dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 246 z 369
Pokaż wyniki od 4.901 do 4.920 z 7363
  1. #4901
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Fajnie...
    PALIWO +

    Co jeszcze dadzą?
    ILE mnie to musi kosztować?
    Bo dają z mojego!
    Sami nic nie mają...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #4902

    Domyślnie

    Witam, przepraszam z góry, ze wchodzę w temat ze swoim pytaniem, ale jest ono związane z poruszanym tu problemem. mam więc nadzieje, ze nie zostanę pogoniona.
    Buduje dom i w okresie ok 2 lat czeka mnie przeprowadzka. Obecnie mieszkam w starym budownictwie i palę w piecach węglowych. Do budynku doprowadzony jest gaz ziemny, ale właściciel nie chce zgodzić się na zrobienie podłączenia do części z lokatorami. ma tylko dla siebie i na części usługowej.
    Żyjemy wiele lat paląc węglem i nie jest to dla nas strasznie uciążliwe, chociaż przyjemne też nie jest, ale jakoś dajemy rade. Problem powstanie gdy my się wyprowadzimy a zostanie tam moja mama, która obecnie jest jeszcze sprawna ale nie wiem co będzie za parę lat. Mama nie chce się z nami przeprowadzić więc szukam sposobu innego niż pieca na ogrzanie mieszkania gdy zostanie sama.
    Mieszkanie ma prawie 70 m2 i 3,90m wysokości. Jest to stare budownictwo, nie ocieplone prawie bez tynku w dodatku zabytek więc żadne urządzenia wiszące za mieszkaniem nie wchodzą w grę.
    Myśleliśmy o grzałkach w piecu i grzaniu prądem w taryfie nocnej, ale po pierwsze wspomniany właściciel budynku grzał w ten sposób i twierdził ze o mało z torbami nie poszedł, a po drugie był u nas elektryk i powiedział , że instalacja w budynku nie pociągnie tyle prądu. Obecnie korki wyskakują gdy piekę ciasto, chodzi pralka i nieszczęśliwe załączy się bojler.
    Słyszałam ostatnio o jakiś piecach CO do których się wkłada zwykła butle na gaz, ale czy taka instalacja pociągnie w takim dużym mieszkaniu i na ile starczy taka mała butla ?
    Nie wiem co robić, gdyby to ode mnie zależało zamieniła bym się na mniejsze mieszkania w bloku z CO z sieci, ale moja mama się na to nie zgodzi
    Mieszkanie nie jest własnościowe, nie można go wykupić. Jedynym plusem jest w miarę niski czynsz co przy gospodarstwie jednoosobowym jest bardzo ważne.

  3. #4903

    Domyślnie

    moim zdaniem prędzej czy później będzie zakaz spalania węgla w domowych kotłowniach. I będzie trzeba przejść na ekologiczne ogrzewanie np pompa ciepła czy solary.

  4. #4904

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    moim zdaniem prędzej czy później będzie zakaz spalania węgla w domowych kotłowniach. I będzie trzeba przejść na ekologiczne ogrzewanie np pompa ciepła czy solary.
    Lubię to!
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  5. #4905
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    moim zdaniem prędzej czy później będzie zakaz spalania węgla w domowych kotłowniach. I będzie trzeba przejść na ekologiczne ogrzewanie np pompa ciepła czy solary.
    Za ile 200 lat ? mrzonki i tyle , węgiel będzie jeszcze długo bo nie ma narazie nic tańszego i tak dostępnego , pompy ciepła fajna sprawa ale okrutnie droga i kąpiel w wannie skończona , pozostaje tylko prysznic aby to było sensownie cenowo a nie każdy przepada za prysznicem

  6. #4906
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Iwon51

    Problem co najmniej TRUDNY.
    Ale - nie jest beznadziejny!
    Bez wydatków się nie obejdzie ale nie musi być drogo.
    Pogoogluj odrzucając głupoty - " ogrzewanie etażowe wodne"
    To inaczej - centralne ogrzewanie tylko w jednym mieszkaniu.
    Na przykład... W KUCHENNYM piecu, takim z fajerkami i do gotowania obiadu, umieszcza się "podkowę", taka rurę wygiętą z wodą.
    Potem gorąca wodę pompką od CO (za jakie 150zł/szt i 40W mocy) rozprowadza po kaloryferach w pokojach.
    Palisz TYLKO W JEDNYM PIECU a ciepło jest wszędzie.
    Tanio, bo drewno/węgiel za drogie nie są.
    (można i starego gumiaka spalić, ale nie polecam!)
    Jakby się już zupełnie wściekli i zakazali - można postawić kocioł CO na gaz, choćby z butli (11kg nosisz sama 33kG dowożą).
    KAŻDY kocioł CO obecnie da się uruchomić na gaz z butli.
    (kocioł i butla to opcja droższa ale bez/mało obsługowa)
    Reszta zostaje ta sama - te kaloryfery, pompka i trochę rurek. (etażowe).
    Każdy hydraulik zrobi i uruchomi.

    BARDZO DOBRZE BY BYŁO zmniejszyć zapotrzebowanie chałupy na ciepło!
    Należałoby OD ŚRODKA wytynkować grubo, tak na 5-8cm ściany ZEWNĘTRZNE (te, za którymi jest zimno) tynkiem z perlitu. (bardzo ciepłochronnym, mineralnym)
    W domu ciepło a spalisz tylko połowę tego co teraz spalasz.
    No i nikt pretensji nie ma o naruszanie wystroju, elewacji.
    To już jednak robota budowlana i to... w nieswojej chałupie...
    Sama zdecyduj czy się da i czy warto.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #4907

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    pompy ciepła fajna sprawa ale okrutnie droga i kąpiel w wannie skończona , pozostaje tylko prysznic aby to było sensownie cenowo a nie każdy przepada za prysznicem
    nie znam się to się wypowiem?!?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #4908
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Za ile 200 lat ? mrzonki i tyle , węgiel będzie jeszcze długo bo nie ma narazie nic tańszego i tak dostępnego , pompy ciepła fajna sprawa ale okrutnie droga i kąpiel w wannie skończona , pozostaje tylko prysznic aby to było sensownie cenowo a nie każdy przepada za prysznicem
    Dobrze że moja wanna o tym nie wie

  9. #4909
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Bardzo śmieszne...
    Zabuduj pompę ciepła dla JEDNEGO, nieswojego mieszkania na np. II pietrze w ZABYTKOWEJ kamienicy w środku miasta...
    Ciekawe czy tanio wyjdzie...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #4910
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Iwon51

    Problem co najmniej TRUDNY.
    Ale - nie jest beznadziejny!
    Bez wydatków się nie obejdzie ale nie musi być drogo.
    Pogoogluj odrzucając głupoty - " ogrzewanie etażowe wodne"
    To inaczej - centralne ogrzewanie tylko w jednym mieszkaniu.
    Na przykład... W KUCHENNYM piecu, takim z fajerkami i do gotowania obiadu, umieszcza się "podkowę", taka rurę wygiętą z wodą.
    Potem gorąca wodę pompką od CO (za jakie 150zł/szt i 40W mocy) rozprowadza po kaloryferach w pokojach.
    Palisz TYLKO W JEDNYM PIECU a ciepło jest wszędzie.
    Tanio, bo drewno/węgiel za drogie nie są.
    No, jest nawet pacjent, co to zrealizował w nowym, pasywnym, domu. Czekam z niecierpliwością na dalsze szczegóły, bo jak zaczęliśmy pytać o elementy, to nagle się wielka tajemnica zrobiła. Wyszło, że dom do stanu deweloperskiego z dachem z FV, źródłem ciepła, właśnie wspomnianym piecem kaflowym z wężownicą wpiętą w podłogówkę (w domu pasywnym?), kosztował ponoć 250 tys. zł. Z czego mnie wyszło, że sama połać południowa z paneli FV to koszt 80 tys. zł, do tego kaflowiec pewnie ze 30 tys. zł. Autor nie podał powierzchni domu, choć pytałem 3x, ale zakładając ze 100m2, podłogówka do tego kosztowała z 10 tys. zł. Zostaje 130 tys. zł na postawienie domu, jak się udało wydębić od autora, ze ściany 3 warstwowej! W sumie treści w filmie niewiele, ale słowo się rzekło to zapodaję:

    https://www.youtube.com/watch?v=MhW11N8woDw

    Czy to jest tanio? Wątpię.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #4911

    Domyślnie

    adam_mk
    Bardzo serdecznie dziękuje ci za wypowiedź. Po cichu liczyłam na odezwe Sprawa , o której napisałam spędza mi sen z powiek, a twoja wypowiedź daje mi światełko w tunelu
    Jestem w stanie jeszcze trochę zainwestować w to mieszkanie wiec poczytam o każdym rozwiązaniu. Zaciekawił mnie bardzo ten tynk z perlitem
    Nie wiem czy u mnie ta pierwsza opcja- ogrzewanie etażowe wodne wejdzie w grę ponieważ mam piece kaflowe, a ten który jest umiejscowiony tak, że da się tam coś pomajstrować z instalacją,(pod względem miejsca) jest również zabytkiem , chyba wykładany jeszcze kamieniami polnymi w środku.
    Myślę , że przy tym tynku z perlitem może i ten gaz z butli nie był by zabójczy dla kieszeni tym bardziej, ze moja mama jest chłodno lubna. Zastanawia mnie tylko na ile taka11 kg butla przy średnich mrozach może starczyć.
    Jeszcze raz dziękuje i serdecznie pozdrawiam.

  12. #4912

    Domyślnie

    Myjk
    W ramach uściślenia, u mnie piece kaflowe już są.
    Kwestia tylko czy taka instalacja potrzebuje dużej ingerencji w piec, bo jest on zabytkowy.

  13. #4913
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    11kg gazu to coś koło 110kWh energii.
    Nie za dużo jak na grzanie zimą.

    Pogoogluj też "maty kapilarne"
    To taki dywanik z rurek jak od długopisu.
    Mata rozkładana na podłodze i przykryta panelami.
    Podłogówka na szybko...
    Tylko obawiam się, ze cena może zniechęcić...

    Pieców zabytkowych nie ma potrzeby ruszać.
    KALORYFERY się wstawia i łączy rurkami.

    Klimatyzator z funkcją pompy ciepła pozwolą powiesić na elewacji?
    Ceną nie zabije a w większości roku (do mrozów) się sprawdzi. Pilot, pstryk - i ciepło...

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 20-06-2017 o 07:37
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #4914

    Domyślnie

    Niestety klimatyzator na elewacji odpada .Już wielką batalie przeszłam jak chciałam antenę TV powiesić: na dachu nie wolno, na elewacji nie wolno, dobrze, ze miły sąsiad zgodził się udostępnić swój balkon. Niestety na klimatyzator na balkonie z pewnością się nie zgodzi, eh....

  15. #4915

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    moim zdaniem prędzej czy później będzie zakaz spalania węgla w domowych kotłowniach. I będzie trzeba przejść na ekologiczne ogrzewanie np pompa ciepła czy solary.
    Witam,

    Wykorzystywanie paliw stałych do ogrzewania budynku sprzyja emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Podczas spalania węgla wydzielane są znaczne ilości dwutlenku węgla, pyłu oraz sadzy, które silnie oddziałują na jakość powietrza oraz mogą powodować smog.
    Obecnie najbardziej opłacanym rozwiązaniem ogrzewania budynku, które może być uznawane za alternatywę dla węgla, są pompy ciepła lub gazowe kotły kondensacyjne. Obydwa rozwiązania są dedykowane do współpracy z ogrzewaniem podłogowym oraz są w pełni bezobsługowe. W przypadku kotłów gazowych obniżona temperatura pracy instalacji pozwala na dodatkowy odzysk energii cieplnej ze skroplin występujących w spalinach, przez co możemy uzyskać wyższą sprawność urządzenia. Natomiast pompy ciepła gwarantują wtedy najniższe koszty eksploatacyjne. [moderowano]
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-07-2017 o 13:56 Powód: Link reklamowy niezgodny z regulaminem PP.

  16. #4916

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Witam,

    Wykorzystywanie paliw stałych do ogrzewania budynku sprzyja emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Podczas spalania węgla wydzielane są znaczne ilości dwutlenku węgla, pyłu oraz sadzy, które silnie oddziałują na jakość powietrza oraz mogą powodować smog.
    Obecnie najbardziej opłacanym rozwiązaniem ogrzewania budynku, które może być uznawane za alternatywę dla węgla, są pompy ciepła lub gazowe kotły kondensacyjne. Obydwa rozwiązania są dedykowane do współpracy z ogrzewaniem podłogowym oraz są w pełni bezobsługowe. W przypadku kotłów gazowych obniżona temperatura pracy instalacji pozwala na dodatkowy odzysk energii cieplnej ze skroplin występujących w spalinach, przez co możemy uzyskać wyższą sprawność urządzenia. Natomiast pompy ciepła gwarantują wtedy najniższe koszty eksploatacyjne. [moderowano]
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers
    A przy ogrzewaniu gazem dwutlenek węgla się nie wydziela???
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-07-2017 o 13:57
    Ukłony dla Redakcji

  17. #4917
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A przy ogrzewaniu gazem dwutlenek węgla się nie wydziela???
    Wydziela się, ale nie w produktach Junkers, widocznie opracowano tam taką technologię ktora powoduje brak w spalinach CO2, a ktorej to technologii nie opanowala konkurencja

  18. #4918
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Mnie się zdaje, ze Junkers najlepiej to samoloty robił.
    Na piecach/kotłach chyba słabiej się znają...
    CO2 im się np. nie wydziela...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #4919

    Domyślnie

    Porównywanie emisji CO2 z kotła gazowego z całą resztą syfu emitowanego przez wungiel, ekosyf czy domowe kominki (w których pali się nie wiadomo jak i czym się chce, bo nie ma regulacji w tej materii) jest dużym nadużyciem.

    Zdecydowanie jedyne 'normalne' systemy grzewcze na dziś to gaz, pompy ciepła, ogrzewanie elektryczne.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  20. #4920
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Porównywanie emisji CO2 z kotła gazowego z całą resztą syfu emitowanego przez wungiel, ekosyf czy domowe kominki (w których pali się nie wiadomo jak i czym się chce, bo nie ma regulacji w tej materii) jest dużym nadużyciem.

    Zdecydowanie jedyne 'normalne' systemy grzewcze na dziś to gaz, pompy ciepła, ogrzewanie elektryczne.
    Nikt nie porównuje, konsultant stwierdził ze kotły weglowe emitują CO2 zapominajac ze kotły gazowe równiez emitują CO2, nikt nie neguje ze kotły węglowe nie emituja pozostałych zanieczyszczen.

Strona 246 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony