dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 257 z 369
Pokaż wyniki od 5.121 do 5.140 z 7363
  1. #5121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    nie interesują mnie przeliczenia, tylko liczby bezwzlędne
    A powinny!
    Chcesz wrócić do ziemianek i jeść to co w lesie nazbierasz lub złapiesz? Przemysł zużywa energię, problem polega na tym, żeby w przeliczeniu na mieszkańca zużywać ją jak najczystszą.
    Naprawdę uważasz, że lepszy jest autobus, który przewozi 20 osób i spala 20 litrów paliwa na 100, czy taki, który przewozi 40 ale spala 30 litrów? KTÓRY JEST EFEKTYWNIEJSZY EKOLOGICZNIE???

  2. #5122

    Domyślnie

    nie rozumiemy się
    Polskę oskarża się, że najwięcej emituje - a to zwyczajnie nieprawda. Niemcy się wybielają, bo przecież tacy eko są, nie chwalą się, że w liczbach całkowitych emitują dużo więcej. Z punktu widzenia planety ziemia, takie przeliczanie jest bez sensu, bo w niczym nie zmienia faktu, że nasi zachodni sąsiedzi emitują ze swoich elektrowni więcej niż my z naszych. Widzisz, sam wpadasz w tę samą narrację którą uprawiają niemcy - Polskie elektrownie są złe, bo prawie wszystkie węglowe są - strasznie trują...a jednocześnie pomijasz w ogóle fakt jak wyglądają liczby. Zwykle są pomijane, przemilczane, zasłaniane takimi właśnie przeliczeniami...jak to się nazywa....hipokryzja? propaganda?? co najmniej kilka określeń do tego pasuje.

    Wykorzystując twój przykład - to tak jakby kierowca 30/40 chwalił się jak dużo to on ludzi przewiezie, nie mówiąc ile sam pali paliwa, jednocześnie oskarżając kierowcę 20/20 jak to on strasznie zanieczyszcza środowisko....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #5123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie



    To może inaczej, bo nie mam już siły.

    Ile więcej Niemcy zużywają energii od Polski?
    Ile więcej zużywają węgla?
    Ilu ludzi mieszka w Niemczech?

    Jak odpowiesz sobie na te trzy pytania może zrozumiesz, że nie można operować na liczbach bezwzględnych BO TO GŁUPOTA i nikt tak nie liczy! A jeżeli liczy to robi tylko komuś wodę z mózgu.

    U mnie trzy osoby wytwarzają 5m3 szamba miesięcznie. No ale rodzina obok to sześć osób i wytwarzają 10m3 szamba. Czyli według ciebie oni bardziej zanieczyszczają środowisko

  4. #5124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    robo__

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post


    To może inaczej, bo nie mam już siły.

    Ile więcej Niemcy zużywają energii od Polski?
    Ile więcej zużywają węgla?
    Ilu ludzi mieszka w Niemczech?

    Jak odpowiesz sobie na te trzy pytania może zrozumiesz, że nie można operować na liczbach bezwzględnych BO TO GŁUPOTA i nikt tak nie liczy! A jeżeli liczy to robi tylko komuś wodę z mózgu.

    U mnie trzy osoby wytwarzają 5m3 szamba miesięcznie. No ale rodzina obok to sześć osób i wytwarzają 10m3 szamba. Czyli według ciebie oni bardziej zanieczyszczają środowisko
    Oczywiście że bardziej...

    Idąc Twoim tokiem rozumowania mozną powiedziec że blok gdzie mieszka 100 osób i odprowadzają 1000 m3 szamba zanieczyszcza mniej niż domek w którym mieszkaja 2 osoby i odprowadzają 22 m3 szamba.

    Środowiska za bardzo nie interesuje ile jest zanieczyszczeń na jednego człowieka ale ile jest zanieczyszczeń sumarycznie.

  5. #5125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Właśnie mnie zastanawia co się stało JT -- postanowiłeś trochę sobie potrolować, czy jak?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #5126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał robo__ Zobacz post
    Oczywiście że bardziej...

    Idąc Twoim tokiem rozumowania mozną powiedziec że blok gdzie mieszka 100 osób i odprowadzają 1000 m3 szamba zanieczyszcza mniej niż domek w którym mieszkaja 2 osoby i odprowadzają 22 m3 szamba.

    Środowiska za bardzo nie interesuje ile jest zanieczyszczeń na jednego człowieka ale ile jest zanieczyszczeń sumarycznie.
    W takim razie jedynym rozwiązaniem jest wytłuc pół ludzkości??? No przecież nie przestaną srać!

  7. #5127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    robo__

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    W takim razie jedynym rozwiązaniem jest wytłuc pół ludzkości??? No przecież nie przestaną srać!
    No no widze że się rozpędzamy. Bardzo dobrze że nie do Ciebie należy planowanie ostatecznego roztrzygnięcia kwestii kominów

  8. #5128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał robo__ Zobacz post
    Bardzo dobrze że nie do Ciebie należy planowanie ostatecznego roztrzygnięcia kwestii kominów
    Znasz przysłowie o kropli, która drąży skałę? Więcej wiary w człowieka.

  9. #5129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    "Ile więcej Niemcy zużywają energii od Polski?
    Ile więcej zużywają węgla?
    Ilu ludzi mieszka w Niemczech?"

    Akurat to, to mam w du.pie!
    Mnie interesuje ile produkują CO2 na m2.
    Więcej czy mniej jak my?
    Zrozum.
    Ludzi przybędzie lub ubędzie.
    Będą mądrzejsi lub głupsi.
    A Ziemia jest JEDYNA i ma tyle m2 ile ma!
    KTÓRE m2 są bardziej obciążone?
    Nasze czy ich?

    I niech coś z tym zrobią a nie oczerniają wszystkich dookoła...
    łapaj złodzieja - woła złodziej...

    A jak jest ich dużo i są tacy wspaniali jak piszesz - niech coś wymyślą!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #5130

    Domyślnie

    Liwko - spójrz na to tak - Niemcy jak wiemy ściągają do siebie imigrantów. Moce elektrowni się nie zmieniły, załóżmy że nie wybudowali żadnej nowej elektrowni, ale przybyło im dużo nowych obywateli. Wiesz jak im współczynnik "Eko" podskoczy? Bo ta sama ilość wyemitowana do atmosfery podzieli się przez większą ilość ludzików....a w rzeczywistości nic się nie zmieniło....
    Trzeba przyznać, że ci co powymyślali te sposoby manipulacji i ogłupiania, to łebscy byli
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #5131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Właśnie mnie zastanawia co się stało JT -- postanowiłeś trochę sobie potrolować, czy jak?
    a odnosisz takie wrażenie?
    węgiel sam w sobie mi nie przeszkadza, o ile spalany jest w elektrowni. Przeszkadza mi w nowych domach - w starych dopuszczam jego spalanie, przy spełnieniu dodatkowych warunków
    Zwyczajnie wkurza mnie taka hipokryzja, polskie elektrownie na węgiel są be, ale już niemieckie elektrowni węglowe, mimo że emitują duuuużo więcej są cacy (może nie cacy, ale zwyczajnie się ten fakt przemilcza)....tylko tyle i aż tyle
    Dla mnie to propaganda...

    Właśnie - złodziej woła łapać złodzieja - trafnie IMHO
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 03-10-2017 o 15:36
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  12. #5132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Ile więcej Niemcy zużywają energii od Polski?
    Ile więcej zużywają węgla?
    Ilu ludzi mieszka w Niemczech?"

    Akurat to, to mam w du.pie!
    Mnie interesuje ile produkują CO2 na m2.
    Więcej czy mniej jak my?
    Zrozum.
    Ludzi przybędzie lub ubędzie.
    Będą mądrzejsi lub głupsi.
    A Ziemia jest JEDYNA i ma tyle m2 ile ma!
    KTÓRE m2 są bardziej obciążone?
    Nasze czy ich?

    I niech coś z tym zrobią a nie oczerniają wszystkich dookoła...
    łapaj złodzieja - woła złodziej...

    A jak jest ich dużo i są tacy wspaniali jak piszesz - niech coś wymyślą!

    Adam M.
    Może III wojnę światową w celu poszukiwania przestrzeni życiowej? Wtedy będą zużywali mniej na m2 Nie prawda? Co wy za głupoty wypisujecie...

  13. #5133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Liwko - spójrz na to tak - Niemcy jak wiemy ściągają do siebie imigrantów. Moce elektrowni się nie zmieniły, załóżmy że nie wybudowali żadnej nowej elektrowni, ale przybyło im dużo nowych obywateli. Wiesz jak im współczynnik "Eko" podskoczy? Bo ta sama ilość wyemitowana do atmosfery podzieli się przez większą ilość ludzików....a w rzeczywistości nic się nie zmieniło....
    Trzeba przyznać, że ci co powymyślali te sposoby manipulacji i ogłupiania, to łebscy byli
    Bo tych ludzi nie trzeba wyżywić? Bo tych ludzi nie trzeba zimą ogrzać? Nie potrzebują światła, ubrań. Normalnie cuda na patyku! Gdzieś ty się uchował chłopie?

  14. #5134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Zwyczajnie wkurza mnie taka hipokryzja, polskie elektrownie na węgiel są be, ale już niemieckie elektrowni węglowe, mimo że emitują duuuużo więcej są cacy (może nie cacy, ale zwyczajnie się ten fakt przemilcza)....tylko tyle i aż tyle
    Dla mnie to propaganda...
    Propagandę to ktoś tobie wciska. Ja rozumiem, że Niemcy mają dużo większy udział % czystej energii w stosunku do potrzeb niż my. Tak proste. że aż dla ciebie za trudne.

  15. #5135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Liwko

    Nie spier.dalaj ordynarnie w krzaki i nie wrzeszcz - A Wy bijecie murzynów!

    JASNO I JEDNOZNACZNIE wypowiedz się: KTO zanieczyszcza bardziej każdy m2...
    My czy oni?

    A ile ich jest i jacy - to mnie rybka...
    Mogą się powywieszać, jak im wskaźniki się nie zgadzają...
    NAS meczą głupimi wskaźnikami?
    REALIA są inne!

    Dodam...
    DOBRZE JEST, ze się starają!
    Powinni skoro tyle ich jest

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 03-10-2017 o 16:09
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #5136

    Domyślnie

    Idąc Waszym tokiem myślenia to Chiny są "czystsze" od Niemiec
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...xide_emissions
    I gdzie ta Polska emitująca więcej per Capita od Niemiec? Kolejne źródło
    https://data.worldbank.org/indicator...high_desc=true

  17. #5137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Napiszę coś jeszcze, aby była jasność!
    W dalekich lasach Kanady jakiś traper co ich tam jest 0,000001 na km2 NIE MUSI!!!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #5138
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    nie interesują mnie przeliczenia, tylko liczby bezwzlędne
    Idąc twoim tokiem rozumowania, to może wyjdzie, że niektóre kraje w ogóle nie trują, bo mają dużo mieszkańców....
    nie dajmy się zapętlić w te 3 kłamstwo - statystykę
    Bo mi to przypomina czasy, jaka to potęga byliśmy, bo np. zajmowaliśmy 1 miejsce w europie w produkcji lokomotyw w przeliczeniu za zużyty papier toaletowy

    Myjk, tu raczej nie o same trucie chodzi, ale o emisje CO2
    tylko liczby bezwzlędne

    Kolego, liczby bezwzględne są zawsze dodatnie. To te takie co się je zapisuje pomiędzy pionowymi kreskami.

  19. #5139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Gadam z idiotami?

    Niemcy potrzebują X energii, więc muszą ją wyprodukować lub kupić. A może mają zlikwidować część swojego przemysłu żeby zmniejszyć zapotrzebowanie? Może mają się podzielić na dwa mniejsze kraje żeby wam wyszło, że mniej trują od Polski??? No wtedy nic w przyrodzie się nie zmieni, ale wasza matematyka będzie się zgadzać

  20. #5140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    NIE ODPOWIEDZIAŁEŚ!!!

    Ich potrzeby mam w DU.PIE!!!
    Mogą się wszyscy zlikwidować i mnie to nie rusza!

    Ja jestem tu i teraz! W POLSCE!!!
    TO MNIE OBCHODZI!!!!!!!!!!!!

    Jak drogi Ci jest los Niemiec - wypad z tego kraju...


    Tak! TRZEBA współpracować. Tak jest lepiej.
    Ale...
    Niech nam nie wrzucają na grzbiet SWOICH problemów!
    Własnych mamy dość...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 257 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony