dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 253 z 369
Pokaż wyniki od 5.041 do 5.060 z 7363
  1. #5041
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    To akurat bardzo proste. Po prostu z prądu/PC jest inne ciepło niż z węgla/drewna. Tak samo jak z indukcji są gorsze potrawy niż z gazu.
    No to powiedz że zapomniano do kosztów śmiesznie taniego prądu doliczyć drobnostkę w postaci kupna pompy ciepła za 30 tys by korzystać z tego dobrodziejstwa

  2. #5042
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jakby miał to nie byłby na niekonczoncych sie wakacjach od fm
    To jego zbanowali ??? bo faktycznie od dawna na nikogo nie pluje

  3. #5043

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Ale mówimy o grzaniu prądem czy pompą ciepła, bo to coś zupełnie innego
    nikt nie grzeje prądem, bo społeczeństwo jest słabe z matematyki . przyszły sąsiad myślał, że mamy zimno w domu, skoro tanio grzejemy prądem (co chwilę mi to jakoś tak powiedział w stylu "ja to bym w 18 stopniach nie mógł mieszkać" itd.) jak przez okno tarasowe potem zobaczył córkę w krótkich gatkach, bez skarpet, jak mnie odwiedził zimą, to przestał wierzyć w faktury rozliczane na bieżąco. raz już też usłyszałem, że mam prawdopodobnie zepsuty licznik
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #5044

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Bardzo ciekawe wyliczenia.
    A w jakiej cenie pellet był brany pod uwagę? W jakim kotle spalany?
    I ciekawe dlaczego właściwie nikt nie grzeje prądem skoro to takie tanie?
    była swego czasu taka promocja w DUONie...sama energia w taniej taryfie była po 0,11zł netto..do tego kilka miesięcy sama energia w taniej za friko i zniżka 50% na drogą...do tego umowa na kilka lat...w ten sposób sporo osób tutaj z FM do dzisiaj płaci niewiele za ogrzewanie prądem...ja do końca 2018r. mam razem z dystrybucją w taniej taryfie około 0,19zł brutto
    nie ukrywam, że ja i wieu innych, gdyby nie lektura FM wtedy, nie mielibyśmy tak korzystnej oferty...
    dzisiaj o takich cenach i warunkach można tylko pomarzyć....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #5045

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    To jego zbanowali ??? bo faktycznie od dawna na nikogo nie pluje
    Myjk powoli zaczyna wchodzić w jego buty

  6. #5046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Kiedy go zbanują?
    Bo wiecie...
    Poglądy ma jak NSDAP...
    CZYSTO ma być...
    PIĘKNIE...
    BOGATO...
    Tylko nie powie - jak to osiągnąć...

    (No, ja wiem, ze dobrobyt to z pracy a nie z dotacji się bierze, - a on?)

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #5047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Myjk powoli zaczyna wchodzić w jego buty
    Nie oszukuj. Ja banów nie zarywam (w przeciwieństwie do bobków). Że komuś moje zdanie nie pasuje (albo go nie rozumie), to już tylko i wyłącznie jego problem.

  8. #5048

    Domyślnie

    Jeszcze On zdążył naprodukować z 10k postów.

  9. #5049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Że komuś moje zdanie nie pasuje (albo go nie rozumie), to już tylko i wyłącznie jego problem. "

    Wyjaśnij, proszę...Bo, widzisz...
    Tu leci DYSKUSJA...
    Na ARGUMENTY...

    Masz swoje zadanie... Wielu go nie rozumie...
    Znaczy - maja problem czy Ty generujesz bełkot?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #5050
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jakby miał to nie byłby na niekonczoncych sie wakacjach od fm
    Tylko z nim było wesoło. A nawiedzony ekolog tłucze te swoje bzdury jak mantrę.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #5051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kurcze problem Koledzy jest prosty.. jest niepisany zakaz puszczania siarkowodoru .. bo tak nie wypada, bekać też nie wypada..bo to brak "kultury"
    a jaką ma ktoś kulturę, kiedy z jego komina wiją się czarne dymy ? Czy ja mam cierpieć - że przewymiarowanymi kotłami - ktoś grzeje ?
    http://www.bojlerownia.pl/bojler-z-p...hit-140-l.html to jest jedna z przyczyn.. kopcenia ...
    Branża śmieciuchów - już dogorywa.. jeszcze chwila.. i metodą przykładu .. problem rozwiąże się sam... ludzi trzeba sprowadzać na ziemię..
    twardymi faktami... że to się w długim czasie nikomu nie opłaca... inaczej jak dobrze gacić ..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 09-09-2017 o 19:21

  12. #5052
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    No tak przynajmniej te grzanie bojlera na lato można by sobie darować a tak cały sezon sie dymi
    Ostatnio edytowane przez marcus312 ; 10-09-2017 o 10:10

  13. #5053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Czyli kWh z węgla będzie po 18gr? Czyli niewiele taniej niż z gazu, a duuużo drożej niż z PC. Pozdrawiam tych z węglem w nowych domach.

    http://biznes.interia.pl/finanse-oso...j,2538699,4141

  14. #5054

    Domyślnie

    a gdzieś mi mignęło w wątkach, że ludzie zamówili i ponad miesiąc czekają na transport i dalej nie ma "eko"...odnoszę wrażenie, że kłopoty z dostępnością paliwa dla części "eko"palaczy dopiero się zaczynają
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #5055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    a gdzieś mi mignęło w wątkach, że ludzie zamówili i ponad miesiąc czekają na transport i dalej nie ma "eko"...odnoszę wrażenie, że kłopoty z dostępnością paliwa dla części "eko"palaczy dopiero się zaczynają
    Wcale mnie to nie dziwi, bo takie rzeczy już się zdarzały.

  16. #5056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    a gdzieś mi mignęło w wątkach, że ludzie zamówili i ponad miesiąc czekają na transport i dalej nie ma "eko"...odnoszę wrażenie, że kłopoty z dostępnością paliwa dla części "eko"palaczy dopiero się zaczynają
    Już w maju/czerwcu były przeraźliwe braki, więc nie ma się co dziwić na obecną sytuację. Jakby jeszcze zdjęli wielomiliardowe dotacje na górnictwo to by się w końcu dopiero okazało jakim tanim paliwem jest wyngiel...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #5057
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Między innymi to efekt rykoszetu ustawy antysmogowej , wycofano z sprzedaży rynkowej ok 3mln ton mułu ,flotu, flotokoncentratów , a ludzie tym palili a teraz z musu muszą kupić dobry węgiel a wiadomo jak coś dobrze idzie to ciągną ceny na ile się da klasyk by powiedział że to niewidzialna ręka rynku

  18. #5058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Między innymi to efekt rykoszetu ustawy antysmogowej , wycofano z sprzedaży rynkowej ok 3mln ton mułu ,flotu, flotokoncentratów , a ludzie tym palili a teraz z musu muszą kupić dobry węgiel a wiadomo jak coś dobrze idzie to ciągną ceny na ile się da klasyk by powiedział że to niewidzialna ręka rynku
    Czyli prawie powrót do normalności. Prawie, bo tak jak napisał Myjk, powinniśmy przestać dotować nasz węgiel (patrz GB). Każdy pracujący Polak dopłaca około 1000zł rocznie, więc rodzina powinna doliczyć te 2000zł np. do prądu. Jednak te 2000zł to w większości na przerost formy nad treścią górnictwa, więc ktoś wreszcie powinien przeciąć tego wrzoda.
    W GB zlikwidowano górnictwo, a ceny energii z gazu mają dużo niższe niż u nas. Można?

  19. #5059
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Liwko albo udajesz takiego dyletanta albo celowo strzelasz bajdury , przecież GB ma swoje pola naftowe i gazu w Szkocji i dławią się tym gazem i ropą więc mogli sobie na to pozwolić a my niestety nie mamy nawet łupków to czym opalać w elektrowniach ? atom tak ale kto za to zapłaci ? trzeba być trochę ostrożny w osądach , czas pokaże i pewnie prędzej czy później dojdziemy do atomu ale puki co mamy to co mamy

  20. #5060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Sprawdź sobie po ile kupują gaz od Ruskich.

Strona 253 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony