w ogóle nieporozumienie.
    Nawet u sibie nie wszedłbym w prąd chałupa za cienka. (potrzebuję termomodernizacji )Koszt prądu droższy ok x2 jeśli tylko II taryfa. Jedynie CWU planuję odpalić na samoróbce solara w przyszłym roku.
    I nie nazywaj mnie ciemnogrodem.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 09-12-2016 o 13:43
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #4019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ala w okolicy są tacy, co wola kupić 10 letnie Audi bez DPF...
    10-letnie to już z DPF, więc pewnie go za chwilę wyrżną -- bo nic ich obchodzi, że będą komuś z tyłu w nos smrodzić.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #4020
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A co innego?? w durszlaku wszystko to samobójstwo. Gaz niekoniecznie musi być a jeśli nawet to koszt większy. Prąd to w ogóle nieporozumienie.
    Nawet u sibie nie wszedłbym w prąd chałupa za cienka. (potrzebuję termomodernizacji)Koszt prądu droższy ok x2 jeśli tylko II taryfa. Jedynie CWU planuję odpalić na samoróbce solara w przyszłym roku.
    I nie nazywaj mnie ciemnogrodem.
    Jak to co,a propan ?
    I jakie samobójstwo ?
    Koszt 1kWh z ekogroszka to 0,17zl a z gazu ziemnego to 0,25zl a z propanu niby taniej.
    To kwestia groszy na 1kWh ale ciemnogród ma mentalność jak pisałem wyżej rodem z PRL-u

Strona 201 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony